روش نوین گازرسانی به مناطق دوردست و روستاهای دورافتاده

روش نوین گازرسانی به مناطق دوردست و روستاهای دورافتاده

دانلود فایل: پژوهشگر دانشگاه حكیم سبزواری در پروژه ای در رابطه با صنعت، موفق به طراحی روشی نوین جهت گازرسانی به مناطق دوردست و روستاهای دورافتاده شد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، پروژه ارتباط با صنعت "بررسی فنی و اقتصادی شیوه های كاهش تعداد علمك ها و رگلاتورها در روستاها و شهرهای كوچك" كه طی قراردادی از طرف شركت گاز استان لرستان با دانشگاه حكیم سبزواری منعقد شده بود، با موفقیت به انتها رسید.
دكتر مهدی دیمی دشت بیاض، عضو هیات علمی دانشگاه حكیم سبزواری و مجری طرح اظهار داشت: در این پروژه ارتباط با صنعت كه انجام آن ۱۸ ماه طول كشید، هدف اصلی طراحی یك روش نوین گازرسانی به مناطق دوردست و روستاهای دورافتاده بر اساس كاهش علمك ها و رگلاتورهای مورد نیاز در روش معمول بوده است.
بروز بعضی مشكلات، گازرسانی به این مناطق را سخت و دشوار و گاهی همراه با ایجاد خطراتی كرده است؛ از طرف دیگر با عنایت به تعدد به كارگیری علمك ها و رگلاتورها گازرسانی در این مناطق نیز در بسیاری موارد توجیه اقتصادی ندارد.
بر این اساس در این پروژه با مدل سازی جریان، رفتار دینامیكی گاز طبیعی در خطوط توزیع پس از رگلاتور برحسب مسافت و تعداد مصرف كننده ها یك روش نوین برحسب تغییر فشار و ابعاد لوله طراحی شد كه به كمك آن عملاً امكان گازرسانی به روستاهای دورافتاده برقرار شد.
همین طور از دستاوردهای مهم دیگر این پروژه می توان به توسعه نرم افزار بومی طراحی شبكه گاز طبیعی ( NGPDS) توسط این تیم پژوهشی اشاره نمود كه به كمك آن به راحتی می توان خطوط شبكه را طراحی و پارامترهای مختلف را محاسبه كرد.
منبع:

1398/05/02
11:57:35
5.0 / 5
3872
تگهای خبر: پروژه , دانشگاه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل