اینترنت 45 درصد شكایات را گرفت!

اینترنت 45 درصد شكایات را گرفت!

دانلود فایل: بر اساس گزارش های ماهانه در سامانه سپاس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات، بیش ترین شكایات ثبت شده در مهر امسال مربوط به اینترنت بوده است.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، اداره كل حفاظت از حقوق مصرف كنندگان معاونت امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی(رگولاتوری)، گزارش ماهانه سامانه ثبت و پاسخگویی به شكایات مشتركان خدمات ارتباطی (سامانه ۱۹۵) تا اختتام مهر ماه سال جاری را منتشر نموده است.
گزارش های ارائه شده برمبنای تعداد تیكت های ثبت شده در سامانه سپاس و هفت حوزه كاری است كه مشتركان می توانند بوسیله مركز تماس یا سایت، به شكایت در سامانه اقدام نمایند. حوزه های كاری شامل اینترنت، تلفن ثابت، تلفن همراه، خدمات پستی، تشعشعات، دفاتر پیشخوان و سرویس ارزش افزوده می شود.
اما مهم ترین نتایج حاصل از تحلیل داده های استخراج شده حاكی از آنست كه بیش ترین شكایت مشتركین در مهرماه ۱۳۹۸ در حوزه اینترنت بوده كه ۴۴.۹ درصد كل آمار شكایات را به خود مختص كرده است.
تعداد كل شكایت های ثبت شده در شهریورماه معادل ۹۷۰۹ مورد است كه نسبت به شهریورماه سال جاری ۹.۴ درصد افزایش داشته است. ۵۸.۳ درصد كل شكایات در ماه مذكور از درگاه سامانه سپاس ثبت شده است.
شكایات ثبت شده در حوزه اینترنت بیش ترین تعداد شكایات و سرویس ارزش افزوده، كم ترین شكایات را در طول دو ماه شهریور و مهر ماه سال جاری داشته است.
شكایات مربوط به اینترنت، تلفن همراه، تشعشعات، دفاتر پیشخوان و سرویس ارزش افزوده در ماه مهر نسبت به شهریور ماه افزایش و شكایات مربوط به تلفن ثابت و خدمات پستی در ماه مهر نسبت به ماه شهریور كاهش داشته است.
قبل از این مجید حقی - معاون امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات رگولاتوری- درباره مصداق شكایات ثبت شده گفته بود پشتیبانی و ارائه خدمات، كیفیت سرویس، مشكلات مالی و تعرفه، عدم آنتن دهی، پیامك متنی، خدمات مالكیت و سیمكارت، تشعشعات، ترابردپذیری، خدمات ارزش افزوده تلفن همراه و بسته های تركیبی؛ به ترتیب از مصداق های پرتكرار شكایات ثبت شده است.
همین طور سیدمحمد امامی - مدیركل حفاظت از حقوق مصرف كننده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- درباره زمان پاسخگویی به شكایات گفته بود برخی از گزارش ها زمان بر است و بعضی در فاصله زمانی كوتاهی به نتیجه می رسند. برای مثال شكایت هایی كه درباره تعرفه و ارزش افزوده هستند و بعد مالی به همراه دارند، رسیدگی به آنها به زمان كوتاهی نیاز دارد، اما برخی از شكایت ها زیرساختی می خواهند كه در پروانه هم به سازمان تنظیم مقررات اجازه داده شده كه به اپراتور زمان دهد تا مشكل را حل كند.
منبع:

1398/08/09
16:55:24
5.0 / 5
4447
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل