شبكه ۵G یك فاجعه استراتژیك در تاریخ آمریكا!

شبكه ۵G یك فاجعه استراتژیك در تاریخ آمریكا!

دانلود فایل: یكی از مشاوران ارشد كاخ سفید، سیاست گذاری های مربوط به توسعه شبكه 5G در آمریكا را یك فاجعه استراتژیك در تاریخ این كشور نامید.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، شركت چینی هواوی یكی از بزرگترین شركت های مخابراتی و اپراتورهای اینترنتی و ارتباطی در جهان است كه در طول یك سال قبل تحت تاثیر عوامل مختلفی همچون بهتان جاسوسی از اطلاعات كاربران آمریكایی و شنود از مقامات كاخ سفید با فشارهای مختلف و شدیدی روبه رو شده است.
اخیرا یكی از مشاوران ارشد دولت ترامپ، ریاست جمهوری ایالات متحده آمریكا به شدت از سیاست های این كشور برای توسعه و برقراری شبكه نسل پنجم اینترنت همراه ۵G انتقاد كرده و از مقامات و مسئولان مربوطه درخواست كرده كه هرچه زودتر سیاست های خودرا در این عرصه تغییر دهند در غیر این صورت شاهد عقب افتادن همیشگی این كشور از راه اندازی و توسعه شبكه ۵G نسبت به سایر كشورهای پیشرفته جهان خواهند بود.
طبق گزارش آسیا تایمز، او همینطور سیاست گذاری های مربوط به توسعه شبكه ۵G در آمریكا را یك فاجعه استراتژیك در تاریخ این كشور نامید و عنوان نمود كه برنامه های كاخ سفید برای ممنوعیت فعالیت و حضور شركت چینی هواوی در خاك آمریكا و برخی دیگر از متحدانش تابحال زیان دهی بسیار بیشتری برای دولت و شركت های آمریكایی داشته و علاوه بر اینكه تاثیرات مثبت و سازنده ای به دنبال نداشته بلكه این كشور را در مقایسه با سایر كشورهای پیشرفته و پیشگام در جهان عقب انداخته است؛ تاخیری كه به عقیده خیلی از كارشناسان و مفسرین، توسعه و راه اندازی رسمی شبكه ۵G را در ایالت های مختلف این كشور زیر سوال خواهد برد.
هواوی به منظور توسعه و راه اندازی شبكه ۵G بالغ بر ۵۰ قرارداد همكاری با دولت كشورهای مختلف و همین طور اپراتورهای مخابراتی در جهان دارد كه آنرا تبدیل به یكی از بزرگترین و مهم ترین شركت های مخابراتی در جهان كرده است.
از آنجائیكه اخبار نسل پنجم اینترنت در گوشه و كنار جهان انتشار یافته و كاربران بسیاری نیز در انتظار اجرای آن هستند، كشورهای زیادی با همكاری بزرگترین اپراتورهای اینترنت و غول های تكنولوژی در جهان درصدد برقراری این نسل جدید از اینترنت اند.
اپراتورها و غول های تكنولوژی بسیاری نیز در جهان وجود دارند كه همگی به دنبال عرضه اولین سرویس اینترنت با بهره گیری از فناوری نسل پنجم اینترنت ۵G هستند كه از مهم ترین و بزرگترین آنها می توان به نوكیا، هواوی، تی موبایل، اسپرینت، ورایزن، اریكسون و غیره اشاره نمود.
در اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی بود كه اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین المللی موبایلی (IMT) برای افق ۲۰۲۰ و فرای آن شروع كرد. در نتیجه رسما یك مسابقه جهانی برای تعیین نسل پنجم شبكه موبایل آغاز شد و از آن پس، شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه در سراسر جهان هستیم كه هر یك بدنبال برقراری و راه اندازی نسل جدید و پرسرعت اینترنت نسل پنجم در كشورهای مختلفی همچون كره جنوبی، ژاپن، چین، ایالات متحده آمریكا، استرالیا و غیره هستند و از توانایی ها و برنامه های خود در این زمینه رونمایی می كنند.
منبع:

1398/08/16
19:22:22
5.0 / 5
3952
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل