شمارش معكوس برای آغاز بزرگترین جشنواره رباتیك منطقه، حضور ۱۵كشور دربخش های دانش آموزی و دانشجویی

شمارش معكوس برای آغاز بزرگترین جشنواره رباتیك منطقه، حضور ۱۵كشور دربخش های دانش آموزی و دانشجویی

دانلود فایل: رئیس كمیته ملی رباتیك جمهوری اسلامی ایران فیرا از برگزاری هشتمین جشنواره بین المللی ˮرباتیك؛ هوش مصنوعی و اتوماسیون ایرانˮ به میزبانی دانشگاه صنعتی امیركبیر (پلی تكنیك تهران) آگاهی داد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، دكتر سروش صادق نژاد با بیان این خبر اظهار نمود: این دوره از جشنواره به میزبانی دانشگاه صنعتی امیركبیر (پلی تكنیك تهران) و همكاری كمیته ملی رباتیك جمهوری اسلامی ایران فیرا و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از ۱۱ تا ۱۳ اسفندماه جاری برگزار می گردد.

رئیس كمیته ملی رباتیك جمهوری اسلامی ایران فیرا افزود: این جشنواره در سه بخش مسابقات رباتیك و هوش مصنوعی فیراكاپ آزاد ایران، نخستین نمایشگاه صنعتی در حوزه رباتیك، هوش مصنوعی و اتوماسیون و نخستین رویداد فناوری و نوآوری كشور در این بخش و در خلال سه روز برگزار می شود.

وی اظهار داشت: در بخش مسابقات امسال، تیم ها در چارچوب ۲۸ لیگ دانش آموزی و دانشجویی شامل لیگ های "پیش بینی روند بازار سهام"، "بازشناسی فرامین صوتی"، "بازشناسی چهره در تصویر"، "بازشناسی اشیاء با نمونه های آموزشی كم و تشخیص موجودیت های نامدار متون فارسی در بخش هوش مصنوعی"، "لیگ های المپیك ربات های انسان نما"، "ربات های چرخدار سرعتی"، "ربات های فوتبالیست انسان نما" و "ربات های شبیه ساز فوتبالیست ۵ به ۵" در بخش ربات های ورزشی، سرعت ربات های پرنده در دو بخش دانش آموزی و دانشجویی، "ماموریت رباتهای پرنده (فضای باز) "، ماموریت ربات های پرنده (داخل ساختمان) در بخش ربات های پرنده، لیگ های شبیه سازی چالش عبور از موانع، چالش ربات های انباردار، چالش سرعت خودروهای خودران در بخش ربات های چالشی، لیگ های ربات های نمایشی دانشجویی، ربات های نمایشی دانش آموزی مبحث آزاد و ربات های نمایشی دانش آموزی مبحث مشترك زیر ۱۴ و ۱۹ سال در بخش ربات های نمایشی و در نهایت لیگ های المپیك ربات های انسان نما، جنگنده هوشمند (سبك و سنگین وزن)، ماموریت غیرممكن، ربات های ورزشی، ربات های هاكی یخ و هاكی چمن و امداد و مدیریت بحران در دو بخش زیر ۱۴ سال و زیر ۱۹ سال، در بخش دانش آموزی با حضور دو هزار شركت كننده در چارچوب ۳۳۷ تیم از ۱۵ كشور در محل دائمی نمایشگاه بین المللی تهران سالن های ۵-۷ برگزار می گردد.

رئیس كمیته ملی رباتیك جمهوری اسلامی ایران فیرا افزود: تیم های برگزیده از بین ۵۴۲ تیم رباتیك و هوش مصنوعی از كشورهای جمهوری اسلامی ایران، روسیه، استرالیا، تایوان، چین، آلمان، كره جنوبی، برزیل، مكزیك، ایتالیا، كانادا، اندونزی، تركیه، افغانستان و لیتوانی برای حضور در این دوره از مسابقات انتخاب شده اند.

صادق نژاد با اشاره به اینكه این جشنواره در سه بخش برگزار می شود، اظهار داشت: جشنواره امسال متفاوت ترین رویداد این حوزه در كشور هست كه تلاش دارد بخش های مختلف آموزش، پژوهش، مهارت و كارآفرینی را بعنوان اركان اصلی تولید ثروت در كشور با الگوی اقتصاد دانش بنیان در كنار هم قرار دهد.

رئیس اداره انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی امیركبیر اضافه كرد: نخستین رویداد فناوری و نوآوری حوزه رباتیك، اتوماسیون و هوش مصنوعی ایران با هدف عرضه دستاوردهای فناورانه و نوآورانه كشور در بخش های علمی و صنعتی و با حضور دانشگاه های برتر كشور همچون دانشگاه صنعتی امیركبیر، دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه تهران، دانشگاه علوم پزشكی و خدمات درمانی تهران، دانشگاه شهید بهشتی تهران، دانشگاه الزهرا (س) و دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی و سایر مراكز رشد دانشگاهی و استارتاپ ها و شركت های موفق دانش بنیان كشور برگزار می گردد.

وی ادامه داد: در این رویداد كه در تاریخ ۱۱-۱۳ اسفندماه برگزار می شود، اساتید و شركت های موفق این حوزه علاوه بر عرضه دستاوردهای خود به عرضه سخنرانی های مختلفی در حوزه كارآفرینی بخش رباتیك و هوش مصنوعی می پردازند و تلاش می شود با محوریت شهر هوشمند و هوش مصنوعی در حوزه سلامت به عرضه راهكارهای موفقیت در راه اندازی كسب و كارهای جدید پرداخته شود. همینطور تلاش می شود تا تجربه های موفق و ناموفق صاحبان ایده و اساتید این حوزه با دیگران به اشتراك گذاشته شود.
صادق نژاد افزود: برگزاری كارگاه های كارآفرینی در این حوزه یكی از اقدامات مهم این دوره از رویداد تلقی شده كه تلاش دارد برای نسل ماهر موجود در كشور در این بخش بتواند مسیری را ایجاد كند تا بتوانند از آموخته های خود در جهت تولید ثروت و كارآفرینی گام بردارند. بخش نمایشگاهی این رویداد هم تلاش دارد تا بتواند بخشی از دستاوردهای حوزه رباتیك، اتوماسیون و هوش مصنوعی كشور را در مقابل عموم به نمایش بگذارد تا بتوانیم علاوه بر عرضه این دستاوردها، گامی به سمت اجتماعی كردن رباتیك، اتوماسیون و هوش مصنوعی در كشور برداشته باشیم.

عضو هیات رئیسه فدراسیون جهانی رباتیك فیرا اشاره كرد: در بخش نمایشگاه صنعتی این رویداد هم سعی شده است تا شركت های موفق این حوزه بتوانند محصولات و دستاوردهای صنعتی خویش را به نمایش بگذارند.

صادق نژاد اضافه كرد: مدرسه رباتیك و برنامه نویسی امیركبیر با حضور پررنگ خود در این رویداد بزرگ تلاش دارد تا با محوریت آموزش استاندارد در حوزه رباتیك، هوش مصنوعی و كارآفرینی، فضای آموزش كشور را در یك مسیر اصولی و مطلوب قرار دهد تا با تربیت نیروی ماهر بتوانیم این چرخه علم تا ثروت را در یك برنامه راهبردی كوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت عملیاتی نماییم.

وی تصریح كرد: لازم به ذكر است مراسم افتتاحیه این رویداد روز شنبه ۱۱ اسفندماه ساعت ۹: ۰۰ برگزار و مراسم اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان هم روز دوشنبه ۱۳ اسفندماه ساعت ۱۷: ۳۰ با حضور مقامات عالی رتبه كشوری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می گردد.
1397/12/08
16:15:42
5.0 / 5
4527
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل