عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان مطرح كرد

تبعات ایجاد استان جدید

تبعات ایجاد استان جدید

به گزارش دانلود فایل یك عضو هیئت علمی منابع طبیعی دانشگاه صنعتی اصفهان اظهار داشت: بر مبنای تجارب پیشین، تشكیل استان در این شرایط، فقط هزینه های دولت را زیاد می كند.


مهدی بصیری در گفتگو با خبرنگار ایسنا، اظهار نمود: مبادرت به تشكیل یك استان جدید و به اصطلاح استان درست كردن و استان ها را كوچك و تقسیم كردن در شرایطی كه هستیم مشكلات عدیده ای در ارتباط با آب به وجود می آورد و یكی از علل بروز مشكلات آب این است كه این استان ها كم و بیش به هم وابسته می شوند.
وی اضافه كرد: زمانی كه می خواهیم آب را منتقل نماییم به علت اینكه آب میان دو استان است مورد مناقشه قرار می گیرد. همینطور علاوه بر آب، مساله حوضه های آبریز هم مورد مناقشه قرار می گیرد.
بصیری افزود: از طرفی هر جایی كه تصمیم گیری ها كوچك تر می شود، رعایت مسائل زیست محیطی بسیار كمتر می شود و زمانی كه هر استانی برای خودش بخواهد تصمیم بگیرد به مسائل زیست محیطی توجه نمی كند.
وی تصریح كرد: استان های كوچك به سمت خواسته ها و امیال خود می روند و این میل به استانی شدن قدری هم خودخواهی است. یعنی این خودخواهی در زمینه منابع طبیعی و زیست محیط نقش خویش را ایفا می كند و تصمیم گیری ها بیشتر سلیقه ای و دلخواهی می شود.
این عضو هیئت علمی منابع طبیعی دانشگاه صنعتی با اشاره به اینكه تشكیل استان جدید، اقدام درستی نیست و در هر جایی كه استان ها را از هم جدا كردیم، فقط هزینه های دولت را بالا بردیم، افزود: حتی هزینه هایی زیادی برای ساخت سیستم های اداری برای نمونه پست یا ساختمان سازی ایجاد می نماییم.
بصیری خاطرنشان كرد: از طرفی هزینه های غیر ضروری به لحاظ استانی شدن پیش می آید كه شامل هزینه های مصارف و منابع است. ازاین رو به نظر می رسد تقسیم اصفهان با این شرایط اقدامی غیر مفید باشد.
طرح تشكیل استان اصفهان شمالی و تفكیك برخی شهرستانهای استان اصفهای برای تشكیل استان جدید از چندی قبل مطرح شده كه موافقان و مخالفانی داشته است.
1398/03/03
22:55:41
5.0 / 5
4574
تگهای خبر: دانشگاه , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل