گام مشترك دانشگاه شریف و منطقه آزاد ارس در راه مزیت گرایی هوشمند

گام مشترك دانشگاه شریف و منطقه آزاد ارس در راه مزیت گرایی هوشمند

دانلود فایل: قرارداد همكاری میان دانشگاه صنعتی شریف و سازمان منطقه آزاد ارس با هدف حركت در راه مزیت گرایی هوشمند به امضا رسید.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، دانشگاه صنعتی شریف با همراهی سازمان منطقه آزاد ارس برای اولین بار در ایران به صورت عملیاتی گام در راه مزیت گرایی هوشمند می گذارد.
مفهوم مزیت گرایی هوشمند (Smart Specialisation Strategies یا S3) نخستین بار توسط دومنیك فورای (Dominique Foray)، استاد دانشكده مدیریت تكنولوژی دانشگاه EPFL در سال ۲۰۰۹ میلادی عنوان شد. از آن پس این مفهوم به شكل گسترده ای در سراسر اتحادیه اروپا و حتی كشورهای دیگر رواج یافت و مورد استفاده قرار گرفت.
مزیت گرایی هوشمند نوعی سیاست گذاری نوآوری منطقه ای است كه مناطق مختلف را تشویق می كند تا در حوزه های اولویت دار خود، بوسیله ایجاد تغییرات ساختاری نوآورانه و فناورانه، به مزیت رقابتی قابل اتكا دست یابند.
نوآوری های فناورانه، اجتماعی، سازمانی، بازاریابی و خدماتی نقش كلیدی در پروسه مزیت گرایی هوشمند ایفا می كنند. در راه مزیت گرایی هوشمند، بعضی از مناطق كه از لحاظ توسعه اكوسیستم نوآوری وضعیت مناسب تری دارند، بعد از شناسایی حوزه های اولویت دار خود و طراحی راهبرد مزیت گرایی هوشمند، در مرحله بعد به سمت تبدیل شدن به یك قطب نوآوری حركت می كنند.
در راستای آغاز فعالیت اجرایی پروژه مزیت گرایی هوشمند و رسیدن به یك فضای فكری مشترك، دكتر ملكی، عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی شریف و قائم مقام پژوهشكده سیاست گذاری دانشگاه شریف، به همراه تیم پروژه مذكور با دكتر نریمان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس، دكتر حمزه ای، عضو هیئت مدیره و برخی از معاونین و مدیران این سازمان، دیدار و گفت و گو كردند.
در این جلسه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ارس ضمن استقبال از سوژه پروژه، ابراز امیدواری كرد كه نتایج حاصل از این پروژه سبب پیشرفت و شكوفایی هرچه بیشتر منطقه آزاد ارس شود.
در ادامه دكتر ملكی ضمن تشریح راهبرد مزیت گرایی هوشمند، به ترسیم چشم اندازی از فعالیت هایی پروژه مزیت گرایی هوشمند پرداخت.
در انتهای جلسه نیز، مدیران مختلف سازمان به بیان دیدگاه های خود در سوژه پروژه پرداختند.
بنا بر اعلام روابط عمومی دانشگاه شریف، همین طور در این سفر تیم اجرایی از مكان های اقتصادی و صنعتی منطقه آزاد ارس بازدید كرده و علاوه بر آن با ظرفیت های دانشی منطقه نیز آشنا شدند.
منبع:

1398/04/16
23:56:49
5.0 / 5
3849
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل