معتمدی خبر داد

افزایش ظرفیت پذیرش برج فناوری دانشگاه امیركبیر، رشد ۲ و نیم برابری قراردادهای صنعتی دانشگاه

افزایش ظرفیت پذیرش برج فناوری دانشگاه امیركبیر، رشد ۲ و نیم برابری قراردادهای صنعتی دانشگاه

دانلود فایل: رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر اظهار داشت: امسال برنامه داریم با كمك دانشكده ها ظرفیت برج فناوری دانشگاه را افزایش دهیم و هر دانشكده باز یك مركز كارآفرینی ایجاد كند.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، دكتر سید احمد معتمدی در جلسه امضای تفاهم نامه همكاری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) اظهار داشت: دانشگاه صنعتی امیركبیر طی سال های گذشته ارتباط خوبی با وزرات صنایع به وجود آورده است.

وی ادامه داد: دانشگاه صنعتی امیركبیر قدیمی ترین دانشگاه صنعتی كشور به حساب می آید و از نظر قدمت باز جز وقدیمی ترین دانشگاه صنعتی كشور است.

معتمدی اظهار نمود: خیلی از رشته های این دانشگاه منجر به تاسیس دانشكده های تخصصی شده است بطور مثال می توان به دانشكده معدن متالورژی اشاره نمود.

وی عنوان كرد: اخیراً باز مجوز لازم برای جداسازی متالورژی از دانشكده معدن را دریافت كردیم و مقرر است برمبنای آن متالورژی یك دانشكده مستقل شود.

رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر افزود: دانشكده مهندسی معدن این دانشگاه با همكاری وزارت صنایع و معادن راه اندازی شده و ساختمان این دانشكده باز با كمك این وزارتخانه تاسیس شده است.

معتمدی اشاره كرد: در سال های گذشته تفاهم نامه های مختلفی با وزارت صنعت و معدن داشتیم كه بعضی از این تفاهم نامه ها در حوزه زنجیره تامین بوده است.

وی ادامه داد: برنامه داریم كه تا سال ۱۴۰۴ جزو دانشگاه های نسل سوم قرار گیریم و در این راستا حركت های مفیدی همچون ارتباط با صنایع، اجرای برنامه های مهارتی و كارآفرینی صورت گرفته است.

رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر اظهار نمود: در این راستا قراردادهای صنعتی دانشگاه حدود ۲.۵ برابر رشد یافته است.

معتمدی اظهار داشت: در حوزه كارآفرینی باز دانشگاه برنامه های متعددی را طراحی نموده و مدلهای طراحی شده مدلهای بسیار موفقی هستند.

وی افزود: درحال حاضر حدود ۱۴۰ شركت و واحد دانش بنیان در برج فناوری این دانشگاه مشغول به فعالیت هستند و با عنایت به تجربه موفق این برج تقاضاهای زیادی برای استقرار شركت ها و واحدهای فناور در این برج داریم.

رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر اشاره كرد: امسال برنامه داریم با كمك دانشكده ها ظرفیت برج فناوری دانشگاه را افزایش دهیم و هر دانشكده باز یك مركز كارآفرینی ایجاد كند.

معتمدی اظهار داشت: حوزه كارآفرینی حوزه بسیار مهمی است و در این زمینه برنامه ریزی های متعددی داشتیم، بدین سبب بسیار امیدواریم كه در این عرصه موفقیت های بیشتری كسب نماییم.

وی ادامه داد: موفقیت حوزه كارآفرینی در دانشگاه صنعتی امیركبیر علاوه براینكه برای این دانشگاه مزیت های زیادی دارد، برای كل كشور باز مفید خواهد بود.

رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر اشاره كرد: درحال حاضر این دانشگاه با وزارت نفت همكاری خوبی دارد و قراردادهای عملی را آغاز نموده كه این قراردادها منجر به نتایج كاربردی خواهد شد.

معتمدی اشاره كرد: حوزه نفتی دارخونی در اختیار ما قرار گرفته كه این حوزه نفتی دارای حدود ۷ چاه است.

وی عنوان كرد: بر طبق این قرارداد دانشگاه صنعتی امیركبیر باید بهره وری این حوزه نفتی را افزایش دهد كه برای انجام بهتر سوژه كنسرسیومی از بخش های غیر دولتی و دانشگاه های خارجی تشكیل داده ایم.

رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر اظهار داشت: این پروژه صرفاً تحقیقاتی نیست و یك پروژه مشاوره قوی به حساب می آید.1398/02/03
16:16:36
5.0 / 5
4157
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل