یادداشت مهمان،

تحریم ها در اراده جوانان فعال حوزه فناوری های فضایی خللی وارد نمی كند

تحریم ها در اراده جوانان فعال حوزه فناوری های فضایی خللی وارد نمی كند

به گزارش دانلود فایل آمریكا بار دیگر با تحریم چند موسسه مرتبط به فناوری فضایی و مانع تراشی در راه توسعه فناوری غیرنظامی فضایی ایران نشان داد كه اهداف كاملا مغایر با معاهدات بین المللی را سرلوحه كارهای خود قرار داده است.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، سیروس برزو، پیشكسوت ترویج دانش فضایی، روزنامه نگار علمی و برنده جایزه ترویج علم سال ۱۳۹۲ به دنبال اقدام روز سه شنبه وزارت خزانه داری آمریكا كه در جهت اعمال فشار حداكثری ضد ایران در اطلاعیه ای سازمان فضایی، مركز تحقیقات فضایی و پژوهشگاه فضایی ایران را در فهرست تحریم ها قرار داد، یادداشتی را با عنوان "در برابر زورگو نباید كوتاه آمد" در اختیار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) قرار داد كه در آن آمده است: «كشوری كه چند روز پیش با ایجاد بخش نظامی گری فضایی در ارتش خود، به طور علنی نشان داد می خواهد جهان را با خطر سلاح های فضایی مواجه كند، مدعی است ایران را به علت آن كه "ممكن است بخشی از برنامه فضایی غیرنظامی ایران كاربری یكسانی با موارد نظامی داشته و برای موشك های بالستیك استفاده شوند" تحریم می كند!

كشوری كه از اولین سال های آغاز عصر فضا نخستین گام ها را در بهره برداری از ماهواره های جاسوسی، بكارگیری سامانه های مختلف فضایی با اهداف دوگانه و با نیت استفاده نظامی و اقدام های جنگ طلبانه دیگر در فضا را دنبال می كرده، اینك ایران را به این علت كه "ممكن است" فعالیت های غیرنظامی فضایی اش، كاربرد نظامی هم داشته باشد، از حقوق قانونی اش محروم می كند.

دلایل این تحریم غیرعقلایی برای هر اهل فنی مایه خنده است: دستیابی به فناوری و توسعه "مراحل موشك، موتور سیستم پرتاب مرحله فوقانی و سیستم های هدایت پرواز یك موشك چند مرحله" در پرتابگرهای فضایی باعث این ایرادگیری آمریكا از ایران است!

باید از كاخ سفید نشینان واشنگتن پرسید اگر ایران در توسعه و تكامل مراحل موشك، موتور سیستم پرتاب مرحله فوقانی و سیستم های هدایت پرواز یك موشك چند مرحله قدمی برندارد، چطور امكان دارد ماهواره های خویش را در مدار قرار دهد؟ این بهانه گیری ها دقیقا نشان داده است هدف قلدرهای كاخ سفید و پنتاگون جلوگیری از توسعه فناوری موشك هایی با كاربرد جنگی نیست، بلكه به طور كلی، نابودی همه زمینه های توسعه علمی و فنی ایران است.

كشوری كه جنایتكاران موشكی آلمان نازی را پس از جنگ جهانی با پرونده شرم آور هزاران كشته غیرنظامی، به خاطر منافع خود نه تنها پناهندگی بلكه در زمره "شهروندان ویژه" با امتیازات خاص قرار داد، اینك مخالف فعالیت های صلح آمیز موشكی ایران شده، در حالیكه خود، تعهدات بین المللی را در جهت پیشگیری از توسعه موشك های جنگی و سلاح های غیرمتعارف و كشتارهای غیرانسانی یكی پس از دیگری زیر پا می گذارد.

مسئولان فضایی و فناوری های موشكی ایران باید بدون توجه به این تهدیدات به كار توسعه فناوری های دفاعی و فضایی نه تنها ادامه دهند، بلكه بر سرعت كار خود بیفزایند؛ چون اینك به طور دقیق مشخص می شود دشمن این ملت و كشور، از چه چیزی هراس دارد.

در كنار این فعالیت، نباید از اطلاع رسانی بموقع اجتناب كنند و زمینه های سوء استفاده برای رسانه های برون مرزی و لطمه زدن اعتماد مردم به فعالیت های علمی و فنی را از بین ببرند. جهان امروز، دیگر دوران دهه ۱۹۶۰ میلادی نیست كه روس ها شكست های خویش را پنهان می كردند و مردم از این ناكامی ها بی اطلاع می ماندند. گرچه در هر زمانی مردم را "نامحرم" دانستن كاری ناعادلانه و توهین آمیز به خرد ملتی است كه زمام كار را به دست نخبگان جامعه داده است.

فراموش نكنیم كه در تاریخ فناوری فضایی همه كشورها همچون روس ها و آمریكایی ها –علیرغم داشتن بهترین امكانات و فناوری های دوران خود- در انجام برنامه های خود ناكامی های فروان داشته اند. اگر در جریان آزمایش، حتی عملیات واقعی پرتابی فضایی، اتفاق غیرمترقبه ای رخ می دهد، اطلاع رسانی كنند؛ چون "چشمان نامحرم" فعالیت های فضایی ما را زیر نظر دارند تا اگر كوچكترین مشكلی پیش آمد، در بوق های تبلیغاتی خود بدمند و "ناتوانید" را در گوش ناآگاهان وِزوِز كنند.

دست اندركاران فناوری های موشكی و فضایی ایران نه در روز گذشته با اجازه مقامات آمریكایی آستین بالا زده و وارد این عرصه شده اند و نه امروز با تحریم های آمریكا كنار خواهند نشست. جوانان فرهیخته ما در فناوری های فضایی نه در گذشته از هارت و پورت ها شما ترسیده اند و نه امروز از تحریم هایتان. ثابت كرده اند "ما می توانیم" و از این پس هم نشان خواهند داد كه تحریم های شما در اراده آنها خللی وارد نخواهد كرد.
مسئولان آمریكا هم اگر شعور و خرد لازم را داشتند و از فرهنگ دینی ما با خبر بودند، باید می فهمیدند كه محرم در این سرزمین، ماه مقاومت است و برخوردهای قلدرمآبانه در این ماه نتیجه ای كاملا معكوس می دهد. تحریم سازمان هایی غیرنظامی مانند سازمان فضایی و دیگر نهادهای در رابطه با فناوری فضایی بخصوص در این ماه، مسلما انگیزه آنان را در اوج گیری اهداف توسعه علم و صنعت افزایش خواهد داد.
كابوی های آمریكایی باید بدانند اینجا ایران است؛ جایی كه شما، لغت "پارتیزان" را از قومی ساكن آن گرفته اید و در طول تاریخ نام ملتش با صفات دلیری و جنگاوری عجین بوده و پشت زورمداران متجاوز در این كشور، خیلی زود با خاك آشنا شده است و محرم، دقیقا بدترین زمان برای زورگویی به این مردم است؛ چونكه محرم حلقه اتصال پایمردی های ملی و مبارزه های دینی با زورمداران است».1398/06/15
12:03:47
5.0 / 5
3860
تگهای خبر: دانشجو , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل