تفاهم نامه ای برای پشتیبانی از خانه های خلاق

تفاهم نامه ای برای پشتیبانی از خانه های خلاق

دانلود فایل: با هدف حمایت بیشتر از شركت ها و موسسات صنایع دستی مبتكر و نوآور، تفاهم نامه ای برای حمایت بیشتر از «خانه های خلاق» میان دبیر ستاد فناوری های نرم و هویت ساز و معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی منعقد شد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، صنایع دستی یكی از صنایع اشتغالزا و رو به رشد در فضای فعلی اقتصاد كشور است. بر این اساس، این حوزه پتانسیل جذب جوانان خوش فكر و خلاق بسیاری را دارد. با عنایت به اهمیت فناوری های نرم و فرهنگی در نقشه جامع علمی كشور و سایر اسناد بالادستی و در امتداد تحقق اهداف سند چشم انداز كشور در افق ۱۴۰۴ و همین طور سیاست گذاری، برنامه ریزی، هماهنگی، تعیین خط مشی ها و اولویت ها در انطباق با برنامه های توسعه كشور در زمینه های مختلف و خصوصاً صنایع دستی كه در توسعه صنایع خلاق و فرهنگی ظرفیت های بالایی را به خود اختصاص می دهد، تفاهم نامه مذكور بین وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به نمایندگی پویا محمودیان معاون هنرهای سنتی و صنایع دستی و سید محمدحسین سجادی نیری دبیر ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منعقد شد.
بر اساس مفاد این تفاهم نامه مقرر شد كه حمایت های گسترده تری از طریق اندازی خانه های خلاق صورت گیرد تا بستر مناسب جهت توسعه كسب وكارهای نو در این عرصه برقرار شود. همین طور استفاده از ظرفیت های موجود طرفین به منظور توسعه فناوری های نرم و شركت های خلاق در این تفاهم نامه مورد توجه قرار گرفت.
تخصیص فضای مناسب برای ایجاد خانه های خلاق، انواع خدمات مانند مشاوره، آموزش، توسعه تولید، توسعه بازار، جذب منابع مالی و سرمایه گذاری و... قسمتی از حمایت های در نظر گرفته شده در توافق فوق الذكر است.
منبع:

1398/07/24
23:34:53
5.0 / 5
4301
تگهای خبر: تولید , خدمات , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل