ستاری در سفر به استان قزوین:

تجاری سازی یك فرایند و نیازمند مشاركت و همدلی عمومی است

تجاری سازی یك فرایند و نیازمند مشاركت و همدلی عمومی است

به گزارش دانلود فایل معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت:  فرایند تجاری سازی موضوعی است كه مشاركت و همدلی تمامی بخش های جامعه را طلب می كند و رسالت دولت در این راه، هموار كردن راه و فرهنگ سازی جهت مشاركت بخش خصوصی در این عرصه است.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، سورنا ستاری كه بامداد امروز به استان قزوین سفر كرده است، در حاشیه بازدید از شركت های دانش بنیان و واحدهای فناور این استان اظهار نمود: بیشتر از ۴۲۰۰ شركت دانش بنیان داریم كه سال قبل ركورد فروش ۶۰ هزار میلیارد تومانی را ثبت كردند و امسال هم فروش قابل توجهی خواهند داشت. آغازگر این حركت تحول آفرین جوان هایی بوده اند كه خلاقیت را دستمایه كارشان قرار دادند و اشتغال زایی و ثروت آفرینی كردند. امیدواریم این حركت با همان شدت و صلابتی كه شروع شده، ادامه پیدا كند.
وی با بیان این كه اهمیتی كه جوان ها در حركت تازه اقتصاد دارند، لزوم اینكه جوان ها پایه اقتصاد كشور قرار بگیرند را نشان می دهد، خاطرنشان كرد: بیشتر از ۶۰ درصد شركت ها، نوپا و جزو استارتاپ هایی هستند كه كارشان را تازه شروع كرده اند، ولی خوشبختانه در حال تبدیل شدن به بزرگ ترین و درآمدزاترین كسب و كارهای كشور هستند. شركت های زیادی داریم كه فروش چند هزار میلیارد تومانی دارند و این اتفاق مهم در حال متحول كردن ساختارهای پیشین است.
ستاری با اشاره به اینكه تجاری سازی فرایندی جامع و نیازمند مشاركت و همدلی تمامی بخش های جامعه است، عنوان كرد: همه ما جزئی از این فرایند هستیم. پارك های علم و فناوری، دانشگاه ها، مراكز پژوهشی و مهم تر مردم كوچه و بازار بخشی از فرایند تجاری سازی هستند و مهم فرهنگی است كه باید شكل بگیرد تا بخش خصوصی در این فرایند نقش آفرین شود. تلاش ما در دولت این بوده است كه در اشاعه و ترویج این فرهنگ و هموار كردن راه برای حضور بخش خصوصی گام برداریم.
بر اساس این گزارش، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در اولین بخش از سفر به استان قزوین به شهرك های صنعتی كاسپین و البرز رفت و از شركت های دانش بنیان و فناور مستقر در این شهرك های صنعتی بازدید كرد.1397/12/07
19:46:09
5.0 / 5
4364
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل