معاون صندوق نوآوری و شكوفایی ریاست جمهوری:

امسال 2700 میلیارد تومان تسهیلات به شركت های دانش بنیان پرداخت می شود

امسال 2700 میلیارد تومان تسهیلات به شركت های دانش بنیان پرداخت می شود

به گزارش دانلود فایل معاون توسعه صندوق نوآوری و شكوفایی ریاست جمهوری اعتبار امسال برای پرداخت تسهیلات به شركت های دانش بنیان را ۲۷۰۰ میلیارد تومان اعلام نمود و اضافه كرد: مشكلی در پرداخت تسهیلات درخواستی شركت ها نداریم.


سیاوش ملكی فرد در گفتگو با خبرنگار سرویس «علمی و آموزشی» ایسنا با اشاره به راه اندازی صندوق نوآوری و شكوفایی ریاست جمهوری از سال ۱۳۸۹، از تغییر هیات عامل این صندوق پارسال اطلاع داد و اضافه كرد: این هیات عامل سومین هیات عامل صندوق به حساب می آید و پیرو این تغییرات، رویكردهای كلی صندوق و هم خدمات آن گرفتار تغییرات شده و خدمات جدید به صندوق اضافه شده است.

وی ادامه داد: جهت آشنایی شركت های دانش بنیان با خدمات جدید برنامه های مختلفی همچون برگزاری جلسات مختلف با روسای پارك های علم و فناوری، انجام سفرهای استانی و برگزاری جلسه با مدیران شركت های دانش بنیان و.... در نظر گرفته شده است و از سویی با عنایت به افزایش روزانه شركت های دانش بنیان هم به نظر می آید این برنامه ریزی ها برای معرفی هر چه بهتر و بیشتر خدمات صندوق ضروری می باشد.

این مسئول با اشاره به خدمات متنوع صندوق نوآوری و شكوفایی ریاست جمهوری، شاخص ترین خدمت آنرا پرداخت تسهیلات عنوان نمود و اضافه كرد: هم اكنون با عنایت به اعتبارات خوبی كه صندوق در اختیار دارد مشكلی در پرداخت تسهیلات به شركت های دانش بنیان نداریم.

وی ابراز امیدواری كرد: امسال حدود ۲۷۰۰ میلیارد تومان به شركت های دانش بنیان تسهیلات پرداخت گردد.

به قول معاون توسعه صندوق نوآوری و شكوفایی ریاست جمهوری سقف تسهیلات پرداختی این صندوق به شركت ها حدود ۵۰ میلیارد تومان بوده كه رقم پرداختی آن با عنایت به سابقه شركت، نوع طرح و نیاز شركت متغیر است.

ملكی فرد با اشاره به تبادل این صندوق با صندوق های پژوهش و فناوری در استان ها اظهار داشت: هم اكنون ۲۰ صندوق پژوهش و فناوری در كشور فعال است كه سعی شده تا این صندوق واسطه ای میان صندوق نوآوری و شكوفایی ریاست جمهوری و شركت های دانش بنیان شوند، به صورتی كه شركت ها بتوانند به راحتی تسهیلات كمتر از ۵۰۰ میلیون تومان را از راه این صندوق ها در استان خود دریافت نمایند.

وی ادامه داد: امسال حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت تسهیلات به شركت های دانش بنیان در اختیار این صندوق ها قرار گرفته است.

ملكی فرد خاطرنشان كرد: ظرف یك ماه آینده اتصال صندوق نوآوری و شكوفایی ریاست جمهوری با صندوق پژوهش و فناوری استان كرمانشاه هم برقرار شده و مدیران شركت های دانش بنیان این استان می توانند تسهیلات كمتر از ۵۰۰ میلیون تومان را با رفتن به این صندوق دریافت نمایند.

وی با اشاره به نظارت كامل و رصد فعالیت شركت های دانش بنیان بعد از دریافت تسهیلات، اظهار داشت: تسهیلات طی چند مرحله پرداخت می شود و هر مرحله پس از انجام اقداماتی از جانب شركت قابل پرداخت می باشد و در نهایت وضعیت كلی فعالیت شركت رصد می شود تا این تسهیلات منجر به توسعه فعالیت های شركت های دانش بنیان شود.


عملكرد "پارك علم و فناوری كرمانشاه" در جهت توسعه شركت های دانش بنیان قابل تقدیر است

معاون توسعه صندوق نوآوری و شكوفایی ریاست جمهوری در ادامه با تقدیر از عملكرد پارك علم و فناوری كرمانشاه، اظهار داشت: خوشبختانه تمام رویكردهای موثر در تقویت و توسعه شركت های دانش بنیان به صورت عملی از جانب پارك علم و فناوری كرمانشاه در حال اجراست.

وی ادامه داد: تمام راهكارهای موثر در مورد توسعه شركت های دانش بنیان، همچون اینكه باید سراغ افراد خلاق و صاحب ایده برویم و آنها را جهت راه اندازی شركت دانش بنیان تشویق نماییم به خوبی در دستور كار پارك علم و فناوری كرمانشاه قرار گرفته است.

وی با اشاره به تكمیل بودن اكوسیستم دانش بنیان در استان كرمانشاه، اظهار داشت: هم اكنون تمام بازیگران این اكوسیستم همچون پارك علم و فناوری، مراكز رشد، شتاب دهنده و كانون های نوآوری و شكوفایی خلاقیت در كرمانشاه فعال است كه همه اینها می تواند به توسعه و تقویت شركت های دانش بنیان كمك كنند.
1398/06/19
23:07:45
5.0 / 5
3987
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل