تحویل ماهواره ناهید ۱ به سازمان فضایی، خبر خوش پژوهشگاه فضایی در آینده نزدیك

تحویل ماهواره ناهید ۱ به سازمان فضایی، خبر خوش پژوهشگاه فضایی در آینده نزدیك

به گزارش دانلود فایل رئیس پژوهشگاه فضایی ایران از تحویل ماهواره ناهید ۱ به سازمان فضایی اطلاع داد و اضافه كرد: ماهواره پارس ۱ تا آخر امسال تكمیل خواهد شد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، دكتر حسین صمیمی امروز در مراسم آغاز هفته جهانی فضا با تاكید بر اینكه امسال هفته جهانی فضا را در حالی آغاز می نماییم كه فعالیت های صلح آمیز ایران مشمول تحریم های آمریكا شده است، اضافه كرد: این تحریم ها جزئی از فشار حداكثری این كشور بر ایران است؛ ولی ما با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و با تاكید بر همت جوانان بزودی بی اثر بودن این تحریم ها را به جهانیان آشكار خواهیم كرد.
وی تعامل سیستماتیك میان بازیگران بخش فضایی را از ضروریات امروز صنعت فضایی كشور نام برد و خاطرنشان كرد: در حالیكه همه دستگاه های اجرایی با مسائل بودجه درگیر هستند، نیاز است تا استفاده حداكثری از سرمایه گذاری های صورت گرفته در ایجاد زیرساخت ها توسط دستگاه های اجرایی حس گردد و نیاز است تا بستری مناسب برای هم افزایی دانش اندوخته شده ایجاد شود.
صمیمی تصریح كرد: زمان آن رسیده است كه با تدوین یك الگوی مشاركتی علمی و استفاده حداكثری از امكانات موجود گام های بعدی برای ساخت ماهواره های سنجشی و مخابراتی را برداریم و از فواید این اقدام كه كاهش هزینه ها و سرعت بخشیدن به اجرای پروژه ها است، بهره مند شویم.
رئیس پژوهشگاه فضایی با عرضه پیشنهادی به سازمان فضایی اظهار داشت: هر ساله مراجع جهانی نجومی با عنایت به ضروریات دنیا شعاری را انتخاب می كنند و پیشنهاد می شود كه سازمان فضایی ایران هم بر مبنای ضروریات كشور یك شعار محلی را اعلام نماید.
صمیمی، «اتحاد ایرانی برای ساخت ماهواره ایرانی» را یك شعار پیشنهادی محلی برای كشور دانست و اضافه كرد: با طرح این شعار امیدواریم كه ماهواره بعدی یك ماهواره مشاركتی باشد كه در كشور ایجاد می شود.
صمیمی، توسعه خدمات فضاپایه را در دستور كار پژوهشگاه فضایی نام برد و خاطرنشان كرد: بر این اساس با همكاری وزارت كشور برآورد خسارات ناشی از سیل ۹۸ را با استفاده از فناوری فضایی انجام دادیم و در این همكاری ۱۵۰۰ میلیارد تومان صرفه جویی شد. چون كه با استفاده از فناوری فضایی هزینه های پرداخت شده برای سیل در جاهایی هزینه شد كه باید پرداخت می شد.
رئیس پژوهشگاه فضایی از تحویل ماهواره"ناهید ۱" به سازمان فضایی اطلاع داد و اضافه كرد: هم اكنون تعامل برای پرتابگر در حال انجام می باشد.
وی با اشاره به اینكه ماهواره "پارس ۱" هم تا آخر سال جاری تكمیل خواهد شد، افزود: ایستگاه دریافت تصاویر هم در دستور كار پژوهشگاه قرار دارد و این امر با همكاری سازمان جغرافیایی ایران صورت خواهد گرفت.
به قول وی بر مبنای تعاملات صورت گرفته، مقرر است از زیرساخت های سازمان جغرافیایی برای ایجاد ایستگاه های دریافت تصاویر ماهواره ای استفاده گردد.
رئیس پژوهشگاه فضایی افزود: بلوك انتقال مداری به اتمام رسیده است و بر روی نمونه كیفی آن ۳۵ آزمون انجام شده است.
او همینطور با تاكید بر لزوم توجه به سرریز دانش فناوری فضایی در سایر حوزه ها اظهار داشت: این امر در دستور كار پژوهشگاه فضایی قرار دارد و برای این منظور كمیته ویژه ای از پیشكسوتان این حوزه تشكیل شده است.
صمیمی تصریح كرد: در آینده نزدیك خبرهای خوشی در زمینه عقد قرارداد همكاری با سایر دستگاه ها چون حوزه های پتروشیمی، خودروسازی و هواشناسی اعلام خواهد شد.1398/07/13
22:06:28
5.0 / 5
4206
تگهای خبر: پروژه , خدمات , فناوری , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل