در مجمع عمومی عادی سالیانه انجام شد

تصویب سود تقسیمی 3125 ریالی برای هر سهم همراه اول

تصویب سود تقسیمی 3125 ریالی برای هر سهم همراه اول

دانلود فایل: در مجمع عمومی عادی سالیانه شركت ارتباطات سیار ایران مقرر شد به ازای هر سهم سهامداران در سال مالی 1397، مبلغ 3125 ریال سود پرداخت گردد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، امروز یكشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه، مجمع عمومی عادی سالیانه همراه اول (سهامی عام) به شماره ثبت ۳۱۷۵۱۲، در سالن خلیج فارس پژوهشگاه نیرو، انجام شد.
استماع گزارش هیأت مدیره درباره عملكرد مالی منتهی به ۱۳۹۷/۱۲/۲۹، استماع گزارش حسابرس و بازرس قانونی، بررسی و تصویب ترازنامه و حساب سود و زیان سال مالی منتهی به ۱۳۹۷/۱۲/۲۹، اتخاذ تصمیم درباره میزان سود تقسیمی، تعیین حسابرس و بازرس قانونی شركت برای سال مالی منتهی به ۱۳۹۷/۱۲/۲۹، از موارد دستور جلسه امروز بود.
در این نشست، فرهنگ - مدیرعامل شركت ارتباطات سیار - طی گزارشی از وضعیت این شركت با اشاره به شعار امسال رونق تولید شعار امسال رونق تولید اظهار داشت: راه اندازی خط تولید سیمكارت داخلی و همكاری با اپراتور ایرانسل در پروژه اپلیكیشن روبیكا همچون فعالیت های این شركت امسال است.

او با اشاره به این كه در سال قبل درآمدهای همراه اول به میزان ۲۱ درصد رشد و سهم بازار این شركت باز افزایش یافته است اظهار داشت: برای تحقق رؤیای دیجیتالی شدن این شركت ۲.۹۵۵ میلیارد تومان میزان سرمایه گذاری امسال داشته است.

وی با بیان این كه روبیكا ابزاری برای درآمدزایی همراه اول بعنوان یكی از سهامداران عمده است، اشاره كرد: روبیكا برخلاف موضوعاتی كه مطرح می شود، یك پروژه است و همراه اول و ایرانسل در حال نمایش دیتا بلاعوض در این پروژه با ۲۶ میلیون نصب هستند و یك پروژه بزرگ برای درآمدزایی همراه اول است؛ در حال تلاش هستیم از ظرفیت خالی شبكه برای ایجاد یك شركت بزرگ با ارزش بالا كه میزبان تعداد بسیار زیادی از مردم است، استفاده نمائیم.
او با اشاره به افزایش مشتریان همراه اول اظهار داشت: ۸ میلیون و ۳۵۰ هزار سیمكارت جدید به شبكه همراه اول اضافه شده و همین مسئله سبب شده تا این شركت در تعداد مشتریان اپراتورهای دنیا با دو پله صعود به رتبه هفدهم برسد.

مدیرعامل شركت ارتباطات سیار افزود: سهم بازار همراه اول از ۵۷ درصد به ۶۰ درصد افزایش پیدا كرده است؛ از سویی دیگر همراه اول ۸۳ میلیون مشتری دارد كه از این میزان روزانه ۵۳ میلیون مشترك همواره به شبكه اپراتور متصل هستند. در حوزه خدمات ارزش افزوده وعده درآمد مشروع و رضایت مردم از خدمات را دادم كه این هدف در دستور كار قرار گرفت تا درآمدزایی داشته باشیم و خدمات مناسبی نمایش دهیم؛ با وجود سختگیری در حوزه VAS بالغ بر ۴۰ درصد رشد به وجود آمده است.

او درباره دستاوردهای همراه اول اظهار نمود: همراه اول با همكاری وزارت ارتباطات در مناطق كمتر برخوردار و محروم نقش مهمی ایفا و ۳۷۰۰ سایت را ایجاد كرد؛ همین طور رومینگ ملی و همكاری با اپراتورهای دیگر برای بهبود كیفیت ارتباطات از دستاوردهای مهم همراه اول است.
بگفته مدیر عامل همراه اول، در سال ۱۳۹۶ بالغ بر ۷۸۸ پتابایت دیتا مصرف شده كه این میزان در سال ۹۷ به ۱۳۱۴ پتابایت رسیده و ركورد مصرف ۵۴۱۹ ترابایت دیتا طی یك روز به ثبت رسید.

وی ادامه داد: همراه اول برای ششمین سال پی در پی نظر مقبول حسابرسی مستقل را كسب كرده و دارای رتبه اول شفافیت در بین شركت های بورسی است و در بین ۱۰۰ شركت برتر ایران رتبه چهاردهم درآمد و رتبه سوم سودآوری را دارد. همراه اول توانسته رشد ۲۱ درصدی درآمد عملیاتی را محقق كند.

مدیرعامل همراه اول اشاره كرد: در سال قبل برای توسعه شبكه ۲۹، ۵۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری شده و می خواهیم امسال ۴ هزار میلیارد تومان در حوزه توسعه سیستم شبكه سرمایه گذاری داشته باشیم.
وی با اشاره به اینكه همراه اول به دنبال فعالیت در بخش های جدید است، اشاره كرد: در چشم انداز پنج ساله همراه اول به دنبال تحقق رؤیای دیجیتال با عنایت به تاكید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هستیم؛ سرویس های پایه همچون دیتا، مكالمه و پیامك در شبكه همراه اول باقی می ماند و در كنار آنها بدنبال توسعه اینترنت اشیا و نمایش خدمات سازمانی تا سال ۱۴۰۱ برای توسعه درآمدهای شركت هستیم.

سرمایه گذاری ۹۰۰ تا هزار میلیارد تومانی در استارت آپ ها
فرهنگ با اشاره به اینكه همراه اول حمایت و سرمایه گذاری از استارت آپ ها را در دستور كار داده اظهار داشت: یكی از مهمترین بحث های همراه اول حركت در راه سرمایه گذاری خطرپذیر و سرمایه گذاری در استارت آپ ها ست و امسال ۹۰۰ تا یك هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری را در دستور كار داریم.

وی اشاره كرد: همراه اول تا آخر سال ۱۴۰۱ برمبنای چشم انداز پنج ساله باید در مجموع ۱۰۰ هزار میلیارد تومان درآمد داشته باشد.
مدیرعامل همراه اول درباب عدم تغییر نرخ خدمات اضافه كرد: همراه اول به دنبال افزایش نرخ خدمات بوده اما سازمان تنظیم مقررات از طرف وزارت ارتباطات با عنایت به گرانی ها در كشور دستور داده تا قیمت ها افزایش پیدا نكند اما به هر صورت با وجود مسائل تعرفه ای، همراه اول بالغ بر ۲۰ درصد درآمد داشته است.

فرهنگ با اشاره به مساله تحریم و افزایش نرخ ارز، اشاره كرد: تغییر نرخ ارز و افزایش قیمت تجهیزات شبكه سبب شده تا هزینه نگهداری خدمات شبكه افزایش پیدا كند و بر همین مبنا هزینه های اپراتور افزایش داشته باشد و شرایط فعالیت در فضای تحریم سخت باشد.
فرهنگ با اشاره به ضرورت پیاده سازی فناوری ۵G افزود: یكی از موضوعات مهم ورود تكنولوژی جدید و همكاری با وندورهای مخابراتی دنیا برای توسعه نسل پنجم ارتباطات در كشور ۵G است كه بطور جدی در دستور كار قرار گرفته است.
منبع:

1398/02/16
14:56:28
5.0 / 5
4104
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل