معاون علمی و فناوری رئیس جمهور:

نباید گیاهان دارویی را مانند نفت خام فروشی نماییم

نباید گیاهان دارویی را مانند نفت خام فروشی نماییم

به گزارش دانلود فایل معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: صندوق پژوهش و فناوری در لرستان راه اندازی شود.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا منطقه لرستان، سورنا ستاری در جلسه ستاد شورای اقتصاد مقاومتی استان با اشاره به اینكه متأسفانه در اقتصاد نفتی همه چیز منوط به پول است، اضافه كرد: اگر پول باشد آموزش و پژوهش، علم، صنعت وجود دارد و اگر نباشد وجود ندارد و این بزرگ ترین نگاه غلط فرهنگی در اقتصاد نفتی است.

وی با اشاره به اینكه در حوزه آموزش و پژوهش هیچ گاه به اندازه امروز هزینه نكرده ایم ولی چرا اشخاصی نظیر فارابی، زكریای رازی و ابوعلی سینا نداریم، اضافه كرد: آنچه در معاونت علمی بعنوان توسعه می شناسیم، توسعه درون زاست ازاین رو در لرستان باید به دنبال ایجاد توسعه درون زا باشید.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به اینكه بروكراسی زاییده دولت هایی است كه منابع زیرزمینی دارند، عنوان كرد: آنچه در معاونت علمی به دنبال آن هستیم توسعه درون زاست، اگر فكر می كنید توسعه این است كه دولت مركزی در لرستان پول خرج كند و كارخانه بسازد، این تفكری اشتباه است.

وی بابیان اینكه باید خودمان بتوانیم خط تولید را طراحی و اضافه نماییم، اظهار داشت: اكوسیستم بسیار مناسبی در جهت گیاهان دارویی در استان وجود دارد و نباید گیاهان دارویی را مانند نفت خام فروشی نماییم.

ستاری با اشاره به اینكه در اصفهان هر هنری داشته ایم پیاده كرده ایم اما سومین استان از نظر درصد بیكاری است، اظهار نمود: نباید جوانان را دست كم بگیریم، بخش سنتی جامعه در دو الی سه سال اخیر متوجه شده كه وقتی استارتاپی ظهور می كند حتماً باخته است؛ بخش سنتی تنها راهش این است كه در این استارتاپ ها و روی جوانان سرمایه گذاری كند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور تصریح كرد: آنچه مهم بوده محیط است كه امیدواریم این محیط در لرستان شكل بگیرد.

وی بر راه اندازی كارخانه های نوآوری راه اندازی تاكید كرد و با اشاره به اینكه اولین كارخانه های نوآوری را اواسط اردیبهشت ماه در تهران راه اندازی می نماییم، اضافه كرد: سال آینده چهار كارخانه در شهرهای بزرگ راه اندازی می شود.

ستاری با اشاره به اینكه تنها راه این است كه در استارتاپ ها و روی جوان ها سرمایه گذاری نماییم، روی یك جوان ۲۰ ساله سرمایه گذاری نماییم كه مقرر است چند سال دیگر یك شركت دانش بنیان قوی باشد، خاطرنشان كرد: بخش خصوصی هم باید سرمایه گذاری كند، امیدوارم این محیط در استان شكل بگیرد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اظهار داشت: در سیستم دانش بنیان ۱۳۰ تا ۱۴۰ نوع خدمت عرضه می دهیم، مجوزی كه از جانب مقام معظم رهبری در مورد سربازی گرفته ایم بی نظیر است ولی تأسف می خورم از اینكه مقام معظم رهبری امتیازات بی نظیری می دهد بعد چهار نفر در چهار سیستم دولتی كركره این بچه ها را پایین می كشند؛ با چه اجازه و مجوزی این كار را می كنند، این قوانین را چرا از خودمان درمی آوریم.

وی تصریح كرد: ارزش كارآفرینی و كسی كه حقوق افرادی را پرداخت می كند باید مشخص شود.

ستاری با اشاره به اینكه خروجی های دانشگاه، مراكز رشد و نوآوری باید خویش را در استان نشان دهد، اضافه كرد: صندوق پژوهش و فناوری را در استان راه اندازی كنید، امكانات فوق العاده ای برای این مورد گذاشته ایم و آمادگی داریم این صندوق ها را حمایت نماییم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با اشاره به اینكه ارزش كارآفرینی باید مشخص شود، خاطرنشان كرد: لرستان محیط فوق العاده ای از نظر مزایای فرهنگی و دانشگاهی دارد، بیشتر از یك هزار هیئت علمی دارد و صندوق پژوهش استان خیلی سریع باید راه اندازی شود.

وی با اشاره به اینكه رشد اقتصادی از جیب كارآفرینی درمی آید، نه دولتی كه پول نفت را در كسب وكارها سرمایه گذاری می نماید، اظهار داشت: دولت باید پولش را در زیرساخت ها خرج كند، باید محیط كسب وكار را درست كند، در زیرساخت ها آمادگی داریم این هزینه را انجام دهیم.

ستاری بیان كرد: جوایز تحصیلی بیشتر از ۵۰ درصد رشد خواهد داشت و تعداد افزایش می یابد، جوانان را جدی بگیرید و كارآفرینان را حمایت كنید.
1397/12/22
17:57:21
5.0 / 5
4319
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل