خدمات فناوری اطلاعات با محصولی هوشمند و بومی رصد می شوند

خدمات فناوری اطلاعات با محصولی هوشمند و بومی رصد می شوند

به گزارش دانلود فایل گروهی از فناوران حوزه فناوری اطلاعات در مركز راهكارهای اطلاعاتی هوشمند دور هم جمع شدند تا با خلاقیت و نوآوری در این عرصه سبب ارتقا فعالیت ها در كشور شوند.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، بیش از ۴۰ استعداد برتر دانشگاهی دور هم جمع شده اند تا حوزه فناوری اطلاعات در كشور را ارتقا دهند. با عنایت به اینكه تولید برخی محصولات در این عرصه احتیاج به فناوری بالا و پژوهش دارد ازاین رو نیاز است تا نیروی انسانی خلاق وارد میدان شود، حالا این اتفاق در مركز راهكارهای اطلاعاتی هوشمند افتاده است.
پروژه ‏های تحلیلی كه نیازمند دانش پیشرفته و پژوهش در حوزه‏ های مختلفی چون سامانه ‏های فوق وسیع سازمانی، سامانه‏ های برنامه ‏ریزی منابع سازمانی(ERP)، شبكه‏ های اجتماعی، سامانه ‏های اطلاعاتی، مدیریت دانش، كسب وكار هوشمند، راهكارهای هوشمند شبكه، سامانه‎های موبایل، سامانه ‏های بلادرنگ، سامانه ‏های زیرساختی و خدمات راهبری فناوری اطلاعات همچون ITIL و ICTMP تعریف می ‏شوند در حیطه ‏ كاری مركز قرار دارد.
رصد هوشمند خدمات
ابوالحسن شمسایی مدیر مركز راهكارهای اطلاعاتی هوشمند بیان كرد: نرم افزار مانیتورینگ معین یكی از محصولات تولید شده در این مركز است. رصد هوشمند خدمات هدف تولید این محصول است. اما باید این را در نظر گرفت این خدمات كه شامل همه سرویس های اینترنتی از حوزه فروشگاه آنلاین تا خدمات دولتی، بانكی و تلفن همراه كه در بستر اینترنت به مشتریان خدمتی را عرضه می كند نیازمند زیرساخت سخت افزاری است. تمام این زیرساخت ها در كنار هم قرار می گیرند تا برنامه و سرویس به درستی به كاربر عرضه شود اما اگر در یك بخش مشكلی رخ دهد خدمت رسانی گرفتار مشكل می شود. در اینجا اهمیت نرم افزار مانیتورینگ معین مشخص می شود كه كار آن به شكلی نبض سنجی است. این نرم افزار كار مانیتورینگ را در لحظه انجام می دهد و با چك كردن تمامی زیرساخت ها اطمینان از صحت و سلامت خدمت رسانی در لحظه را می دهد.
وی افزود: تنوع سخت افزاری در كشور بسیار بالا است. همینطور نرم افزارهای زیادی هم در كشور وجود دارد. ازاین رو مانیتور كردن آنها فعالیتی سخت و هزینه بالایی دارد. در این عرصه در كلاس جهانی بیشتر از ۱۵ نرم افزار وجود ندارد. نرم افزار معین هم با استفاده از توان و تخصص نیروهای داخلی كاملا بومی تولید شده است و در آینده نزدیك بطور قطع شاهد درخشش آن می شویم.
شمسایی همینطور ابراز كرد: موتور شبكه اجتماعی سازمانی محصول دیگری از مركز است كه در نقاط مختلف كشور هم از آن استفاده می شود. خیلی از سازمان ها در گذشته یا حال از نرم افزارهای شبكه اجتماعی رایج بین عموم برای تعاملات بین گروه های سازمانی استفاده می كردند. اما رایج است سازمان ها برای تعاملات درون بخشی از نرم افزارهای شبكه اجتماعی سازمانی استفاده كنند. در اینجا تنوع تعاملات بیشتر و تعداد كاربران محدود تر است. پس احتیاج به تجهیزات سنگین و ساختارهای پیچیده نیست اما سطح خصوصیت و خدمات متنوع تر است.
به گفته وی، محصولات دیگری هم در مركز تولید شده است و البته مركز علاوه بر انجام پروژه ها فعالیت های دیگری هم دارد كه می توان به تولید محصولات كلود یا ابر، ردیابی نیروی انسانی، اینترنت اشیا و آموزش متخصصان اشاره نمود. علاوه بر نقش فعال در اجرای پروژه های حساس و خدمت رسانی به نهادهای مختلف، همواره تحقیق و توسعه را یكی از فعالیت های اصلی خود در نظر گرفته است. ساخت و كشف دانش نوین در زمینه های علمی و فناورانه به منظور توسعه محصولات، فرایند ها و خدمات پرارزش و جدید یكی از فعالیت های علمی مركز است. همینطور راه اندازی بسترهای فناورانه مورد نیاز جهت اجرای پژوهش های بنیادی و كاربردی از دیگر فعالیت های علمی آن است.
به گزارش مركز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مجتمع خدمات فناوری شریف با هدف حمایت، گردهم آوری و هم افزایی میان واحدهای خدمات فناوری دی ماه سال ۹۲ با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری راه اندازی شد. البته با عنایت به تاثیر آن در ترویج فرهنگ كسب و كارهای دانش بنیان با حمایت صورت گرفته از جانب معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری فاز دوم آن هم در دی ماه سال ۱۳۹۴ به بهره برداری رسید.1398/05/30
15:42:14
5.0 / 5
4045
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل