برگزاری یك نمایشگاه جدید برای معرفی نیازمندی های بخش صنعت

برگزاری یك نمایشگاه جدید برای معرفی نیازمندی های بخش صنعت

به گزارش دانلود فایل در حالی از جانب وزارت صنعت، معدن و تجارت مبادرت به برگزاری نمایشگاهی از نیازمندی های بخش صنعت شده است كه وزارت علوم هم در نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی(تستا) مبادرت به معرفی نیازمندی های بخش های صنعتی كرده بود.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، از جانب وزارت صنعت معدن و تجارت نمایشگاهی از نیازهای فناوری و صنعتی كشور با حضور صنایع بزرگ و كارخانجات تولیدی كشور با عنوان "نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید" از امروز پنج شنبه ۲۷ تیرماه برگزار می گردد.
این نمایشگاه كه تا ۳۰ تیرماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران ادامه دارد، تلاش دارد به جای عرضه توانمندی شركت ها، به عرضه نیازمندی های آنها اختصاص پیدا كند و فرصت مناسبی برای آگاهی شركت ها از نیازهای صنایع بزرگ خواهد بود تا بتوانند با استفاده از توان فنی و مهندسی خود نسبت به عرضه چاره و یا تولید محصول و انعقاد قرارداد بپردازند.
دكتر مسعود برومند دبیر شورایعالی عتف در حاشیه یكصد و هشتاد و یكمین جلسه كمیسیون دائمی شورای عتف در جمع خبرنگاران با اشاره به تعهدات وزارتخانه های علوم و صنعت، معدن و تجارت و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در زمینه پشتیبانی از تولید داخل اظهار داشت: هر كدام از این دستگاه ها با اعطای تسهیلات و امكانات در این زمینه گام برداشته اند.
برومند با اشاره به برگزاری نخستین نمایشگاه فرصت های ساخت داخل و رونق تولید از امروز ۲۷ تیرماه، خاطرنشان كرد: در حاشیه این نمایشگاه نشستی با مدیران ارتباط با صنعت دانشگاه در روز شنبه ۲۹ تیرماه برگزار می شود.
وی از برگزاری پاویونی در این نمایشگاه از جانب وزارت علوم اطلاع داد و اظهار نمود: در این بخش فضایی برای ایجاد ارتباط میان صاحبان فناوری و متقاضیان فناوری بوجود آمده است.
معاون پژوهشی وزارت علوم در پاسخ به این سوال كه این نمایشگاه با نمایشگاه تستا وزارت علوم در مورد عرضه نیازهای دستگاه ها چه تفاوتی دارد؟ تصریح كرد: این دو نمایشگاه از نظر ماهیتی تفاوتی با یكدیگر ندارند ولی در نمایشگاه تستا نیازهای كلیه بخش ها عرضه شده و در نمایشگاه وزارت صنعت، نیازهای در رابطه با این وزارتخانه عرضه می شود.
وی در عین حال با تاكید بر راه اندازی سامانه ای برای جمع آوری این نیازها، اظهار نمود: این سامانه ملی باعث می شود كه شركت ها با ورود به آن بر مبنای نیازهای موجود در بخش صنعت، حركت خواهد نمود.
به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، در این نمایشگاه همینطور شبكه فن بازار ملی ایران با ظرفیت ۷ "بروكر" (مشاور) خود در این نمایشگاه حضور دارد و برای هماهنگی جلسات B2B و تنظیم صورتجلسات و تفاهمات اولیه آماده خدمت رسانی است.
نمایشگاه تقاضای ساخت و تولید ایرانی (تستا) با هدف شناخت و استفاده از قابلیت ها و پتانسیل های فنی و تخصصی صنعتگران داخل كشور در زمینه تولید و ساخت مواد، قطعات، تجهیزات و سیستم های مورد نیاز داخلی كشور، با همكاری دبیرخانه شورایعالی علوم، تحقیقات و فناوری و مركز همكاریهای تحول و پیشرفت ریاست جمهوری همزمان با نوزدهمین نمایشگاه "دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار" و ششمین نمایشگاه "تجهیزات و مواد آزمایشگاهی ساخت ایران" از ۳ تا ۶ دی ماه سال قبل برگزار گردید.
فراهم كردن امكان ارتباط تقاضا و عرضه، تغییر رویكرد فعالیت های علمی و تحقیقاتی به مساله محوری و رفع نیازهای كشور توسط ظرفیت های علمی و تخصصی داخل كشور از اهداف این نمایشگاه به حساب می آید. خصوصیت مهم این نمایشگاه عرضه نیازمندی ها به جای عرضه توانمندی ها و پاسخگویی به نیازمندی های مورد نیاز صنایع با استفاده از توان داخلی بوده است.1398/04/28
11:31:07
5.0 / 5
3902
تگهای خبر: تولید , دانشگاه , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل