راهكارهای یك كارآفرین برای رشد صنعت دانش بنیان

راهكارهای یك كارآفرین برای رشد صنعت دانش بنیان

به گزارش دانلود فایل مدیر عامل یك شركت دانش بنیان اظهار داشت: دولت ما ادعای پشتیبانی از صنایع دانش بنیان را دارد اما از این محصولات حمایت نمی كند، دولت ما را قبول ندارد و سیاست هایش به شدت ضد صنعت دانش بنیان است.


محمدباقر سوزنچی كاشانی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: ما دو شركت دانش بنیان داریم كه یكی با تولید كلیدهای گازی فشار قوی برق و تجهیزات كنترل و پایش به هنگام و دومی با تولیدات انواع پست ها و ترانسفورمرهای كم تلفات است.
وی با اشاره به اینكه «استقبال از محصولات شركت ما صفر است و استقبال نمی شود»، عنوان كرد: ما در نخستین شركت خود ۲۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری كردیم اما به این علت كه كار ما های تك بوده و شركت ها از ترانسفرهای قدیمی خارجی استفاده می نمایند، ازاین رو علاقه ای به استفاده از این محصولات ندارند.
مدیران میانی یك ساز و مدیران ارشد ساز دیگری می ‎زنند
سوزنچی بیان كرد: دولت ما ادعای پشتیبانی از صنایع دانش بنیان را دارد اما از این محصولات حمایت نمی كند كه این محصولات را خریداری نموده و اعتبار دهد. دولت به خوبی وام می دهد اما با این كار ما را بیشتر بدهكار و گرفتار می كند. باید به ما اعتماد كرده و خرید كند. مدیران میانی یك ساز و مدیران ارشد ساز دیگری می ‎زنند.
مدیر عامل این شركت دانش بنیان افزود: قوانین بیان می كنند كه وقتی یك محصول در داخل كشور تولید شد، واردات نوع خارجی آن ممنوع می باشد. اگر شركتی محصولی را تولید كرد و نقص داشت، باز هم باید اعتبار دهند تا فعالیت كند. این قانون وجود دارد اما مدیران میانی بر این باورند كه اگر این خرید را برای صنعت حساسی انجام دهند و خطایی رخ دهد، پستش را از او می گیرند، ازاین رو خرید نمی كند و تمام قوانین مربوط به پشتیبانی از دانش بنیان را دور می زند و می ترسند كه خرید كنند.
یكی از مدرن ترین صنایع دنیا را در ایران راه اندازی كردم
وی با اشاره به اینكه «بزرگ ترین مشتری ما در ایران، دولت است»، خاطرنشان كرد: دولت ما را قبول ندارد و تنها شعار می دهد. من ۲۰ میلیارد تومان سرمایه گزاری نموده و یكی از مدرن ترین صنایع دنیا را در ایران راه اندازی كردم اما مسؤلان پس از افتتاحیه من را به فراموشی سپردند و سرمایه و جوانی من نابود شد.
سوزنچی مدعی شد: مسؤلان حتی حاضر به الگوبرداری از یك كشور عقب افتاده در پشتیبانی از صنایع دانش بنیان خود نیستند اما به راحتی بیان می كنند كه شركت وام بگیرد، با این وجود با ما كار نمی كند، ازاین رو اقساط ما عقب افتاده و مشكل ایجاد می شود. سیاست های دولت ما دشمن اقتصاد دانش بنیان است.
امكان صادرات برای ما وجود ندارد
مدیر عامل این شركت دانش بنیان در مورد صادرات محصولات این شركت تصریح كرد: زمانی كه می ‎خواهیم یك محصول معمولی صادر نماییم، صادرات داریم؛ به صورت مثال گاه عراق از ما ترانسفورماتور معمولی می خرد اما زمانی كه هم می خواهیم با ارزش افزوده و دانش فنی بالا صادرات انجام دهیم و به عراق و دیگر كشورهای همسایه می رویم و آنها متوجه می شوند كه ما سابقه كار نداریم، به ما می گویند كه دولتِ خودتان شما را قبول ندارد و بعد به سراغ ما می آیید. در بخش دانش بنیان و صنایع هایتك كه در خاورمیانه تنها هستیم، امكان صادرات وجود ندارد چونكه دولت ما را خراب كرده و آبروی ما را پیش كشورهای خارجی برده است، دولت ما را قبول ندارد و به شدت ضد صنعت دانش بنیان است.
سوزنچی با اشاره به اینكه «یك خاصیت شركت های دانش بنیان كمك به جامعه در شرایط تحریم است»، عنوان كرد: زمانی كه تحریم ها به وجود آمد و دستشان از همه جا كوتاه شد، مجبور شدند سراغ ما بیایند و جنس بخرند. هرچه این تحریم ها بدتر شود، بیشتر به نفع شركت های دانش بنیان است چونكه دولت بیشتر به ما كمك می نماید.
مدیر عامل این شركت دانش بنیان اظهار داشت: در دنیا مجموعه هایی برای پشتیبانی از صنایع دانش بنیان ایجاد می شوند، البته من انتطار چنین كاری را در ایران ندارم. در این كشورها بخش هایی برای پشتیبانی از محصولات دانش بنیان وجود دارد كه اعتبارات چند صد میلیون یا میلیارد دلاری می دهند و بعد بیان می كنند كه اگر فردی خرید دارد حتی با ۲۰ درصد قیمت بالاتر از این شركت بخرند و آنها باقی پول را می دهند تا این شركت داخلی حمایت شود.
سوزنچی افزود: در دنیا بیان می شود كه محصولات خویش را بیشتر بفروشند تا از سود آن به ما مالیات دهند. بار مملكت را روی دوش دانش بنیان می گذارند، نه اینكه بار شركت دانش بنیان را روی دوش بودجه عمومی مملكت بگذارند كه باید از مالیات تامین گردد. ما در سیاست گذاری شركت دانش بنیان در عقب افتاده ترین راه حركت می نماییم و تمام این شركت ها محكوم به نابودی و فنا هستند.1398/07/05
19:28:03
5.0 / 5
4105
تگهای خبر: تولید , دانش بنیان , شركت , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل