پشتیبانی از ۱۱۰ اختراع برای ثبت بین المللی از طرف صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران

پشتیبانی از ۱۱۰ اختراع برای ثبت بین المللی از طرف صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران

دانلود فایل: صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری تا كنون از ۱۱۰ اختراع برای ثبت بین المللی حمایت كرده است.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران بوسیله ایجاد كارگروه "ثبت اختراعات" به منظور پشتیبانی از نوآوری و خلاقیت محققان و جوانان، خدمات به مخترعان كشور برای ثبت بین المللی اختراع را نمایش كرده است؛ این كارگروه، ثبت اختراع در دفاتر مالكیت فكری خارج از كشور را تسهیل كرد.
بگفته نصرت الله ضرغام، رئیس صندوق پشتیبانی از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی، از سال ۸۶ تا كنون ۱۱۰ اختراع با حمایت صندوق به ثبت بین المللی رسیده كه از این آمار ۲۸ درصد تجاری سازی شده است. همین طور ۲۶۷ اختراع باز در مرحله فایل هستند و بزودی ثبت آنها وارد مرحله اجرایی می شود.
پشتیبانی از ثبت اختراع نوعی تشویق افراد برای انجام فعالیت های ابداعی است. علاوه بر این ترویج و ارتقای فرهنگ ثبت دستاوردهای تحقیقات و پژوهش باز از دیگر نتایج این اقدام است. بدین سبب با عنایت به اهمیت این مسئله صندوق در زمینه ثبت بین المللی اختراع جدی در حال فعالیت است، به گونه ای كه هر سال شاهد رشد در این حوزه هستیم. ۳۲ ثبت اختراع از ۱۱۰ ثبتی كه با حمایت صندوق انجام شده، متعلق به سال جاری است. همین طور در ۹ ماه نخست سال جاری نسبت به سال قبل ۲۲۵ درصد رشد را در ثبت اختراعات انجام شده (تعهد طرح پژوهشی) شاهد می باشیم.



1397/12/13
13:49:53
5.0 / 5
4369
تگهای خبر: خدمات , فناوری , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل