كاربردی شدن نانوعایق های بومی در بزرگترین پروژه ساختمان سازی و هتل

كاربردی شدن نانوعایق های بومی در بزرگترین پروژه ساختمان سازی و هتل

دانلود فایل: پژوهشگران دانشگاه صنعتی اصفهان با همكاری یكی از شركت های فناور نانوعایق صوتی با خاصیت هایی چون جذب و افت انتقال صوت، آبگریزی و عدم اشتعال یا كندكنندگی آتش را ارائه كردند و هم اكنون این محصول در ساخت هتل و بزرگترین پروژه ساختمانی كشور كاربردی شده است.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، محققان كشور عایق های صوتی جدید مبتنی بر فناوری نانو را به بازار معرفی كردند كه قادر به رفع و كاهش صداهای ناخواسته است. پروژه ساخت این عایق در سال ۱۳۹۵ تحت پوشش برنامه "نانومچ" ستاد توسعه فناوری نانو قرار گرفت تا با استفاده از حمایت های این برنامه بتواند مسیر تجاری سازی را طی نماید.
در این محصول دانش بنیان سازه های الیافی بی بافت با مواد نانو به روشی مناسب پوشش داده شدند تا خواص عایق بندی صوت ایجاد شود. این عایق نتیجه ۶ سال تحقیق و توسعه علمی بوده و خواصی نظیر انعطاف ­پذیری بالا، نصب آسان و قابلیت آبگریزی را ارائه می دهد.
همچون خاصیت های این عایق می توان به مواردی نظیر جذب و افت انتقال صوت، آبگریزی، عدم اشتعال یا كندكنندگی آتش، زیبایی ظاهر به سبب قابلیت رنگ پذیری و چاپ با طرح های متنوع، عدم ایجاد اثر منفی برای محیط و نصاب، ضخامت كمتر از یك سانتی متر، انعطاف پذیری، حمل و نقل آسان، قابلیت برش به شكل دلخواه، عدم انتشار گاز سمی یا بو، عدم رشد میكروب، كاهش پِرتی فضای داخلی بعد از نصب نسبت به محصولات مشابه اشاره نمود، ضمن آنكه در مقایسه با پشم سنگ با ضخامت یكسان، این عایق عملكرد بسیار بهتری دارد.
زهرا مزروعی، فارغ التحصیل دكتری نساجی از دانشگاه صنعتی اصفهان در دوره چهارم از نانومچ طرح عایق صوتی نانویی را ارائه كرد و این طرح بعنوان یكی از طرح های موفق برنامه نانومچ شناخته شد. بعد از موفقیت این طرح در برنامه نانومچ، یكی از شركت های صنعتی، سرمایه گذاری روی این عایق صوتی را به عهده گرفت و بعد از پشتیبانی مالی عایق های نانویی وارد مسیر تجاری سازی شد و در نهایت به تولید انبوه رسید.
از این عایق ها در پروژه ساخت هتلی در غرب تهران استفاده و تابحال بیشتر از ۲۵ هزار مترمربع از این عایق بعنوان كف پوش در این پروژه به كار برده شد. بعد از آن این محصول دانش پایه در یكی از بزرگ ترین پروژه های ساختمانی ایران مورد استفاده قرار گرفت. آزمون های عملكردی كه بعد از نصب عایق صوت به صورت میدانی توسط مسؤولان این پروژه ساختمانی انجام شده، جهت بررسی عملكرد آكوستیكی محصول، عملكرد مناسب آنرا تایید می كند.
هم اكنون این عایق صوتی نانویی یكی از عایق های صوتی كاملا بومی كشور و دارای گواهی فنی مركز تحقیقات راه و مسكن می باشد.
منبع:

1398/06/06
13:46:42
5.0 / 5
4452
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل