رییس پژوهشگاه فضایی اعلام كرد

امكان كشف و جمع آوری اطلاعات از منابع رادیویی با سامانه رادیوتلسكوپ

امكان كشف و جمع آوری اطلاعات از منابع رادیویی با سامانه رادیوتلسكوپ

دانلود فایل: رئیس پژوهشگاه فضایی با بیان این كه امكان انجام تست سازگاری ماهواره ها در این پژوهشگاه فراهم گردید، اظهار داشت: علاوه بر این محققان این پژوهشگاه موفق به ساخت رادیو تلسكوپ كه یك نوع آنتن رادیویی است، در حوزه نجوم رادیویی شدند.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، دكتر حسین صمیمی در مراسم افتتاح آزمایشگاه مرجع سازگاری الكترومغناطیسی ماموریت این پژوهشگاه را مدیریت تحقیقات در بخش فضایی كشور نام برد و اضافه كرد: داشتن آزمایشگاه های مجهز و تخصصی یكی از ملزومات اساسی ایفای این نقش است و راه اندازی آزمایشگاه AIT یكی از ملزومات آن است.
وی با اشاره به اینكه آزمایشگاه EMC یكی از بخش های آزمایشگاه AIT است، اظهار نمود: امروز با شروع به كار EMC گام بزرگی در جهت رفع نیازهای ضروری فعالیت های فضایی برداشته شد.
صمیمی با تاكید بر این كه ایجاد چنین آزمایشگاهی موفقیت بزرگی برای ما محسوب می شود، در این باره اشاره كرد: راه اندازی این آزمایشگاه در شرایطی صورت گرفت كه ما تحریم ها مقابل كشور و مشكلات ناشی از تلاطمات ارزی و تامین تجهیزات را پیش رو داشتیم، ولی با پیگیری های صورت گرفته و با همكاری بانك مركزی و محققان این پژوهشگاه توانستیم این پروژه را در شرایط تحریم به اختتام برسانیم.
رئیس پژوهشگاه فضایی ایران اشاره كرد: امروز علاوه بر افتتاح آزمایشگاه مرجع سازگاری الكترومغناطیسی ( EMC) از دو دستاورد محققان این پژوهشگاه كه شامل سامانه رادیوتلسكوپ و پروژه سامانه شبیه ساز نرم افزار مداری است، رونمایی گردید.
صمیمی با تاكید بر اینكه سامانه رادیو تلسكوپ به سفارش كارفرما و به مجری گری پژوهشگاه فضایی به اختتام رسید، اشاره كرد: این سامانه ابزاری در حوزه نجوم رادیویی است و اطمینان داریم كه شیرینی خدمات این ابزار به كام دانشجویان و اساتید حوزه اخترشناسی و كیهان شناسی می نشیند، ضمن این كه آنها را ترغیب به اجرای پروژه های بزرگتر در این زمینه خواهدنمود. این سامانه امكان كشف و جمع آوری اطلاعات از منابع رادیویی را فراهم می آورد.
رئیس پژوهشگاه فضایی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به جزئیات سامانه شبیه ساز نرم افزار ماهواره، بیان كرد: این سامانه یك ابزار كارآمد در حوزه طراحی ماهواره است و خدمات آن باز مشمول همه بازیگران بخش فضایی خواهد شد.
صمیمی، رویكرد این پژوهشگاه را جوانگرایی دانست و تصریح كرد: این رویكرد به صورت جدی در پژوهشگاه فضایی پیاده سازی شده است و به شدت در حال پیشرفت است و اگر موفقیتی در این پژوهشگاه حاصل می شود، ناشی از زحمات جوانان متخصصی است كه با انگیزه فعالیت های علمی را اجرایی می كنند.1397/12/06
14:22:07
5.0 / 5
4234
تگهای خبر: اساتید , پروژه , خدمات , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل