بزرگترین سرقت های اطلاعاتی جهان در دو دهه اخیر

بزرگترین سرقت های اطلاعاتی جهان در دو دهه اخیر

به گزارش دانلود فایل باتوجه به افزایش تعداد حملات سایبری و بدافزاری در جهان، این گزارش به مرور و معرفی بزرگترین و رسانه ای ترین سرقت های اطلاعاتی در طول دو دهه اخیر می پردازد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، با عنایت به افزایش حملات سایبری، بدافزاری و سرقت اطلاعات شخصی و محرمانه كاربران، خیلی از هكرها و مجرمان سایبری درصدد نفوذ به حساب های كاربری و دستگاه های الكترونیكی كاربران متصل به اینترنت هستند تا بتوانند با سوءاستفاده از اطلاعات آنها، به اهداف شوم خود دسترسی پیدا كنند و اطلاعات موردنظر قربانیان را به دست بیاورند.
این روزها كه صدمه پذیری و ضعف های امنیتی در سیستم و نرم افزارهای مختلفی كشف و اعلام می شود، محققان امنیت سایبری تلاش دارند بدین وسیله كاربران را از حملات احتمالی هكرها و دسترسی آنها به اطلاعات شخصی خود آگاه كرده و جلوی خطر نقض حریم خصوصی كاربران را بگیرند. همینطور با انتشار این گزارش ها شركت های توسعه دهنده مربوطه با انتشار زودهنگام یك نسخه به روزرسانی شده به مرتفع ساختن صدمه پذیری و ضعف های امنیتی مربوطه خواهند پرداخت.
بر مبنای جدول زیر، بالغ بر ۹۳ میلیون حساب كاربری پست الكترونیكی و نام كاربری در شركت AOL در سال ۲۰۰۴ میلادی توسط هكرها و مجرمان سایبری دزدیده شد.


همینطور در سال ۲۰۱۳ میلادی هكرها توانستند سه میلیون حساب كاربری و ایمیل كاربران را در یاهو به سرقت ببرند.
سال پس از آن، بالغ بر ۱۱۰ میلیون اكانت و حساب كاربری در شركت target تحت نفوذ و دسترسی هكرها قرار گرفته است كه در این میان، ۴۰ میلیون نفر از اطلاعات مالی آنها دزدیده شد.
همان سال، ۱۴۵ میلیون اكانت كاربری كه در سایت eBay حساب باز كرده و ثبت نام كرده بودند، دزدیده شد.
سال ۲۰۱۵ میلادی، مجرمان سایبری با نفوذ و حمله به بالغ بر ۸۰ میلیون حساب كاربری كه حاوی اطلاعات شخصی كاربران و كارمندان شركتAnthem می شد، توانستند به اطلاعات و داده های حائز اهمیت گوناگونی همچون شماره ملی كاربران دسترسی پیدا كنند.
117 میلیون حساب كاربری ایمیل در كنار پسورد كاربران هم در شبكه اجتماعی لینكدین (LinkedIn) در سال 2016 میلادی مورد حمله، نفوذ و سرقت مجرمان سایبری قرار گرفت و كاربران زیادی را با مشكلات عدیده ای مواجه كرد.
اطلاعات و داده های ۳۶۰ میلیون حساب كاربری هم در MySpace در همان سال دزدیده شد.
همان سال، ۱۳۳ هزار و ۸۲۷ اكانت و حساب كاربری در شركت مخابراتی Three دزدیده شد كه حاوی روش های پرداخت مالی همچون كارت های اعتباری مشتركان را دسترسی یافته است.
بر مبنای آمارهای انتشار یافته در وب سایت visual capitalist، حملات سایبری و هك در سال های گذشته به اوج خود رسیده و با عنایت به افزایش روز افزون حملات سایبری از جانب هكرها، كشورها و شركت های كوچك و بزرگ بسیاری در سراسر جهان، هدف این گونه حملات قرار گرفته و صدمه ها و خسارات جبران ناپذیری را متحمل شده اند.
یكی دیگر از معروف ترین حملات سایبری در جهان بدون شك سرقت اطلاعات كاربران در شركت مالی و اعتباری اكوئیفاكس در سال ۲۰۱۷ بود كه اطلاعات كارت های اعتباری متعلق به ۱۴۳ میلیون كاربر آن لو رفت و در دسترس هكرها قرار گرفت.
۵۷ میلیون حساب كاربری در اوبر هم در سال ۲۰۱۶ بعنوان یك شركت فعال در حوزه حمل و نقل الكترونیك، مورد حمله و نفوذ هكرها قرار گرفت و خیلی از مشتركان و رانندگان فعال در آنرا با مشكلات عدیده ای مواجه كرد.
سال قبل ۹.۴ میلیون حساب كاربری هم در شركت هواپیمایی Cathay Pacific هك شد و توسط هكرها و مجرمان سایبری مورد نفوذ و دسترسی قرار گرفت.
بدون شك یكی از جنجالی ترین حملات سایبری و سرقت های اطلاعاتی كه پارسال صورت گرفت، رسوایی فیسبوك بود كه با همكاری موسسه تحقیقاتی كمبریج آنالتیكا صورت گرفت و اطلاعات بالغ بر ۵۰ میلیون كاربر این شبكه اجتماعی محبوب و پرطرفدار افشا شد.
وب سایت Quora هم در سال ۲۰۱۸ میلادی میزبان هك و نفوذ هكرها به ۱۰۰ میلیون حساب كاربری بود كه باعث شد سر و صدای زیادی در فضای مجازی به وجود بیاید.1398/04/27
10:44:26
5.0 / 5
4085
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل