آمادگی ایران برای تأسیس صندوق مشترك با روسیه برای تأمین مالی همكاریهای فناورانه

آمادگی ایران برای تأسیس صندوق مشترك با روسیه برای تأمین مالی همكاریهای فناورانه

دانلود فایل: رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی ریاست جمهوری از آمادگی ایران برای تأسیس صندوق یا صندوق های مشترك با كشور روسیه برای تأمین مالی همكاریهای نوآورانه دو كشور آگاهی داد و اظهار داشت: همین طور آمادگی داریم تا با ایجاد خط اعتباری مشترك، همكاریهای فناورانه میان دو طرف را تسهیل و پشتیبانی نماییم.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، دكتر علی وحدت كه با هدف گسترش تعاملات نوآورانه و بررسی زمینه همكاریهای شركت های دانش بنیان دو كشور وارد روسیه شد، طی سخنانی در دهمین نمایشگاه بین المللی صنعتی «اینوپروم ۲۰۱۹»، ضمن ابراز خوشی از همكاریهای مشترك ایران و روسیه، ابراز امیدواری كرد كه این نشست بتواند موجب گسترش هرچه بیشتر همكاریهای نوآورانه میان شركت های ایرانی و روسی شود.
وی با اشاره به اینكه اكوسیستم فناوری و نوآوری ایران در سال های اخیر تحولات مهمی را تجربه كرده و دستاوردهای بهادار ای داشته است، اشاره كرد: شركت های دانش بنیان و استارت آپ های ایرانی بطور شایان توجهی توان خود در توسعه فناوری های پیشرفته همچون زیست فناوری، اطلاعات و ارتباطات و نانو را ارتقا داده اند و حالا در حال ورود به زنجیره ارزش شركت های جهانی هستند.
وحدت با تاكید بر اینكه روابط تجاری ایران و روسیه قدمتی دیرینه دارد و حالا شركت های دانش بنیان ایرانی آماده هستند در كنار روابط تجاری، همكاریهای نوآورانه را نیز عمق بخشند، افزود: یكی از الزامات همكاریهای فناورانه، خصوصاً در سطح بین المللی تأمین مالی كارآمد و هوشمندانه است و در اكوسیستم نوآوری ایران، بار اصلی تأمین مالی شركت های دانش بنیان و استارت آپ های حوزه فناوری برعهده صندوق نوآوری و شكوفایی و شركای راهبردی آن، یعنی صندوق های پژوهش و فناوری است. بدین جهت ما به اتفاق چهار صندوق دیگر پژوهش و فناوری در این جلسه حاضریم و آمادگی كامل خودرا برای تأمین مالی شركت های دانش بنیان و استارت آپ های ایرانی حاضر در این جلسه اعلام می نماییم.
وی افزود: ما به شركت های روسی اطمینان می دهیم كه طرف های ایرانی توسط ما و صندوق های پژوهش و فناوری ایرانی پشتیبانی مالی خواهند شد.
رئیس صندوق نوآوری و شكوفایی با اشاره ابزارهای حمایتی صندوق نوآوری و شكوفایی برای تأمین مالی همكاریهای فناورانه اشاره كرد: ما با طیف متنوعی از ابزارهای تأمین مالی از تسهیلات تا سرمایه گذاری و خدمات تجاری سازی به میدان آمده ایم. بدین سبب برای تأسیس صندوق یا صندوق های مشترك میان دو كشور برای تأمین مالی همكاریهای فناورانه نیز آمادگی داریم. همین طور در صورت تمایل همتایان روسی، آمادگی داریم با ایجاد خط اعتباری مشترك، همكاریهای فناورانه میان دو طرف را تسهیل و پشتیبانی نماییم.
وحدت با ابراز امیدواری از اینكه این رویداد، گامی كوچك برای انجام كارهای بزرگ بعدی باشد، تصریح كرد: همین طور آمادگی داریم تا با ایجاد خط اعتباری مشترك، همكاریهای فناورانه میان دو طرف را تسهیل و پشتیبانی نماییم.
منبع:

1398/04/21
14:59:55
5.0 / 5
4481
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل