نماینده شهركرد، بن و سامان در مجلس:

راه آهن چهارمحال و بختیاری فراموش شده است

راه آهن چهارمحال و بختیاری فراموش شده است

دانلود فایل: نماینده مردم شهركرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پروژه راه آهن اصفهان - شهركرد - اهواز، اظهار داشت: راه آهن استان فراموش شده است در حالیكه امن ترین و ارزان ترین حمل ونقل، ریلی است و شهركرد تنها مركز استان در كشور است كه خطوط ریلی ندارد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، منطقه چهارمحال و بختیاری، اردشیر نوریان ۲۰ فروردین در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان در حضور وزیر راه و شهرسازی، اظهار نمود: در بارندگی و سیلاب اخیر، استان در بخش های كشاورزی، زیرساخت، منازل و.... لطمه دید.
وی ادامه داد: باید بیمه ها پای كار بیایند كه در غیر این صورت حق الناس شده است و لازم است در این راستا تأمین اعتبار شوند و این مهم توسط دولت صورت گیرد كه حالا در استان بیمه بخش كشاورزی به موقع پرداخت نمی گردد و نباید این امر در ماجرای سیلاب در بخش كشاورزی تكرار شود.
نوریان در ادامه اشاره كرد: استان در بافت های ناپایدار و فرسوده نیازمند توجه ویژه است.
وی با بیان این كه در حاشیه زاینده رود، آزادسازی حریم و بستر رودخانه در تمام این قسمت ها انجام شد و الان تمامی روستاهای حاشیه زاینده رود با سوژه حریم كمی و كیفی مواجهند، از وزیر راه و شهرسازی خواست این مسئله در دستور كار قرار گیرد و به سبب این كه مردم در آزادسازی حریم و بستر رودخانه همكاری داشتند، تدابیری اندیشه شود.
نوریان با اشاره به این كه بحران در سه مرحله قبل، حین و پس از بحران مطالعه می شود، اشاره كرد: ما انسان های حین بحران هستیم اما كاهش خسارت به انجام فعالیت پیش از بحران مربوط می شود.
نماینده مردم شهركرد، بن و سامان در مجلس شورای اسلامی اشاره كرد: پس از بحران باز خیلی از كارها باید صورت گیرد.
نوریان اظهار داشت: اگر رودخانه ها پیش از بحران لایروبی شده بود و آبخیزداری جدی گرفته می شد، شاید بسیاری اتفاقات نمی افتاد.
وی درباب خسارات واردشده به مزارع پرورش ماهی كه در بستر و حریم رودخانه بودند، اظهار داشت: چرا جهاد كشاورزی به این مزارع مجوز داده بود كه حالا به دولت خسارت وارد شود؟! و هم اكنون باز نباید در این مكان فعلی ترمیم شوند.
نوریان بیان كرد: مسكن مهر در استان مورد بی مهری و دارای اشكالاتی در استواری و … است كه باید در دستور كار قرار گیرد تا نقصها آن برطرف شود.
وی درباب خطوط مواصلاتی استان چهارمحال و بختیاری، اظهار داشت: كارهای انجام نشده در این زمینه وجود دارد تا وقتی حادثه هایی مانند سیل رخ می دهد، امدادرسانی از این طریق صورت گیرد.
نوریان اظهار نمود: راه آهن استان فراموش شده است در حالیكه امن ترین و ارزان ترین حمل ونقل، ریلی است و شهركرد تنها مركز استان در كشور است كه خطوط ریلی ندارد.
ایشان سپس بیان كرد: در مسئله كامیون داران مشكلاتی بود كه اگر این خط ریلی در استان وجود داشت با آن مسائل روبه رو نبودیم.1398/01/21
14:32:34
5.0 / 5
4333
تگهای خبر: پروژه , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل