باز هم اپلیكیشن های جعلی پرداخت

از پرداخت خود مطمئن شوید

از پرداخت خود مطمئن شوید

دانلود فایل: كلاهبرداران از هر فرصتی برای سوءاستفاده از شرایط موجود برای رسیدن به اهداف خود استفاده می نمایند و هم اكنون پرداخت فطریه بوسیله اپلیكیشن های گوناگون هم می تواند یكی از این روش ها باشد و بنا بر این كاربران باید این پرداخت ها را از روش های مطمئن انجام دهند.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، با فرارسیدن عید سعید فطر، تبلیغات برای جمع آوری فطریه و كفاره روزه در فضای مجازی به شیوه های مختلف افزایش یافته است. برخی از مجرمان سایبری از این فرصت، سواستفاده كرده اند و با راه اندازی سایت های اینترنتی یا اپلیكیشن های طراحی شده جعلی و درج عناوین و مشخصات غیرواقعی سازمان ها و ارگان های مرتبط نظیر كمیته امداد، بهزیستی و موسسأت خیریه كه مورد اعتماد مردم هستند، از مردم می خواهند مبلغ فطریه خودرا به این حساب ها واریز نمایند و از این طریق، مبالغ بالایی كلاهبرداری می كنند.
گاهی اوقات نیز مشاهده شده كه با انتشار تصاویر افراد بی خانمان یا كودكان بیمار در شبكه های اجتماعی، احساسات انسان دوستانه مردم را تحریك كرده و علاوه بر دریافت وجوه مردم به شیوه مذكور، اطلاعات حساب آنان را نیز كپی و در ادامه تمام موجودی حساب را به صورت اینترنتی سرقت می كنند.
اپلیكیشن های جعلی پرداخت فطریه را شناسایی كنید
بنا بر این پلیس فتا نیز درباره اپلیكشن های جعلی پرداخت فطریه با ترفند پرداخت اینترنتی زكات آگهی داده است كه افراد فطریه خودرا بوسیله سایت ها و مؤسسات معتبر كه بوسیله رسانه ملی اعلام می شود، پرداخت كنند. هم چنین هنگام دانلود اپلیكیشن ها و نرم افزارها، دقت كافی داشته باشند تا به گزینه هایی كه درباره دسترسی ها درخواست می شود و غیر ضروری می باشد مجوز ندهند.
یكی دیگر از نكاتی كه می تواند به جلوگیری از كلاهبرداری كمك نماید این است كه زمانی كه به صفحات پرداخت اینترنتی متصل می شوید، از صفحه كلید مجازی سایت برای درج اعداد شامل شماره كارت، رمز اینترنتی بجای صفحه كلید دستگاه كامپیوتر استفاده كنید. هم چنین توجه داشته باشید كه كد امنیتی درج شده عكس و یا تصویر نباشد. بدین منظور، جهت اطمینان كلید Refresh را یك بار بزنید تا حروف تغییر كند. اگر تغییر نكرد، سایت مورد نظر جعلی است. اما اگر به هر علتی متوجه شدید حساب شما هك و از آن مبالغی كسر شده، در نخستین فرصت رمز اول و دوم آنرا تغییر دهید.
در مواجهه با لینك های بدافزاری محتاط باشید
هم چنین برخی دیگر از كلاهبرداران امكان دارد از لینك ها و فایل های مخرب برای دریافت هزینه های پرداختی شما استفاده كنند و بنا بر این در صورت مشاهده لینك هایی در گروه های شبكه های اجتماعی كه شما را به پرداخت فطریه از روش های نامطمئن می كند، احتیاط كنید. در این زمینه امیر صفری -كارشناس نرم افزارهای امنیتی- آگهی می دهد كه در صورت مواجهه با لینك هایی كه برایتان ارسال می شود، محتاط باشید، برای اینكه امكان دارد بدافزار باشد كه با باز كردن آن لینك، بدافزاری دانلود شده و به سبب آشنایی نداشتن شما، اجرایی شود.
برای مقابله با این موضوع، می توانید از آنتی ویروس معتبری استفاده كنید كه برای اینترنت هم ایمن باشد و حفاظت وب (Internet security) داشته باشد كه در مرورگر وب، تهدیدات را شناسایی كند. در موبایل ها نیز می توانید از یك حفاظت مرورگر (secure browser) برای مرور وب استفاده كنید كه تهدیدات وب را شناسایی می كند و همین طور لازم است آنتی ویروس به روز داشته باشید كه ویروس ها را شناسایی می كند.
منبع:

1398/03/17
14:42:22
5.0 / 5
4750
تگهای خبر: اینترنت , دانلود , سایت , عكس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل