معرفی برترین های قطب نما در نمایشگاه فناوری نانو

معرفی برترین های قطب نما در نمایشگاه فناوری نانو

دانلود فایل: شركت كنندگان سری چهارم مسابقات ˮقطب نماˮ كه از طرف ستاد توسعه فناوری نانو برگزار می شود، در ایام برگزاری دوازدهمین جشنواره و نمایشگاه فناوری نانو با یكدیگر به رقابت می پردازند.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، قطب نما مسابقه ای است كه برنامه نانومچ ستاد توسعه فناوری نانو در امتداد شكل گیری تفكر صحیح كارآفرینانه در بین فناوران و دانشجویان كشور برگزار می نماید.
این مسابقات فرصتی است تا فعالان عرصه كسب وكارهای نوپا، تجربیات و نظرات خودرا درمورد چالش های مسیر توسعه و تجاری سازی فناوری ارائه نمایند. نخستین سری این مسابقه با سوژه "چگونگی انتخاب ایده با قابلیت تجاری سازی" در مهر ماه سال 1396 همزمان با برگزاری دهمین نمایشگاه سالانه فناوری نانو انجام شد.
سری چهارم این مسابقات همزمان با برگزاری دوازدهمین جشنواره فناوری نانو، انجام می شود. علاقه مندان می توانند پاسخ های خودرا در طول برگزاری نمایشگاه به غرفه نانومچ تحویل دهند.
سوالی كه برای این دوره از این مسابقات عنوان شد به این شرح است:
" یك شركت بزرگ تولید كننده قطعات مورد نیاز خودرو به سبب تشدید تحریم ها نمی تواند قسمتی از مواد اولیه مورد نیاز خودرا بوسیله واردات تامین كند. این مشكل با عنایت به موجودی انبار تا 6 ماه دیگر شركت را با چالش های بزرگی روبرو خواهدنمود. برای مقابله با این مشكل شركت در یك فراخوان عمومی از فناوران و متخصصان این حوزه در كشور برای حل این چالش تقاضای كمك كرد.
در این فراخوان اعلام گردید كه هر شخص یا شركتی كه توانایی تولید این مواد را دارند رزومه و خلاصه ای از استراتژی خودرا برای رفع این چالش به همراه جدول زمان بندی بوسیله راه های ارتباطی اعلام شده برای شركت ارسال نمایند ضمن آنكه خواسته شده بود تا مدل همكاری خودرا نیز اعلام كنند.
بعد از اختتام زمان فراخوان اطلاعات ارسالی از جانب تیم های مختلف مورد ارزیابی قرار گرفت. در این بین سه تیم بعنوان گزینه های نهایی برگزیده شدند.
خلاصه ای از این سه ایده به این شرح است:
ایده اول:
موسسین این شركت یك دانش آموخته دكتری رشته فنی و دیگری دانش آموخته مدیریت تكنولوژی است.
در ابتدا مقداری از مواد اولیه موجود در انبار شركت را دریافت خواهند كرد تا بتوانند آنالیزهای لازم را روی آن انجام دهند. همزمان افرادی از تیم به مطالعه پتنت های موجود در این عرصه خواهند پرداخت و بعد از جمع بندی اطلاعات به دست آمده، نمونه ماده را در مقیاس آزمایشگاه تولید خواهند كرد و در صورت حصول نتایج مناسب در مقیاس نیمه صنعتی با تجهیزاتی كه دارند این مواد را تولید خواهند كرد. بعد از تولید این مواد را به شركت داده تا بتوانند قطعات مختلف را تولید كنند و بازخورد كیفیت عملكرد قطعات را ارائه نمایند.
زمان لازم برای این فعالیت 5 ماه است.
ایده دوم:
دو عضو هیات علمی دانشگاه
این تیم در فاز اول به مطالعه مقالات و منابع علمی به روز در این عرصه خواهند پرداخت و در ادامه مبادرت به تولید این مواد در مقیاس آزمایشگاه و با مواد گرید آزمایشگاهی خواهند كرد. در صورت حصول نتیجه مناسب تولید را با مواد صنعتی تكرار خواهند كرد. اگر موفق به تولید نمونه با كیفیت شدند برای تولید در حجم صنعتی می بایست شركت تجهیزات را تهیه نماید تا این تیم تولید صنعتی ماده اولیه را شروع كنند.
زمان لازم برای این فعالیت 10 ماه پیش بینی شده است.
ایده سوم:
یك شركت خصوصی با سابقه است. استراتژی این شركت این است كه به سرعت قطعه نهایی را با ماده اولیه جایگزین، تولید كرده و وارد مرحله تست عملكرد شود. بدین سان كه نقشه و جزئیات ظاهری قطعات از شركت متقاضی گرفته خواهد شد و قطعه نهایی با استفاده از مواد داخلی در دسترس، تولید می شود و اگر قطعات در تست، عملكرد مناسبی داشتند این مواد داخلی جایگزین مواد وارداتی شوند.
بازده زمانی سه ماهه را برای رسیدن به چاره پیش بینی شده است.
اگر مسئولیت بررسی پاسخ ها و ارزیابی این سه تیم به شما سپرده شود، این تیم ها را در چه ابعادی مورد بررسی و تحلیل قرار می دهید؟"
شركت كنندگان در این رقابت كسب و كار می توانند در مدت زمان برگزاری جشنواره كه از ۱۸ تا ۲۱ مهرماه جاری است، پاسخ‎های خودرا به غرفه نانومچ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی ارائه نمایند.
از میان پاسخ های دریافتی، سه پاسخ برتر انتخاب و معرفی شده و به برگزیدگان، یك بسته از محصولات تجاری شده فناوری نانو، به همراه یك نیم سكه به رسم یادبود و یادگاری تقدیم می‎شود.
منبع:

1398/07/12
14:12:37
5.0 / 5
4415
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل