معاون علمی رییس جمهور در افتتاحیه نمایشگاه فناوری نانو:

دستگاه ها از الگوی توسعه فناوری در پژوهشگاه نیرو تبعیت كنند

دستگاه ها از الگوی توسعه فناوری در پژوهشگاه نیرو تبعیت كنند

دانلود فایل: معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تاكید بر این كه هم اكنون ما از پژوهشگاه ها نمی توانیم انتظار خروج محصولات فناورانه را داشته باشیم، اظهار داشت: با پول دولتی محصول تولید نمی گردد و پژوهشگاه نیرو نیز با پشتیبانی از شركت های دانش بنیان مبادرت به توسعه فناوری كرده است و سایر وزارتخانه ها نیز باید از این الگو تبعیت كند.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، دكتر سورنا ستاری امروز در افتتاحیه دوازدهمین نمایشگاه فناوری نانو، این فناوری را جزو علومی دانست كه پژوهشگران كشور در آن پیشتاز هستند و اظهار نمود: بر این اساس از پنج سال قبل بر روی تجاری سازی نانو فناوری متمركز شده ایم.
وی افزود: اگر تلاش داریم تا از فعالیت های پژوهشی محصولی خارج نماییم، باید تولید این محصول برمبنای سرمایه گذاری های بخش خصوصی باشد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان این كه با پول دولت نمی توان محصول پژوهشی تحویل جامعه داد، اشاره كرد: اگر بستر ورود سرمایه گذاری بخش خصوصی به امر پژوهش ایجاد شود، قادر خواهیم بود تا محصولات زیادی را تولید نماییم.
ستاری علومی مانند نانو و بیوتكنولوژی را همچون فناوری هایی است كه سبب كاهش هزینه ها می شود، اظهار نمود: هم اكنون ما نمی توانیم از پژوهشگاه های دولتی محصولی دریافت نماییم.
وی با اشاره به اقدامات پژوهشگاه نیرو برای توسعه فناوری، تصریح كرد: پژوهشگاه نیرو تلاش دارد تا با پشتیبانی از شركت های دانش بنیان و استارتاپ ها مشكلات موجود در صنعت نیرو را برطرف كند و از نظر ما روش پژوهشگاه نیرو روشی قابل قبول برای توسعه فناوری خواهد بود.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تاكید بر این كه بخش دولتی نباید وارد حوزه پژوهش شود، اشاره كرد: نیروهای انسانی متخصص در شركت ها، دانشگاه ها و استارتاپ ها هستند، از این رو دیگر لازم نیست پژوهشگاه ها اعتبارات خودرا در این راستا هزینه كنند، بلكه باید بسترسازی هایی را صورت دهند تا بخش خصوصی وارد عرصه های پژوهش شوند.
ستاری با ابراز امیدواری از این كه سایر وزارتخانه ها از الگوی پژوهشگاه نیرو برای توسعه فناوری تبعیت كنند، اشاره كرد: تا چرخه تجاری سازی عمل نكند، ما قادر نخواهیم بود كه در حوزه مقاله توسعه ایجاد نماییم.
وی با تاكید بر این كه با پول دولت نمی توان مقاله تولید كرد، اشاره كرد: برای ارتقاء در این بخش نیازمند سرمایه گذاری های بخش خصوصی در امر پژوهش هستیم.
منبع:

1398/07/18
19:06:23
5.0 / 5
3998
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل