ایجاد یك كنسرسیوم علمی در اصفهان

ایجاد یك كنسرسیوم علمی در اصفهان

به گزارش دانلود فایل رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان اظهار داشت: قبل از شكل گیری كنسرسیوم همكاریهای خوبی بین مجموعه های هنر، اصفهان، صنعتی اصفهان، علوم پزشكی و شهرك علمی و تحقیقاتی بوده است، اما می طلبد گام های بلندتری برداشته شود تا با عنایت به ظرفیت خود دانشگاه ها بتوانیم همكاریهای خوبی با دیگر كشورها داشته باشیم.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، سید محمود مدرس هاشمی امروز در آئین امضای تفاهم نامه كنسرسیوم فعالیت های بین المللی مراكز علمی و فناوری پیشرو اصفهان در دانشگاه صنعتی اصفهان، اظهار نمود: استان اصفهان استانی پرظرفیت در زمینه های علمی، فرهنگی و اجتماعی و … بوده و هست، گرچه با محدودیت منابع مواجه بوده و همین امر سبب شده تا آن گونه كه شایسته این استان است، رشد نكند.
وی با اشاره به اینكه اصفهان پس از تهران به جهت تعداد دانشجو و اعضای هیأت علمی و خیلی از شاخص های كمی و كیفی استانی سرآمد است، اضافه كرد: به غیر از تهران، اصفهان تنها استانی است كه دو دانشگاه در میان دانشگاه های سطح یك كشور دارد و دانشگاه علوم پزشكی اصفهان هم در حوزه بهداشت سرآمد است. همینطور شهرك علمی و تحقیقاتی هم در كشور كم نظیر است كه هم مبدع پارك ها و مراكز رشد بوده و هم هم اكنون بزرگترین پارك علم و فناوری را در شهرك علمی و تحقیقاتی در اصفهان داریم.
مدرس هاشمی در مورد اهداف این كنسرسیوم اظهار داشت: آگاهی از فعالیت های یكدیگر و هم فكری برای گسترش فعالیت های بین المللی و گرفتن دانشجوی مشترك و پروژه مشترك بین المللی همچون اهداف این كنسرسیوم است.
رئیس دانشگاه صنعتی اصفهان افزود: استان اصفهان قابلیت های خوبی در جذب گردشگر دارد كه اگر این گونه نبود، صحبت از فعالیت بین المللی منطقی نبود. پنج مجموعه مكمل یكدیگر هستیم و می توان با هم افزایی كارهای بسیار خوبی شكل داد.
طاهره چنگیز، رئیس دانشگاه علوم پزشكی اصفهان هم در این مراسم اظهار نمود: نهالی كه امروز در امضای كنسرسیوم علمی كاشته می شود، نهال همفكری و دوستی بین پنج مركز شامل دانشگاه های علوم پزشكی، هنر، اصفهان، صنعتی اصفهان و شهرك علمی و تحقیقاتی است كه سایه آن كل كشور را فرا می گیرد.
وی افزود: این كنسرسیوم توسعه علمی و اجتماعی كشور را به دنبال دارد و با ورود دانشگاه علوم پزشكی به این كنسرسیوم مرزهای دانشگاه ها مساوی با مرزهای استان می شود، چونكه گستره نفوذ دانشگاه علوم پزشكی به واسطه مسئولیت سلامت مردم كه به دوش این دانشگاه است، از شرقی ترین نقطه اصفهان تا غربی ترین نقطه را در بر گرفته است كه در آرم علوم پزشكی دیده می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشكی اصفهان، خاطرنشان كرد: در استان اصفهان انرژی برای خنثی كردن یكدیگر صرف نمی گردد و ما با نگاه مشتركی كه داریم همكاری خویش را با یكدیگر افزایش می دهیم.
چنگیز با اشاره به اینكه گسترش صنعت و كشاورزی در استان بیشتر از این میسر نیست، اضافه كرد: بحث توریسم در جهت اقدامات فناورانه ارزش افزوده بالایی دارد و جنس افرادی كه به واسطه همكاری بین المللی به اصفهان سفر می كنند، با افرادی كه برای گردشگری می آیند، متفاوت می باشد.
وی ادامه داد: امیدوارم اصفهان بعنوان مركز برگزاری رویدادهای علمی آموزشی و گسترش علم و فناوری انتخاب گردد.
به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، كنسرسیوم همكاریهای علمی بین المللی مشترك میان مراكز علمی و فناوری پیشرو اصفهان با امضای تفاهم نامه میان رؤسای دانشگاه های صنعتی اصفهان، اصفهان، علوم پزشكی، هنر و شهرك علمی و تحقیقاتی اصفهان تشكیل می شود. این كنسرسیوم به پیشنهاد دانشگاه صنعتی اصفهان و در جهت همسو كردن فعالیت های علمی بین المللی مشترك میان مراكز علمی و فناوری پیشرو اصفهان به منظور استفاده بهینه از توانمندی های علمی پژوهشی و اجرایی و بهره مندی از تجربیات طرفین امروز در دانشگاه صنعتی اصفهان امضا می شود.
1397/12/15
22:10:03
5.0 / 5
4429
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل