قسمت چهارم، زنان موفق ایرانی عرصه فناوری در دنیا،

زنان ایرانی كه غول های فناوری جهان را مدیریت می كنند

زنان ایرانی كه غول های فناوری جهان را مدیریت می كنند

به گزارش دانلود فایل در سه قسمت پیشین، ما بانوان موفق ایرانی كه در خارج از ایران با جدیت و كوشش پله های ترقی را طی كرده و سبب سرافرازی نام ایران در جهان شده اند را معرفی كردیم. در ادامه این سلسله گزارش ها می خواهیم بانوان ایرانی دیگری را كه درخشیده و افتخارات بسیاری را در حوزه علم و فناوری كسب كرده اند معرفی نماییم.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، زنان در سراسر جهان با وجود تمام مشكلات و چالش هایی كه دارند اما دست از رویاها و اهداف خود نمی كشند و برای مفید بودن و داشتن فردایی درخشان تلاش می كنند. در بین تمام زنان جهان، زن هایی بودند و هستند كه با تمام سختی هایی كه مواجهند گام های خویش را محكم و نیرومند برمی دارند و با تمام قوا برای اثبات جمله "ما زنان می توانیم" تلاش می كنند.
۱- دلارام كهربایی


پروفسور دلارام كهربایی(Délaram Kahrobaei) یك دانشمند كامپیوتر و ریاضیدان ایرانی -آمریكایی است. او یك سال پیش به علت ارتقای شغلی از شهر نیویورك نقل مكان كرد و به شهر یورك انگلستان رفت. او حالا ریاست امنیت سایبری "دانشگاه یورك"(niversity of York) را بر عهده دارد. كهربایی بنیانگذار و مدیر مركز بین رشته ای امنیت سایبری یورك هم است. علاوه بر اینها این بانوی موفق استادیار "دانشگاه نیویورك"(New York University) و دانشكده دكتری "دانشگاه سیتی"(City University) نیویورك هم است.
او بنیانگذار مؤسسه "زنان نیویورك در ریاضیات و محاسبات شبكه" و رئیس شركت اطلاعات و امنیت "Infoshield" هم است. محدوده پژوهش اصلی وی در حوزه رمزنگاری جبری پس از كوانتومی، امنیت اطلاعات، داده های علمی، جبر كاربردی و فناوری بلاكچین است. وزارت دفاع ایالات متحده آمریكا(ONR)، مركز تحقیقات و اكتشافات كانادا(NFRFE)، انجمن علوم آمریكا(AAAS)، بنیاد ملی علوم(NSF) آژانس امنیت ملی(NSA)، انجمن ریاضی لندن، انجمن ریاضی ادینبرو، بنیاد سوئیس، مؤسسه "هنری پوینكر"(Institute Henri Poincare)، انجمن زنان در ریاضیات(AMM) از تحقیقات وی حمایت مالی كرده اند. وی سردبیری مجله "Advances of Mathematics in Communications" را هم برعهده دارد. او بیشتر از ۷۰ مقاله چاپ شده در نشریه های معتبر علمی دارد. وی چندین اختراع هم به نام خود به ثبت رسانده است.
۲-پ انته آ حمزه ای


"پانته آ حمزه ای"(Pantea Hamzehi) مدیر بخش "اعتماد و ایمنی"(Trust & Safety) فیس بوك است. حمزه ای در زمینه مدیریت محصول بیشتر از یك دهه تجربه دارد و پیشینه قوی در مدیریت برنامه های مهندسی و عملیات پروژه هم دارد. دانش او از سیستم های آموزشی آنلاین و همینطور تجربه زیاد او یك منبع پرارزش برای شركت فیس بوك به حساب می آید. وی مدرك كارشناسی خویش را از "دانشگاه بریتیش كلمبیا"(University of British Columbia) دریافت كرده است.
۳- نگار قورچیان


"نگار قورچیان"(Negar Ghourchian) مدیر هوش مصنوعی شركت "فناوری های هوایی"(Aerial Technologies) است. وی در این شركت راهكارهای هوش مصنوعی را برای فناوری هسته ای توسعه می دهد. از آنجایی كه وی دارای تحصیلات آكادمیك در زمینه "یادگیری ماشین" و ارتباط نزدیك با دانشگاه های سطح بالا و محققان در این زمینه است، توانسته فناوری های هوایی را با كمك هوش مصنوعی توسعه دهد. وی در سال ۲۰۱۶ دكترای خویش را در زمینه مهندسی برق و علوم كامپیوتر از "دانشگاه مك گیل"(McGill University) كانادا دریافت كرد و زمینه تحصیل او برنامه های یادگیری ماشین در مدلسازی فعالیت های انسانی و رفتار بود.
۴- كتی آذرفر


"كتی آذرفر"(Kathy Azarfar) رئیس توسعه محصولات شركت "اریكسون"(Ericsson) است. آذرفر بیشتر از ۲۰ سال سابقه در امور ارتباطات دارد و تجربه زیادی در زمینه طراحی و ساخت سیستم پشتیبانی تجاری و عملیاتی در مقیاس بزرگ دارد و در زمینه های مختلف همچون معماری ارشد، مهندسی و موقعیت های مدیریت توسعه كار می كند.
اریكسون شركت چندملیتی و اصالتاً سوئدی تجهیزات مخابراتی است كه در سال ۱۸۷۶ توسط "لارس مگنوس اریكسون" تأسیس شد. فعالیت اولیه این شركت در زمینه تعمیرات تجهیزات تلگراف بود و فعالیت های تولیدی اریكسون با ساخت قطعات دستگاه های تلفن و سیستم ها و تجهیزات تلفن خانه آغاز گشت. از آن زمان این شركت به صورت مستمر در حال گسترش در سوئد و سایر كشورها بوده است. حضور پر رنگ اریكسون در استكهلم به گسترش این شهر و تبدیل آن به یكی از مراكز تكنولوژی اطلاعات در اروپا كمك شایانی كرده است. امروزه اریكسون به یكی از بزرگترین شركت های تولیدكننده سیستم های ارتباطی و مخابراتی، همینطور عرضه دهنده خدمات فناوری اطلاعات تبدیل گشته و به همراه شركت های زیرمجموعه خود یكی از اصلی ترین بازیگران در صنعت شبكه های تلفن همراه و سیستم های چندرسانه ای اینترنتی در اروپا به شمار می آید.
۵- نگار رستم زاده


دكتر "نگار رستم زاده"(Negar Rostamzadeh) دانشمند تحقیقاتی شركت "Element AI" است. نگار رستم زاده دانشمند تحقیقاتی شركت Element AI است و زمینه اصلی فعالیت او كامپیوتر و یادگیری چند وجهی است. وی در سال ۲۰۱۷ مدرك دكترای خویش را از "دانشگاه تورنتو"(University of Trento) ایتالیا دریافت نمود. وی در دوران تحصیلش در مقطع دكترا بیشتر از دو سال در "میلا یا مؤسسه الگوریتم های یادگیری مونترال"(Montreal Institute of Learning Algorithms) فعالیت می كرد. این محقق چندین سال در آزمایشگاه هایی مانند آزمایشگاه "Multimedia and Vision" "دانشگاه كوئین مری لندن"(Queen Mary University of London) و گروه تحقیق و ماشین اطلاعات گوگل كار كرده است.1398/03/30
21:19:14
5.0 / 5
4063
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل