رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری وشكوفایی:

صندوق های پژوهش و فناوری از طرح های كوچك شركت های دانش بنیان حمایت كنند

صندوق های پژوهش و فناوری از طرح های كوچك شركت های دانش بنیان حمایت كنند

دانلود فایل: رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری وشكوفایی بیان كرد: شركت های دانش بنیان دارای پتانسیل های خوبی در روند تولید هستند و لازم است صندوق های پژوهش و فناوری از طرح ها و ایده های كوچك شركت های دانش بنیان حمایت كنند تا زمینه توسعه تولید فراهم گردد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، علی وحدت در جلسه هیئت رئیسه پارك علم و فناوری قم، ضمن بیان این مطلب عنوان كرد: با ریل گذاری دقیق و شناخت ظرفیت ها، تامین سرمایه در گردش شركت های دانش بنیان در اولویت قرار می گیرد.در این راستا باید تسهیلات بانكی باید برمبنای نیازها و اولویت ها به شركت های دانش بنیان تخصیص یابد تا بتوان در عرصه های مختلف به رشد و توسعه خوبی در ارتباط با فعالیت این شركت ها دست یافت.

وحدت با اشاره به ظرفیت های مناسبی كه صندوق نوآوری و شكوفایی در توسعه بازار كسب و كار به وجود آورده است بیان كرد: توجه به نیازهای منطقه ای و رشد هدفمند شركت های دانش بنیان از مهم ترین رویكردهای این صندوق در سطح ملی است.

وی اظهار نمود: یكی از اهداف مهم صندوق باز ایجاد ارتباط و تعامل میان شركت های دانش بنیان در جهت رفع موانع و مشكلات است.
رئیس هیئت عامل صندوق نوآوری وشكوفایی اشاره كرد: این صندوق بعنوان نهادی ملی است؛ البته همانند بانك ها از ظرفیت های زیادی در رفع مشكلات شركت ها در حد وسیع تری برخوردار نیست. در این راستا می توان از صندوق ها و نهادهای مالی دیگری در حل مشكلات شركت ها بهره گرفت.
در این نشست باز سید حسین اخوان علوی رئیس پارك علم و فناوری استان قم باز عنوان كرد: شركت های دانش بنیان به تناسب فعالیت هایی كه دارند از بسته های حمایتی برخوردار می شوند.
وی اشاره كرد: ۶۵ شركت دانش بنیان در قم فعالیت دارد كه با ارتباط خوبی كه پارك علم و فناوری با شركت ها برقرار كرده است بخش زیادی از مشكلات احصاء و حل می شود.
اخوان اشاره كرد: رهبر انقلاب و ریاست جمهوری افق هایی را در جهت رشد و توسعه شركت های دانش بنیان ترسیم كرده اند كه با فعالیت های صندوق شكوفایی تا حدی به این اهداف رسیده ایم.
وی درباب جایگاه وقف در زمینه فناوری بیان كرد: قم در زمینه فناوری، وقفی ندارد و جزو استان هایی است كه در رتبه های آخر به شمار می رود؛ البته امیدواریم تا آخر سال با وقف فناوری بتوانیم از رتبه های آخر خارج شویم.
رئیس پارك علم و فناوری استان قم عنوان كرد: مدیرعامل صندوق نوآوری و شكوفایی در قم مبلغ ۲۵ میلیارد تومان تسهیلات ویژه شركت های دانش بنیان مصوب كرده اند كه بوسیله صندوق پژوهش و فناوری كریمه پرداخت می شود.
1397/12/10
20:02:17
5.0 / 5
4417
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل