همكاری مخابراتی نفت و گاز با اجاره تار تاریك

همكاری مخابراتی نفت و گاز با اجاره تار تاریك

به گزارش دانلود فایل شركت انتقال گاز ایران الان دارای بیشتر از 300 كیلومتر شبكه فیبر نوری فعال و در حال بهره برداری در مسیرهای خطوط سراسری چهارم، پنجم و سوم آذربایجان است و با بهره برداری از شبكه فیبر نوری خطوط هفتم و هشتم سراسری، این مقدار امسال (3 ماه آینده) به پنج هزار كیلومتر خواهد رسید.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، آئین امضای تفاهم نامه تبادل تار فیبر نوری با حضور مدیران ارشد شركت های انتقال گاز ایران و خطوط لوله و مخابرات نفت ایران در امتداد سیاست های اقتصاد مقاومتی، افزایش بهره وری، كاهش هزینه ها و جلوگیری از موازی كاری، انجام شد.
مدیرعامل شركت انتقال گاز ایران، در آئین امضای «تفاهم نامه تبادل تار نوری» میان شركت انتقال گاز ایران و شركت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران اظهار داشت: برمبنای برنامه های تعریف شده، با بهره برداری كامل از دیگر پروژه ها در سال های آینده، طول شبكه فیبر نوری به ۱۴ هزار كیلومتر افزایش خواهد یافت.
توكلی با اشاره به فواید انجام این همكاری اظهار داشت: حسن این همكاری این است كه جنس كار ما و خطوط لوله مخابرات نفت بسیار به هم نزدیك است و این تعامل كمك می نماید كه در عرصه های مختلف از تجربه های گوناگون خصوصاً در خطوط لوله نفت می باشد استفاده نمائیم.
بگفته مدیرعامل شركت انتقال گاز ایران، خوشبختانه این سابقه همكاری به گذشته نیز بازمی گردد و قبل از این در بحث IPCMMS، خوردگی، حریم و حریم بان و… تعاملاتی داشته ایم.
توكلی با بیان این كه این تعامل كمك می نماید با هم یك اتفاق نظر داشته باشیم و در بخش های مختلف كار را پیش ببریم، اشاره كرد: در بازدیدی كه از منطقه ۶ عملیات انتقال گاز داشتم متوجه شدم مخابرات نفت امكانات بسیار خوبی در رفسنجان به وجود آورده است.
وی افزود: بر این اساس، همكاران ما در صدد بودند بخش های مختلف این امكانات را ایجاد كنند در صورتیكه خیلی از این موارد به صورت مشترك قابل استفاده می باشد و در سوی دیگر، اقدامات خوبی هم ما انجام داده ایم كه می توانیم با هم تعامل داشته باشیم.
افزایش قابلیت اطمینان شبكه
مدیرعامل شركت انتقال گاز ایران اشاره كرد: مطمئنم تعامل طرفین متناسب با این تفاهم نامه روز به روز بیشتر می شود و در صورت تحقق این برنامه شاهد ثبت چند اتفاق خوب خواهیم بود كه افزایش قابلیت اطمینان همچون این اتفاقات است.
توكلی تصریح كرد: در بحران سیل اخیر، همكاران و امكانات ما به شركت های زیرساختی مثل مخابرات، راه و شهرسازی و نیرو و… بسیار كمك كردند.
وی ادامه داد: با عنایت به این كه شركت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران و شركت انتقال گاز ایران بحث مخابرات را از ابتدا در كنار یكدیگر داشتند هنوز هم می توانیم ادعا نماییم قوی ترین شبكه مخابراتی را این دو شركت در اختیار دارند.
بگفته مدیرعامل شركت انتقال گاز ایران، این ارتباطات از طرف شركت انتقال گاز ایران و شركت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران به وجود آمده و این تعامل كمك می نماید اگر در آینده طرح هایی برای اجرای فیبر نوری و ایستگاه های رادیویی در نظر گرفته شد بتوان از این امكانات مشترك بهره برداری خوبی كرد.
وی اشاره كرد: از دیدگاه دیگر، بحث پدافند عامل و انتقال تكنولوژی هم در چارچوب این تعامل صورت خواهد گرفت.
شركت های عملیاتی دغدغه بیشتری برای كار دارند
توكلی با بیان این كه همه انتظار دارند این شبكه، شبكه ای پایدار باشد، اظهار داشت: شركت های عملیاتی همانند شركت های لوكس و ویترینی نیستند كه فرصت بیان خدمات را داشته باشند و همیشه بیشتر كار می كنند و بیشتر دغدغه كار دارند.
مدیر عامل شركت انتقال گاز ایران درانتها با بیان این كه امضای این تفاهم نامه را مبارك می دانم، اظهار داشت: باید با همكاری هم كمك نماییم كه به بهره وری برسیم و با كاهش موازی كاری ها و سرمایه گذاری های موازی، به افزایش قابلیت اطمینان و پایداری كمك نماییم.
همكاری مخابراتی نفت و گاز با اجاره تار تاریك
در ادامه این جلسه، مدیر مخابرات و تله متری شركت انتقال گاز ایران اظهار داشت: شركت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران الان دارای نزدیك به یك هزار و ۴۰۰ كیلومتر شبكه فیبر نوری فعال در مسیرهای تهران-اهواز و اصفهان – رفسنجان است و در اولین اقدام، شركت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران مبادرت به اجاره ۲ تار تاریك در راه ری–شیراز به طول ۱۰۳۱ كیلومتر از شركت انتقال گاز ایران كرده و شركت انتقال گاز ایران نیز مبادرت به اجاره ۲ تار تاریك در مسیرهای تهران – ری، نائین – رفسنجان و اهواز – جمعاً به طول ۶۷۵ كیلومتر از شركت خطوط لوله و مخابرات نفت می كند و در آینده با بررسی دیگر مسیرها، این همكاری گسترش خواهد یافت.
سید محمد سراجی اضافه كرد: برمبنای برنامه های تعریف شده و با هدف استفاده مشترك از امكانات مخابراتی یكدیگر، جلوگیری از سرمایه گذاری موازی در مسیرهای مشترك و رعایت صرفه و صلاح كشور، تصمیم بر این گرفته شده تا نسبت به استفاده از امكانات مخابراتی شبكه های فیبر نوری یكدیگر، برقراری ارتباط مراكز عملیاتی و برقراری مسیرهای پشتیبان نوری، افزایش قابلیت اطمینان شبكه و رسیدن به ضریب دسترسی ۹۹.۹۹ درصد اقداماتی صورت گیرد.
بگفته وی، این همكاری در چارچوب قرارداد «اجاره تار تاریك» و استفاده از امكانات ایستگاه های مخابراتی یكدیگر صورت خواهد گرفت.
ظرفیت امضای تفاهم نامه مشترك جدید وجود دارد
در ادامه، مدیرعامل شركت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران اظهار داشت: با عنایت به این كه جنس كار خطوط لوله نفت و گاز مانند یكدیگر است، امضای این تفاهم نامه و این جلسه را به فال نیك می گیریم.
قاسم عرب یار محمدی اضافه كرد: انتظاری كه از ما در شرایط اقتصادی فعلی وجود دارد این است كه بتوانیم از امكانات همدیگر استفاده نمائیم و هزینه ها را كاهش دهیم.
وی با بیان این كه ظرفیت بسیار خوبی برای شركت انتقال گاز ایران و شركت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران وجود دارد، اشاره كرد: این ظرفیت جای توسعه دارد و قبل از این در بحث GIS و دیسپچینگ از امكانات گاز بهره برده ایم.
مدیرعامل شركت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران اعلام نمود: در بحث مسیر خطوط هم می توانیم به هم كمك نماییم و با امضای تفاهم نامه مشابه، در مسیرهای مشتركی كه با هم داریم هزینه های دو شركت را كاهش دهیم.1398/04/11
13:45:52
5.0 / 5
4259
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل