تامین مالی شركت های دانش بنیان حوزه تعاونی تسریع می شود

تامین مالی شركت های دانش بنیان حوزه تعاونی تسریع می شود

دانلود فایل: رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی كوتاه كردن زمان اعطای خدمات را از برنامه های جدید این صندوق نام برد و اظهار داشت: تامین منابع مالی شركت های تعاونی یكی از برنامه های ما است كه این امر از راه صندوق های پژوهش و فناوری تسهیل خواهد شد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا دكتر علی وحدت امروز در جلسه ویژه تعاونی های دانش بنیان با اشاره به خصوصیت های حوزه دانش بنیان و فناور در كشور، اظهار داشت: این حوزه چند خصوصیت خاص دارد؛ به صورت مثال هزینه اشتغال و میزان سرمایه گذاری این بخش به صورت متوسط نسبت به سایر حوزه ها پایین تر است. در عین حال بهره وری و ارزش افزوده ای كه شركت های دانش بنیان تولید می كنند، بسیار بالا است.
وی ادامه داد: ایجاد اشتغال در شركت های دانش بنیان بسیار پرارزش است، به صورتی كه عدم استفاده از منابع انسانی در این بخش، نوعی اسراف به شمار می آید.
وحدت با اشاره به مسئولیت صندوق نوآوری و شكوفایی در تأمین مالی حوزه دانش بنیان و فناور در كشور، تصریح كرد: در حدود پنج سال از تأسیس این صندوق می گذرد و تابحال زحمات زیادی هم برای این حوزه كشیده شده است. ما هم در دوره جدید تلاش داریم خدمات صندوق را توسعه دهیم و زمان عرضه تسهیلات و خدمات به شركت های دانش بنیان و فناور را كوتاه نماییم كه در این زمینه توفیقات خوبی هم حاصل شده است.
رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی با اشاره به مبحث همكاری جدید این صندوق با وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی در بحث تقویت شركت های دانش بنیان حوزه تعاون، اظهار داشت: طبق آمار موجود از هزار شركت تعاونی فعال در كشور، ۱۰۰ شركت دانش بنیان به شمار می آیند، بنابراین در برنامه مشترك خود با وزارت تعاون می خواهیم تعداد این شركت ها را به لحاظ كمی افزایش داده و به لحاظ اقتصادی هم به آنها كمك نماییم تا گردش مالی و هم فروش محصولات آنها هم افزایش یابد.
وی با تاكید بر اینكه صندوق نوآوری و شكوفایی درصدد است بحث تأمین مالی شركت های دانش بنیان حوزه تعاونی را تسریع بخشد، اظهار داشت: این كار از راه صندوق های پژوهش و فناوری صورت خواهد گرفت.
وحدت با اشاره به اهمیت شتاب دهنده ها در توسعه حوزه دانش بنیان در كشور اظهار داشت: یكی از شتاب دهنده های خوب كشور، یك شركت تعاونی است كه چندین شركت تعاونی دانش بنیان هم زاییده این شتاب دهنده به شمار می آید، به عبارت دیگر اینگونه شتاب دهنده ها روند دانش بنیان شدن شركت ها را در منطقه جغرافیایی خود تسریع می كنند.
رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی با اشاره به میزان اثرگذاری وزارت تعاون در اقتصاد كشور، مبحث نفوذ فناوری در تعاونی های موجود را بسیار مهم عنوان و اظهار نمود: ما در صندوق نوآوری و شكوفایی با عرضه تسهیلات مالی از شركت هایی كه از تعاونی های دانش بنیان خرید كنند حمایت می نماییم تا روند توسعه این تعاونی ها هم سرعت گیرد.1398/02/14
20:11:50
5.0 / 5
3765
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل