، انقلاب اسلامی در چهل سالگی ،

واگذاری تلفن روستایی سرعت گرفت

واگذاری تلفن روستایی سرعت گرفت

به گزارش دانلود فایل باآنكه هنوز بعضی از روستاها به علت نبود توجیه اقتصادی از امكانات ارتباطی برخوردار نیستند، اما به تازگی اعلام گردید كه پیش ثبت نام واگذاری تلفن روستایی بار دیگر و بعد از سال ها به صورت اینترنتی از پورتال شركت مخابرات ایران فعال گشته است.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، در حالیكه ثبت درخواست تلفن روستایی در سال های گذشته گرفتار مشكل بود، درگاه اینترنتی آن بار دیگر روی پورتال شركت مخابرات ایران قرار گرفت و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز گذشته با اشاره به ضرورت توسعه تلفن روستایی در سراسر كشور اظهار داشت: از امروز همزمان با آغاز دهه مبارك فجر، پیش ثبت نام واگذاری تلفن روستایی توسط شركت مخابرات ایران در سراسر ایران شروع شد.
محمدجواد آذری جهرمی هم چنین تصریح كرد: بعد از خصوصی سازی شركت مخابرات، مدتی سرمایه گذاری در بخش توسعه تلفن روستایی كند شده بود كه با تأكیدات صورت گرفته در خصوص اهمیت تأمین عدالت ارتباطی برای همه هموطنان، از امروز شركت مخابرات ایران ثبت نام واگذاری تلفن روستایی را شروع كرده است. تمام روستاییان عزیز می توانند با ورود به درگاه اینترنتی TCI.ir/vilreg مراحل پیش ثبت نام تلفن ثابت روستایی را طی كرده و در سریع ترین زمان ممكن ارتباط مورد نیاز خویش را دریافت نمایند.
در این راستا، شركت مخابرات ایران هم با انتشار اقدامات انجام شده در این شركت، به نقل از سیدمجید صدری - مدیر عامل این شركت - با توصیف نقش این شركت در توسعه زیرساخت های مخابراتی كشور، وجود ۱۱۰ میلیون مشترك تلفن ثابت و همراه، معرفی شركت مخابرات ایران بعنوان قدرتمندترین شركت مخابراتی غرب آسیا را از مهم ترین دستاوردهای مجموعه مخابرات در طول ۴۰ سال قبل اعلام نمود.
اجرای طرح هم كدسازی و حذف كدهای بین شهری از سال ۱۳۹۳، وجود هفت میلیون مشترك اینترنت پرسرعت شركت مخابرات ایران و ظرفیت سازی عظیم و گسترده با تولید شبكه ۱۶۰ هزار كیلومتری فیبر نوری (تانوما) برای ۱.۷ میلیون مشترك برای دریافت جدیدترین فناوری حوزه ارتباطات ثابت در جهان و ورود به عصر گیگا هم از فعالیت های مهم شركت مخابرات ایران در حوزه ی تلفن و دیتا به حساب می آید.
به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، مطابق آماری كه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تا آخر سال ۹۶ عرضه داده، تعداد تلفن ثابت دایری، نزدیك به ۳۱ میلیون و تعداد روستاهای دارای تلفن خانگی، به ۴۹ هزار و ۲۴۰ روستا رسیده كه ضریب نفوذ تلفن ثابت را به بیشتر از ۳۸ درصد رسانده بود. از طرفی به قول صدری در خرداد ماه سال جاری، ضریب نفوذ تلفن ثابت به ۴۲ درصد رسید.


البته به اعتقاد كارشناسان، باید توجه داشت برخلاف تلفن همراه كه دارای فضای رقابتی است، در تلفن ثابت رقیبی وجود ندارد و مشتری چه بخواهد و چه نخواهد از جانب یك اپراتور سرویس دریافت می كند و در چنین شرایطی، بهتر است مخابرات در جهت جذب مشتریان و عرضه خدمات بیش تر اقدام نماید. بنابراین باآنكه تعرفه تلفن ثابت در سال های اخیر از جانب مخابرات ایران تغییری نداشته، مخابرات باید درآمدزایی خویش را از تلفن ثابت برای داشتن توجیه اقتصادی بیشتر كند و این درآمدزایی باید با عرضه خدمات متنوع صورت گیرد تا مخابرات هم بتواند هزینه های خویش را پوشش دهد.
با این حال، واگذاری تلفن روستایی به صورت اینترنتی در حالی مجدداً شروع شده كه علیرغم تولید دسترسی برای ۵۱ هزار روستا در تلفن ثابت و ۱۵ هزار روستا در اینترنت پرسرعت به اذعان مدیرعامل مخابرات، هنوز هم بعضی از روستاها از حداقل امكانات ارتباطی همچون خطوط تلفن ثابت برخوردار نیستند كه البته یكی از دلایلش، نبودن توجیه اقتصادی عنوان شده اما انتظار می رود با جبران هزینه های مخابرات با روش های درآمدزایی جدید، بتوان مناطق باقی مانده را هم از این امكان برخوردار كرد.

خبرنگار: فائزه طاهری
دبیر خبر: فاطمه محمدنژاد


1397/11/14
14:58:08
5.0 / 5
4044
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل