هزینه اتصال به اینترنت باید ماهانه شود

هزینه اتصال به اینترنت باید ماهانه شود

به گزارش دانلود فایل درحالی كه در مصوبه كمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، تعرفه اینترنت ثابت به صورت هزینه اتصال به اینترنت و حجم مصرف منصفانه آمده است، در صورت تمام شدن مصرف منصفانه، كاربران نباید بار دیگر هزینه ای برای اتصال بدهند.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، بعد از نارضایتی های كاربران درباره ی حجم و كیفیت اینترنت در سال های گذشته، در نهایت مقرر شد مصوبه تعرفه های اینترنت ثابت با هدف غیرحجمی كردن بسته های اینترنتی، تا ۱۰ آذر سال ۱۳۹۶ اجرایی شود و مبنای آن مصرف منصفانه مشتركان باشد. هم چنین مقرر شد مقدار مصرف منصفانه بین شركت های فعال در زمینه عرضه سرویس به رقابت گذاشته شود كه در صورت عدول یك مشترك از مصرف عادلانه تعیین شده، سرعت اینترنت به مقدار پایه (۱۲۸ كیلو بیت در ثانیه) برای آن مشترك تبدیل گردد.
در این راستا، سید محمد امامی - مدیر كل حفاظت از حقوق مصرف كننده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- با اشاره به تعرفه بسته های اینترنتی عرضه شده توسط اپراتورهای عرضه دهنده اینترنت ثابت به ایسنا اظهار داشت: اپراتورهای ثابت تابع مصوبه ۲۶۶ كمیسیون تنظیم مقررات رادیویی هستند. در این مصوبه هزینه ای برای اتصال به اینترنت وجود دارد و حجمی كه به آن حجم مصرف منصفانه می گویند؛ درصورتی كه حجم مصرف منصفانه تمام شود، مشترك باید حجم اضافه تر از آنرا خریداری كند.
وی افزود: زمانی كه مشترك می خواهد سرویسی را از اپراتور بخرد، باید هر ماه هزینه ای بپردازد كه اپراتور تعرفه اش را به سازمان اعلام نموده و تاییدیه اش را هم گرفته است. این تعرفه دو قسمت دارد؛ یكی هزینه اتصال است و دیگری حجم مصرف منصفانه كه روی این اتصال خریداری شده و از ابتدا تا انتهای ماه هزینه اش پرداخت شده است. ازاین رو دیگر معنایی ندارد كه شما بخواهید یك مرتبه دیگر هزینه اتصال و هزینه مصرف منصفانه بدهید.
با اشاره به دریافت حجم اضافه بر حجم منصفانه، اظهار نمود: اپراتور هزینه اتصال را از شما گرفته بعلاوه FUP می شود، شارژ یك ماه كه شما استفاده می كنید. اگر شما بخواهید پیش از یك ماه، بسته تان را تمدید كنید، باید باز هم هزینه اتصال بدهید؛ در صورتیكه یك مرتبه هزینه اش را داده اید. قیمت حجم اضافه هم بستگی به این دارد كه مشترك بخواهد چند گیگ اینترنت بگیرد، البته هزینه این حجم كه توسط اپراتورها عرضه می شود هم، كف و سقفی دارد.1398/05/07
21:19:18
5.0 / 5
4033
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل