ارتقای 17 پله ای رتبه جهانی ایران در تولید علم سلول های بنیادی

ارتقای 17 پله ای رتبه جهانی ایران در تولید علم سلول های بنیادی

به گزارش دانلود فایل دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی با اشاره به انتشار دو هزار و 149 مقاله نمایه شده در اسكوپوس توسط محققان ایرانی در سال 2018 اعلام نمود:  ایران در تولید علم سلول های بنیادی از رتبه 31 در چهار سال پیش به رتبه 14 ارتقاء یافته است.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، دكتر امیرعلی حمیدیه در اختتامیه سومین همایش بین المللی و یازدهمین همایش ملی بیوتكنولوژی در سالن همایش های رازی اظهار نمود: محققان ایرانی با پیشی گرفتن از رقبای منطقه ای همچون تركیه و رژیم اشغالگر قدس در رتبه اول تولید علم سلول های بنیادی در منطقه قرار دارند.

وی اظهار داشت: در زمینه كاربرد تكنیك های ژن درمانی، سلول درمانی، مهندسی بافت و پزشكی بازساختی بالغ بر هزار و ۶۰ كلینیكال تریال (مطالعه بالینی) در دنیا در حال انجام می باشد كه ۹۳ مورد آنها در فاز سه هستند؛ یعنی در آینده بسیار نزدیك تجاری سازی می شوند. ۶۱۸ مورد مطالعه بالینی دیگر در فاز دو و ۳۴۹ مورد دیگر در فاز یك قرار دارند.

حمیدیه اشاره كرد: تعداد كلینیكال تریال در حال انجام در ایران حدود ۸۶ مورد است.

وی با اشاره به تشكیل ۹۱۷ شركت در حوزه سلول درمانی و ژن درمانی و پزشكی بازساختی در دنیا اظهار نمود: اگر ۱۰ درصد این شركتها هم به مرحله عرضه محصول برسند، بازار بسیار بزرگی در این عرصه شكل می گیرد.

دبیر ستاد توسعه سلول های بنیادی با بیان این كه در سال های گذشته و در ابتدای ورود ایران به حوزه سلول درمانی و پزشكی بازساختی تندروی ها و كندروی هایی در كشور صورت گرفته است، اظهار نمود: خوشبختانه ستاد در سال های اخیر تعادل خوبی در این زمینه به وجود آورده و تصورات و انتظاراتی كه از میزان اثربخشی این شیوه های درمانی مثلا در درمان ضایعات نخاعی وجود داشته، تا حد زیادی تعدیل شده است.

او در آخر گسترش شمار مراكز پیوند سلول های بنیادی خون ساز به ۱۸ مركز در مناطق مختلف كشور، ایجاد پژوهش سراهای دانش آموزی سلول های بنیادی و پزشكی بازساختی در كرج، شیراز و كرمان، برگزاری چهار دوره المپیاد دانش آموزی و فعالیت در زمینه شبكه سازی را از دیگر اقدامات ستاد در جهت توسعه فناوری سلول های بنیادی، سلول درمانی، ژن درمانی، مهندسی بافت و پزشكی بازساختی عنوان نمود.

منبع:

1398/06/13
20:12:40
5.0 / 5
4071
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل