در سفرهای نوروزی

مراقب هزینه های رومینگ باشید

مراقب هزینه های رومینگ باشید

دانلود فایل: در آستانه سال جدید و مسافرت به كشورهای خارجی، لازم است در صورت تمایل به استفاده از سیم كارت های ایرانی برای پیشگیری از دریافت هزینه های مازاد، از جزئیات سرویس رومینگ بین الملل و تعرفه های آن آگاه باشید.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، با نزدیك شدن به سال جدید، سفرهای نوروزی كه سفرهای خارجی را هم در برمی گیرد، آغاز می شود. هنگام سفر به كشورهای خارجی، برقراری ارتباط با ایران می تواند به دو شیوه خرید سیم كارت كشور مقصد یا با سیم كارت های ایرانی صورت گیرد.
با استفاده از سیم كارت كشور مقصد، از تعرفه های آن كشور برای تماس تلفنی، ارسال پیامك و دیتا استفاده می شود اما در صورتیكه مسافران بخواهند از سیم كارت های ایرانی استفاده كنند، تعرفه های رومینگ برایشان محاسبه می شود كه نا آگاهی از این تعرفه ها و نحوه استفاده از رومینگ بین الملل می تواند به هزینه های بالا منجر شود.
امكان دارد تصور كنید به محض ورود به كشورهای دیگر، هزینه رومینگ برای سیم كارتتان محاسبه می شود، اما این طور نیست.
رومینگ امكان استفاده از تلفن همراه برای برقراری تماس، دریافت و ارسال پیامك و استفاده از دیتا در خارج از محدوده جغرافیایی تحت پوشش شبكه اپراتور را فراهم می كند؛ بدین سبب تنها زمانی كه مشتركی از یكی از این سرویس ها استفاده نماید، هزینه رومینگ برای او محاسبه می گردد و این طور نیست كه به محض ورود به كشورهای دیگر، هزینه رومینگ برای سیم كارت افراد در نظر گرفته شود.
صرف نظر از مسافرت یا عدم مسافرت به خارج از مرزهای كشور، در صورت برقراری ارتباط بوسیله شبكه تلفن همراه كشورهای همسایه، هزینه های رومینگ بین الملل مطابق با تعرفه آن كشور محاسبه خواهد شد؛ از آنجاكه در شهرها و نقاط مرزی به سبب پوشش آنتن شبكه های تلفن همراه كشورهای همسایه، همواره احتمال انجام مكالمه در داخل كشور بوسیله شبكه آنها وجود دارد، در مسافرت به این نقاط به سبب هم پوشانی از سرویس رومینگ بین الملل استفاده نكنید بلكه از داشتن آنتن شبكه اپراتورها اطمینان یافته و سپس برای برقراری تماس اقدام كنید تا هزینه های ناخواسته رومینگ را متحمل نشوید.
لزوم وجود توافق نامه رومینگ با كشور مقصد
با عنایت به استفاده از سیم كارت های اعتباری و دائمی در سفرهای خارجی و هزینه ای كه هر یك از این سیم كارت ها در تعرفه های رومینگ در مسافرت دارند، لازم است مشتركان از تعرفه های رومینگ و شرایط آن آگاه باشند تا هزینه های مربوط را مدیریت كنند. البته تنها در صورتی می توان از تعرفه های رومینگ بهره برد كه سیم كارت شما با كشور مقصدتان دارای توافقنامه رومینگ باشد كه سپس اطمینان از این موضوع، لازم است سرویس رومینگ فعال شود.
تعرفه رومینگ هر یك از اپراتورها در شرایط حضور در كشورهایی كه قرارداد رومینگ با آنها بسته شده، متفاوت می باشد و در وب سایت اپراتورهای همراه قرار گرفته است. با انتخاب هر كشوری كه قصد سفر به آنرا دارید، می توانید هزینه مكالمه در آن كشور، مكالمه از آن كشور با ایران، دریافت مكالمه از ایران و سایر تعرفه های ارسال و دریافت پیامك و خدمات اینترنتی را مشاهده كنید.
هزینه مكالمات سرویس رومینگ بر اساس دقیقه محاسبه می شود، یعنی برای مكالمات كمتر از ۶۰ ثانیه، هزینه یك دقیقه مكالمه محاسبه می شود، پس بهتر است دقایق مكالمات خودرا كامل كرده و پس از اختتام مكالمه با زدن دكمه قطع تلفن، از قطع مكالمه خود اطمینان حاصل كنید تا متحمل هزینه ناشی از عدم قطع ارتباط نشوید.
تعرفه های اعلام شده رومینگ در اپراتورها، شامل بخش های تماس با ایران، تماس با همراهان در همان كشور و دریافت تماس از جانب ایران است. در صورت برقراری ارتباط بین دو تلفن همراه ایرانی در كشور میزبان، هزینه مكالمه برای تماس گیرنده و مخاطب مطابق با تعرفه های رومینگ محاسبه می شود. البته در صورت تماس با كشور ثالث، هزینه ها مطابق با تعرفه بین الملل كشور میزبان محاسبه می شود كه از تعرفه تماس با ایران بیشتر است.
برخورداری از اینترنت فعال سازی سرویس رومینگ
با فعال كردن سرویس رومینگ، اینترنت رومینگ و اینترنت گوشی همراه هنگام سفر می توان از اینترنت همراه استفاده نمود. البته بسته های اینترنتی اپراتورهای داخلی هنگام استفاده از سرویس رومینگ، غیرفعال می شود و هزینه اینترنت برمبنای حجم مصرفی و مطابق با تعرفه اعلام شده و هزینه استفاده از این خدمات برمبنای تعرفه رومینگ محاسبه می گردد.
هر یك از سیم كارت های دائمی و اعتباری شرایط خاص خودرا جهت استفاده از سرویس رومینگ دارند. در صورتیكه سرویس رومینگ برای سیم كارتتان فعال نباشد، برای فعال سازی باید به دفاتر خدمات ارتباطی بازگشت كنید. شاید یكی از مزایای مهم استفاده از سیم كارت های اعتباری در سرویس رومینگ، امكان كنترل هزینه آن با عنایت به اطلاع از میزان شارژ سیم كارت باشد و اینكه در صورت اتمام شارژ تلفن همراه، امكان انتقال شارژ از ایران توسط بستگان وجود دارد.
در سیم كارت های دائمی، در صورت افزایش كاركرد تلفن همراه بیشتر از مبلغ ودیعه، اپراتورها مجاز به قطع تلفن همراه بوده و مسئولیت پرداخت بدهی به هر میزان تا پیش از زمان قطع بر عهده مشترك است. ضمن آنكه احتمال انتقال قسمتی از مبلغ كاركرد تلفن به صورتحساب دوره بعد وجود دارد.
همین طور با عنایت به پرداخت هزینه مكالمات رومینگ به اپراتور طرف مقابل خارجی، این هزینه از مشترك دریافت شده و مسؤولیت پرداخت آن به هر میزان برعهده مشترك است.
در صورت مفقود شدن گوشی، بلافاصله مراتب را به یكی از بستگان داخل كشور اطلاع داده تا بوسیله بازگشت به ادارات دولتی مشتركین نسبت به قطع آن اقدام نمایند. البته با فعال سازی پین كد سیم كارت و رمز گوشی، در صورت سرقت یا گم شدن تلفن همراه، سوء استفاده های احتمالی به حداقل می رسد.
همین طور سیم كارت مشترك امكان دارد توسط بدافزارها هك و بوسیله آن با خارج از كشور تماس گرفته شود؛ با دانلود مطمئن نرم افزارها و برنامه های مورد نیاز از فروشگاه های امن و معتبر و استفاده از آنتی ویروس به روز شده، می توان از این گونه تهدیدها جلوگیری كرد.

خبرنگار: فائزه طاهری
دبیر خبر: مریم طاووسی


1397/12/26
14:39:24
5.0 / 5
4560
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , دانلود , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل