دسترسی آزاد به داده های اطلاعات مكانی زمین شناسی امكانپذیر می شود

دسترسی آزاد به داده های اطلاعات مكانی زمین شناسی امكانپذیر می شود

دانلود فایل: پس از آزاد سازی داده های ماهواره ای، سازمان زمین شناسی و اكتشافات معدنی در نظر دارد تا سامانه اطلاعات مكانی را برای دسترسی آزاد به اطلاعات زمین شناسی رونمایی كند.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، سازمان زمین شناسی و اكتشافات معدنی، در امتداد دولت الكترونیك و بهبود روش های فناوری اطلاعات، بسترسازی برای استقرار سامانه اطلاعات مكانی (Web GIS) فراهم شده كه این از سامانه باز در دهه فجر امسال رونمایی خواهد شد.
پورتال سازمان زمین شناسی و اكتشافات معدنی كشور در امتداد قانون دسترسی و بهره مندی آزاد همگان به اطلاعات تخصصی علوم زمین در بخش علوم زمین، به سه خاصیت "ابزار ذخیره سازی اطلاعات"، "ابزار امنیت اطلاعات" و "پرداخت های الكترونیكی شفاف" مجهز شده و داده های پایه به صورت بلاعوض و خدمات دارای ارزش افزوده برمبنای تعرفه خدمات سازمان در اختیار علاقه مندان قرار خواهد داد.
انتشار ۳۴۵ برگ نقشه زمین شناسی بر پایه اكتشافات معدنی و مخاطرات شهری از دیگر اقدامات این سازمان تا آخر سال جاری است.
برمبنای آمارها تابحال ۳ بار پهنه ایران زمین تحت پوشش كامل مطالعات زمین شناسی از طرف سازمان زمین شناسی قرار گرفته و نقشه های ملی زمین شناسی ایران در مقیاس یك دومیلیون و پانصدهزارم، پوشش كامل یك دویست و پنجاه هزارم و پوشش كامل یكصد هزارم در مناطق دارای اولویت (به جز مناطق كویری) تهیه شده است.
اخیرا در چارچوب نقشه های زمین شناسی یك بیست و پنج هزارم بالغ بر ۳۰۰ برگ نقشه چاپ و انتشار یافته و تا آخر سال جاری باز ۴۵ برگ نقشه اضافه خواهد شد كه این نقشه ها برمبنای اولویت پتانسیل اكتشافی و همین طور مخاطرات و توسعه شهری تهیه می شوند.1397/11/17
17:18:37
5.0 / 5
4514
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل