راه اندازی شهر دانش هوشمند در خیابان كارگر

راه اندازی شهر دانش هوشمند در خیابان كارگر

به گزارش دانلود فایل رئیس پارك علم و فناوری دانشگاه تهران از طریق اندازی شهر دانش هوشمند در خیابان كارگر شمالی با محوریت پارك علم و فناوری دانشگاه تهران اطلاع داد و اظهار داشت: آنچه تابحال طراحی و در نظر گرفته شده منطقه ای است كه از یك طرف به خیابان كارگر، از سمت دیگر به خیابان وصال شیرازی، از جنوب به خیابان انقلاب و از شمال به بلوار كشاورز محدود می شود.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، دكتر عباس زارعی هنزكی در حاشیه اختتامیه مدرسه اینترنت اشیاء در جمع خبرنگاران با بیان این كه در این محدوده دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشكی تهران از دانشگاه های مادر، جامع و قدیمی كشور واقع هستند، اظهار نمود: مقرر است در شهر دانش پیوستار آموزشی، پژوهشی و نوآوری در یك مجتمع دانشگاهی، پژوهشی و صنعتی اتفاق بیفتد.
وی با بیان این كه در این شهر آزمایشگاه ها و لابراتوآرهایی در اطرف پارك مستقر هستند كه به شهر وصل می شوند، اظهار داشت: در این شهر شركت های نوآور و دانش بنیان بر روی پلت فرم آموزشی، پژوهشی و نوآوری برای حل مسایل وجود دارند.
رئیس پارك علم و فناوری دانشگاه تهران با بیان این كه ملك مورد نیاز از جانب دانشگاه تهران خریداری شده است، تصریح كرد: بخش دیگری از آن هم توسط مردم ایجاد می شود.
زارعی با بیان این كه الان ۶۷ درصد اراضی اطرف دانشگاه تهران در تملك این دانشگاه است، اضافه كرد: برای اجرای این طرح ساختمان به فضای سبز اضافه می شود تا محیط آموزشی، پژوهشی و نوآوری به نحو احسن تشكیل گردد.
وی با بیان این كه رئیس جمهور و هیئت دولت با اجرای این طرح بسیار موافقند، افزود: چون با طراحی و راه اندازی شهر دانش نوع نگاه به شهر تهران و حل مسایل تغییر می كند.
رئیس پارك علم و فناوری دانشگاه تهران با بیان این كه شهرداری تهران هم در جریان راه اندازی شهر دانش است، اظهار داشت: قطار پیشرفت حین طی مسیر سنگ هایی خواهد خورد و یا برای باز كردن مسیر ناگزیر از به صدا در آوردن سوت قطار است ازاین رو امكان دارد ما هم در این راه با مسایل مختلفی روبرو شویم.
زارعی شهر دانش را متفاوت از ناحیه نوآوری شریف برشمرد و اضافه كرد: پارك های علم و فناوری ۴ نسل دارند در نسل های ۱، ۲ و ۳ بخشی از فروش تكنولوژی انجام می شود در پارك های نسل ۴ نوآوری باز مطرح است. الان پارك های دنیا به این نتیجه رسیده اند در نواحی علمی به صورت خاص برروی موضوعاتی خاص كار كنند و متمركز شوند كه ناحیه نوآوری نامیده می شوند، در شهر دانش پارك علم و فناوری در مركز واقع است و كنار آن دانشگاه تهران قرار دارد تا بدین ترتیب زیست بوم مناسب حاصل شود.
وی اظهار داشت: همه برنامه های پارك علم و فناوری دانشگاه تهران برآن است كه كشور را به سمت انقلاب صنعتی چهارم یا همان انقلاب یا تحول دیجیتال یا الكترونیك سوق دهد. این بدان معنا نیست كه مشكلات روز گذشته و امروز را به دست فراموشی بسپاریم بلكه به آن معناست كه مسایل مختلف كشور را شامل صنعت، كشاورزی، مسایل اجتماعی و... را در این شهر به درستی حل نماییم.
رئیس پارك علم و فناوری دانشگاه تهران با بیان این كه در پارك علم و فناوری همه علوم و فناوری شامل سخت و نرم جایگاه مناسبی دارند، اضافه كرد: ازاین رو در پارك علم و فناوری می توان مسایل را به صورت جامع حل كرد. امروز می توان از پارك های علم و فناوری بعنوان مدیر متخصص در ایجاد ارتباط میان دانشگاه با صنعت یاد كرد.
زارعی با بیان این كه مشكل امروز ترجمه گفتمان دانشگاه و صنعت است، خاطرنشان كرد: مشكل در ترجمه میان آنچه كه دانشگاه انجام می دهد و آنچه كه صنعت می خواهد است صنعت نیازمند رفع سریع مشكل و دانشگاه برای حل مشكل نیازمند زمان است.
وی با تاكید بر لزوم سرمایه گذاری در علوم جدیدی چون بایوتكنولوژی، نانوتكنولوژی، IT و ICT بعنوان ۴ علم اساسی اظهار داشت: NBIC هم مجموعه ای از همه علوم همچون علوم اجتماعی، زبان شناسی، تاریخ، هنر، هوش و... است.
رئیس پارك علم و فناوری دانشگاه تهران با تشكر از زحمات و همكاری دكتر مصلی نژاد از خیرین حوزه علم و دانش اظهار داشت: بنده به نوبه خود بعنوان یك دانش آموخته دانشگاه تهران از این فرد فرهیخته قدردانی می كنم كه این مدرسه تابستانی اینترنت اشیاء به همت ایشان افتتاح شد.
منبع:

1398/05/29
14:51:03
5.0 / 5
4410
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل