به همت محققان پارك علم و فناوری كردستان؛

سامانه هوشمند مدیریت پاركینگ های شهری رونمایی گردید

سامانه هوشمند مدیریت پاركینگ های شهری رونمایی گردید

به گزارش دانلود فایل سامانه هوشمند مدیریت پاركینگ های شهری كه به همت محققان پارك علم و فناوری كردستان طراحی شده، با هدف ایجاد نظم شهری و دسترسی عادلانه شهروندان در سنندج رونمایی گردید.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، دكتر سعیدی رئیس پارك علم و فناوری استان كردستان در مراسم رونمایی از این سامانه هوشمند، یكی از بزرگ ترین خصوصیت های این سامانه را بهره گیری از خلاقیت، نوآوری و فناوری به منظور عرضه خدمات بهتر به شهروندان دانست.

وی با اشاره به اینكه توانایی گروه های خلاق در پارك علم و فناوری قابل مقایسه با گذشته نیست، افزود: جوانان، نوآوران و فناوران در پارك علم و فناوری دارای پتانسیل های بالایی هستند و باید از راه اطلاع رسانی این اقدامات را برای جامعه شفاف سازی نماییم.

رئیس پارك علم و فناوری استان كردستان تصریح كرد: همه باید در راه كسب امنیت و آرامش این دیار سهیم باشیم تا خلاقیت ما منجر به توسعه و عمران شود.

وی تصریح كرد: پارك علم و فناوری نیازمند حمایت مسئولان استان است؛ چون كه بازخورد پشتیبانی از ایده ها به استان كردستان برمی گردد و هم افزایی در قسمت های مشخص شهر مستلزم همراهی و مشاركت همگانی است.

مهندس قهرمانی، مدیر شركت دانش بنیان مستقر در پارك علم و فناوری كردستان هم در ادامه با اشاره به اینكه پروژه سامانه هوشمند پارك حاشیه ای در سال ۹۲ توسط ایده تبادلات الكترونیك غرب به مدیران استان عرضه شد، اظهار داشت: عملیات اجرایی این ایده پس از استقرار شركت در پارك علم و فناوری شروع شد.

وی با اشاره به اینكه در شهر هوشمند ابعاد مختلف زندگی مردم مورد توجه قرار می گیرد، افزود: باید در طرح ها به ملاحظاتی از قبیل شهرنشینی، اثرات زیست محیطی، انگیزه اقتصادی، تغییرات جمعیتی و برندسازی شهر بیشتر توجه گردد.

مهندس قهرمانی، تدوین مدل مرجع شهر هوشمند را از راه اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۴ دانست و اظهار نمود: به علت نزدیكی و شباهت مدل به ساختارهای اجتماعی و فرهنگی كشور ایران و دستگاه حاكمیتی، خیلی از شهرهای دنیا از آن استفاده می نمایند.

وی تصریح كرد: در شهر هوشمند كردستان ۱۵۰ فعالیت برای هوشمندسازی شهر سنندج انجام شده كه بر مبنای استانداردها تعیین شده هر بخش توسط نهادهای مردمی و خصوصی و حاكمیتی اجرا می شود و برای هر كدام ظرفیت مناسب جهت ورود سرمایه گذار بوجود آمده است.

مهندس قهرمانی، درباره پیشبینی های صورت گرفته برای ۱۵۰ فعالیت، اظهار داشت: در سامانه شهر هوشمند برای ۴۵۰ فارغ التحصیل آی. تی به صورت مستقیم و برای هزار نفر به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد می شود.
قهرمانی آغاز فعالیت این سامانه را دو ماه بیان كرد و در ادامه اضافه كرد: ۷ ماه دیگر جهت راه اندازی كامل این سامانه زمان نیاز است و همینطور در فاز بعدی با هوشمندسازی سنسورها از احتمال خطاها جلوگیری می شود.
1398/02/26
15:49:57
5.0 / 5
4056
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل