با ابلاغ طرح تحول همكاری دانشگاه با صنعت صورت می گیرد

اجرای ۲۵ درصد رساله های تحصیلات تكمیلی به سفارش صنعت

اجرای ۲۵ درصد رساله های تحصیلات تكمیلی به سفارش صنعت

به گزارش دانلود فایل با ابلاغ طرح تحول همكاری دانشگاه ها و موسسات پژوهشی با جامعه و صنعت، ۲۵ درصد از رساله های تحصیلات تكمیلی به صورت مستقیم به سفارش صنعت و جامعه اجرا می گردد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا مهندس اسحاق پور از كارشناسان دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم امروز در نشست مدیران ارتباط با صنعت با اشاره به جزئیات طرح تحول همكاریهای دانشگاه ها و موسسات پژوهشی با جامعه و صنعت اظهار داشت: توان و امكانات گسترده علمی موجود در وزارت علوم، لزوم هم افزایی فعالیت های در رابطه با وزارت علوم و سایر دستگاه های اجرایی و چالش های ملی لزوم مشاركت دانشگاه ها در رفع مشكلات كشور همچون لزوم های تدوین این طرح است.
وی تدوین این طرح را بر مبنای مطالعات اسناد بالادستی، بررسی تجارب كشورهای فرانسه، ایتالیا، سوئیس، مالزی، سنگاپور، تایلند و دانمارك دانست و اظهار نمود: در نهایت چشم انداز این طرح تدوین شد.
اسحاق پور با تاكید بر اینكه بر طبق این چشم انداز دانشگاه ها و موسسات پژوهشی شریك راهبردی جامعه و صنعت در تدوین و اجرای این طرح تعیین شده اند، تصریح كرد: مشاركت حداكثری اعضای هیات علمی در رفع نیازها و اجرای ۲۵ درصدی پروژه های تحصیلات تكمیلی به صورت مستقیم به سفارش صنعت و جامعه از اهداف كلان این طرح است.
وی، افزایش سالانه متوسط ۱۰ درصدی حجم قراردادها تا ۱۴۰۴ را از دیگر هدف گذاری های این طرح نام برد و خاطرنشان كرد: برای اجرایی سازی طرح تحول همكاری دانشگاه ها با صنعت ۸ راهبرد تعریف شده است.
به گفته این كارشناس دفتر ارتباط با صنعت وزارت علوم، بهبود اصلاح ساختارها و فرآیندها و آئین نامه های اجرایی، تدوین مشوق های مناسب برای دانشگاه ها، هدفمند كردن رساله های تحصیلات تكمیلی در جهت رفع مشكلات كشور، ارتقای مهارت افزایی و توانمندی دانشجویان متناسب با نیازهای صنعت، سازماندهی برای حضور موثر دانش آموختگان در پاسخگویی به نیازها، فرهنگ سازی و مستندسازی و ترویج دستاوردها، شناسایی و بهره گیری از ظرفیت های دستگاه های اجرایی برای تسهیل و توسعه همكاریهای مشترك و سازماندهی پایش و حمایت مستمر از توسعه همكاریهای مشترك راهبردهای اجرایی این طرح در نظر گرفته شده است.1398/07/10
16:05:20
5.0 / 5
4322
تگهای خبر: پروژه , دانشجو , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل