در راستای بسترسازی برای فعالیت اعضای هیئت علمی صورت پذیرفت؛

افتتاح دو آزمایشگاه تحقیقاتی در دانشگاه شیراز

افتتاح دو آزمایشگاه تحقیقاتی در دانشگاه شیراز

به گزارش دانلود فایل آزمایشگاه های «فناوری های بین رشته ای» و «فناوری های نوین» دانشگاه شیراز، با حضور دكترعلیرضا افشاریفر، قائم مقام رئیس دانشگاه و دكترسیدمجتبی زبرجد، معاون پژوهش و فناوری، در محل دانشكده مهندسی شیمی، نفت و گاز این دانشگاه راه اندازی شد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، دكتر رضا اسلاملوئیان، رئیس دانشكده مهندسی شیمی، نفت و گاز دانشگاه شیراز در این خصوص اظهار داشت: برای اجرای این طرح بالغ بر ۲ میلیاردریال هزینه شده و تجهیزات تخصصی آن هم از راه گرنت استادان تهیه می شود.
وی، از افزایش ۱۵ درصدی فضای آزمایشگاهی دانشكده اطلاع داد و اضافه كرد: با بهره برداری از این دو آزمایشگاه تحقیقاتی، مساحت آزمایشگاه های دانشكده ۱۵۰ مترمربع افزایش یافت.
دكتر اسلاملوئیان اظهارداشت: الان ۸ آزمایشگاه آموزشی و ۱۱ آزمایشگاه تحقیقاتی در دانشكده فعال است و این دو آزمایشگاه تحقیقاتی هم به آمار اضافه می شود و برای انجام فعالیت های پژوهشی در اختیار استادان جوان قرار می گیرد.
وی، با اشاره به اینكه راه اندازی این دو آزمایشگاه با تلاش اعضای هیئت علمی و كاركنان دانشكده مهندسی شیمی، نفت و گاز صورت گرفته، ابراز امیدواری كرد استادان جوان بتوانند با اجرای طرح های پژوهشی و فعالیت در دو آزمایشگاه تحقیقاتی جدید؛ در كرانه های علم حركت كنند و خلاءهای موجود در صنعت را پر كنند.
دكترسیدمجتبی زبرجد، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شیراز هم در این آئین تصریح كرد: دانشگاه تلاش می كند تا زمینه مناسبی را برای فعالیت اعضای هیئت علمی بخصوص استادان جوان فراهم آورد و افتتاح این دو طرح در این راستا بوده است.
وی افزود: بهره برداری از این آزمایشگاه های تحقیقاتی برای اجرای طرح های پژوهشی، حل مشكلات صنعت و درآمدزایی دانشكده بسیار مؤثر است.
به گزارش اداره كل روابط عمومی وزارت علوم، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شیراز همینطور بر ضرورت خرید لوازم آزمایشگاهی این دو آزمایشگاه از تولیدات ملی و شركت های دانش بنیان تاكید كرد.1398/02/29
15:17:05
5.0 / 5
4014
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل