هواوی از آمریكا شكایت می كند

هواوی از آمریكا شكایت می كند

به گزارش دانلود فایل پس از آنكه خبر شكایت منگ وانژو از دولت و پلیس كانادا انتشار یافت، حالا منابع آگاه از تصمیم هواوی برای تنظیم دادخواستی ضد دولت ایالات متحده آمریكا اطلاع داده اند.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، با عنایت به افزایش روزافزون محبوبیت تكنولوژی های جدید و گسترش تلاش و فعالیت شركت های مختلف تكنولوژی و اپراتورهای بین المللی برای برقراری و توسعه زیرساخت های لازم برای فناوری نسل پنجم اینترنت ۵G، می توان اظهار داشت كه یك ماراتن و رقابت تنگاتنگ میان این غول های تكنولوژی درگرفته است و هر یك از آنها در تلاشند اولین اپراتور و شركت مخابراتی باشند كه امكان دسترسی و بهره برداری از جدیدترین نسل اینترنت را در اختیار كاربرانشان قرار می دهند. نسل پنجم شبكه تلفن همراه ۵G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است كه بعد از نسل چهارم شبكه تلفن همراه فعلی عرضه می شود.
هواوی كه بزرگترین تولیدكننده و توسعه دهنده تجهیزات مخابراتی و دومین سازنده و عرضه كننده موبایل در جهان به حساب می آید، در طول یك سال اخیر از جانب دولت ترامپ، رئیس جمهوری آمریكا و خیلی از كشورهای هم پیمانش به شدت تحت فشارهای سیاسی و تجاری قرار گرفته است و خیلی از این كشورها شامل آمریكا، كانادا، استرالیا، نیوزلند، ژاپن و بعضی از كشورهای اروپایی استفاده از محصولات هواوی و نصب تجهیزات مخابراتی و فعالیت این شركت چینی را تحت تأثیر اتهامات جاسوسی برای دولت چین و نقض حریم خصوصی كاربران، ممنوع اعلام نموده اند.
حالا به نظر می آید كه شركت هواوی می خواهد ضد دولت ایالات متحده آمریكا كه نام و آوازه این غول تكنولوژی چینی را به شدت زیر سوال برده و به تخریب آن در خیلی از كشورهای جهان دامن زده و جلوی فعالیت آنرا در خیلی از كشورها گرفته است، با تنظیم دادخواستی شكایت كند.
ماجرا از اوایل سال ۲۰۱۸ میلادی شروع شد كه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریكا اعلام نمود كه گوشیهای هوشمند ساخت شركت های چینی نظیر هواوی و زدتی ای از شهروندان و مقامات آمریكایی جاسوسی می كنند و اطلاعات شخصی و محرمانه بسیاری را تحویل دولت چین می دهد تا ضد ایالات متحده از آنها استفاده نماید.
علت شكایت این شركت چینی مقابله با قانونی می باشد كه به واسطه آن تمامی نهادها، سازمان ها و وزارت خانه های دولتی و غیردولتی آمریكا از خرید و به كارگیری تجهیزات مخابراتی و همینطور سایر محصولات تولید شده توسط هواوی و زدتی ای منع شده اند كه همین امر ضرر و زیان قابل توجهی را متوجه شركت های چینی كرده است.
طبق گزارش وب سایت GSMArena، این شكایت همینطور كه اعتراض دولت پكن را به دنبال داشته است، ضمیمه جدیدی از حوزه اختیارات دفاع ملی چین به حساب می آید چراكه دولت ترامپ مدعی شده بود كه هواوی از اطلاعات كاربرانی كه از محصولات و خدمات توسعه داده شده توسط این شركت بهره برده اند، جاسوسی كرده و به حریم خصوصی آنها نفوذ یافته و در نهایت آنها را در یك همكاری با دولت چین، به این كشور تحویل می داده است.
هواوی كه بارها تمامی این اتهامات را رد و تكذیب كرده است، تلاش آمریكا برای متقاعد كردن سایر كشورهای جهان برای قطع همكاری با این غول تكنولوژی را ناعادلانه و غیراخلاقی دانسته و ازاین رو از حقوق خود دانسته است تا از دولت آمریكا در این خصوص شكایت كند.
به قول بعضی از كارشناسان و تحلیلگران، به نظر می آید كه تلاش آمریكا برای قطع همكاری سایر كشورها با شركت هایی نظیر هواوی به منظور ضربه زدن به اقتصاد چین و افزایش تبعات منفی جنگ تجاری میان این كشور با آمریكا باشد چراكه هواوی با فروش خیلی خوب و عملكرد موفقیت آمیزی كه در زمینه عرضه گوشی و گجت های هوشمند و هم چنین عرضه خدمات مخابراتی دارد، توانسته است گردش مالی بسیار خوبی را برای چین به ارمغان بیاورد و در صدر لیست پرفروش ترین برندهای تكنولوژی و گوشیهای هوشمند حتی بالاتر از اپل آمریكا قرار گرفته است. گرفتن بازار فروش كشورهای مختلف از هواوی بدون شك می تواند در كاهش قابل توجه میزان فروش كلی این شركت تأثیرگذار باشد و ضربه مهلكی به اقتصاد چین وارد كند.1397/12/14
14:59:42
5.0 / 5
3954
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل