سیاستگذاری معاونت علمی برای اجرای برنامه توسعه زیست بوم شركت های حوزه گیاهان دارویی

سیاستگذاری معاونت علمی برای اجرای برنامه توسعه زیست بوم شركت های حوزه گیاهان دارویی

دانلود فایل: دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به سیاستگذاری برای توسعه برنامه زیست بوم شركت های خلاق از طرف معاونت علمی اظهار داشت: هم اكنون 23 شركت خلاق از امكانات این برنامه بهره مند شدند.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، محمد حسن عصاره در یكصد و بیست و پنجمین جلسه ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی، برنامه توسعه زیست بوم شركت های خلاق را مسیری برای ارتقا شركت های نوپا دانست و اضافه كرد: سیاستگذاری برای توسعه برنامه زیست بوم شركت های خلاق از طرف معاونت علمی فعالیتی باارزش است؛ برای اینكه شركت هایی كه ظرفیت لازم برای دانش بنیان شدن را ندارند اما در سطحی بالاتر از یك شركت عادی قرار دارند و دارای یك ایده هستند از این طریق حمایت می شوند. این حمایت آنها را در راه رشد قرار می دهد.
عصاره با تاكید بر اینكه 23 شركت حوزه گیاهان دارویی توانسته اند از خدمات و حمایت های برنامه توسعه زیست بوم شركت های خلاق استفاده كنند، تصریح كرد: این شركت ها باید خودرا ارتقا دهند و در راه دانش بنیان شدن قرار گیرند. گرچه این تعداد شركت برای حوزه گیاهان دارویی هم اكنون زیاد نیست اما با كمك ستاد و سازمان های مرتبط می توان تعداد آنرا افزایش داد.
دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به اینكه تلاش ها در جهتی است كه شركت های خلاق، به ظرفیت های موجود در كشور متصل می شوند، تصریح كرد: باید جریان سازی برای پیموده شدن سیر تكامل شركت ها شكل گیرد. در كشور برنامه های خوبی برای شركت های دارای فناوری پیشرفته وجود دارد و باید این برنامه ها برای شركت های دارای سطح فناوری حد واسط و سطح فناوری پایین تعمیم داده شود. برای اینكه این شركت ها با حمایت می توانند مسیر رشد را به خوبی طی كنند و قدم به قدم در راه پیشرفت قرار گیرند.
در این نشست زهرا رحم جو كارشناس این ستاد به اهداف برنامه توسعه زیست بوم شركت های خلاق اشاره و اشاره كرد: توسعه زیست بوم نوآوری و كارآفرینی در كشور و ارتقاء سهم شركت های خلاق در اقتصاد، توسعه كیفی مشاغل بوسیله حمایت شركت های خلاق و اشتغال زایی برای نیروهای جوان و تحصیلكرده، تقویت صادرات و همكاریهای بین المللی در حوزه صنایع خلاق و كسب و كارهای نوآورانه و ایجاد و تقویت برندهای شركت های خلاق از اهداف مهمی است كه در این برنامه دنبال می شود.
رحم جو افزود: هم اكنون 433 شركت خلاق تصویب شدند كه تعداد 23 شركت مشمول این برنامه شدند. شاید یك دلیل آن به قوانین ارزیابی و حمایتی بازگردد كه بیشتر برای حوزه فرهنگ و هنر است.
منبع:

1398/05/06
13:31:29
5.0 / 5
4434
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل