حمایت سازمان اوقاف از حوزه های دانش بنیان سلول درمانی و تجهیزات پزشكی

حمایت سازمان اوقاف از حوزه های دانش بنیان سلول درمانی و تجهیزات پزشكی

به گزارش دانلود فایل رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به حمایت این سازمان از توسعه فناوری های در رابطه با بذر اظهار داشت: علاوه بر این حمایت هایی برای توسعه فناوری های تجهیزات پزشكی، سلول درمانی و ایمپلنت های درمانی در دستور كار داریم.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، سیدمهدی خاموشی در مراسم امضای تفاهم نامه توسعه فناوری بذر با اشاره به اینكه امضای این تفاهم نامه همزمان با شرایط فعلی و جریان های تحریمی مطرح گردیده است، اضافه كرد: به منظور رفع اثر تحریم ها نیاز است تا سازمان های دولتی نسبت به توسعه توانمندی ها كمك كنند تا كشور را از وابستگی برهانند. در این راستا اقدامات عملی در دانشگاه آزاد صورت گرفته است و بنظر می رسد كه با پشتیبانی از چنین حركتی قادر خواهیم بود تا صددرصد نیاز كشور در این زمینه تأمین شود و تحریم ها نیز بهانه ای برای انجام این اقدام جهادی بوده است.
خاموشی با تاكید بر اینكه تولید فناوری بذر به صورت آزمایشی در اصفهان اجرایی شده است، افزود: حمایت های سازمان امور خیریه تنها به توسعه فناوری در رابطه با بذر نیست بلكه ما مذاكراتی برای توسعه فناوری های كشت بافت و تولید نشا با پژوهشگران این حوزه انجام دادیم.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به مذاكرات این سازمان با شركت های دانش بنیان اشاره كرد: با مذاكراتی كه با یكی از شركت های فعال در حوزه سلامت انجام دادیم سعی شده است تا نسبت به توسعه فناوری های در رابطه با ایمپلنت های استخوانی، دندانی و جمجمه اقدام نماییم.
خاموشی با اشاره به افزایش آلایندگی های شهر تهران اشاره كرد: بر طبق آمارهای ارائه شده بیشترین میزان ذرات آلاینده كمتر از دو و نیم میكرون از طرف موتورهای سیكلت است، بر این اساس لزوم دارد تا در جهت توسعه و ترویج استفاده از موتورهای برقی اقداماتی صورت گیرد.
وی با اشاره به اینكه هم اكنون در تهران حدود چهار میلیون موتورسیكلت در تهران تردد دارند، تصریح كرد: این امر می طلبد تا با حركت پرشتاب به سمت موتورهای برقی و توسعه خودرو های برقی داشته باشیم تا از این طریق بتوانیم فضای كلان شهرها را پالایش نماییم. همین طور در كاهش مصرف سوخت نیز موثر است.
خاموشی توسعه فناوری های در رابطه با سلول درمانی را از دیگر برنامه های حمایتی این سازمان نام برد و تصریح كرد: در این راستا قراردادی با یكی از شركت ها در این زمینه منعقد شده است تا با استفاده از سل درمانی مبادرت به درمان لطمه دیدگان ضایعه نخاعی اقدام گردد.
رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه پشتیبانی از تجهیزات پزشكی را از دیگر برنامه های حمایتی این سازمان در پشتیبانی از حوزه های دانش بنیان ذكر كرد و اضافه كرد: رفع تحریم ها و جلوگیری از خروج ارز همچون اهداف ما در پشتیبانی از حوزه های دانش بنیان به حساب می آید.

منبع:

1398/06/12
14:48:29
5.0 / 5
3949
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل