زارعان اعلام كرد

عبور از كاربردی كردن لیزر در حوزه پزشكی و حركت به سمت صنعتی سازی سیستم های در رابطه با لیزر

عبور از كاربردی كردن لیزر در حوزه پزشكی و حركت به سمت صنعتی سازی سیستم های در رابطه با لیزر

به گزارش دانلود فایل دستیار ویژه رئیس سازمان انرژی اتمی با تاكید بر این كه هم اكنون ما از كاربردی كردن فناوری های در رابطه با لیزر در بخش پزشكی عبور كرده ایم اظهار داشت: ما هم اكنون به دنبال كاربردی كردن این فناوری در بخش های صنعتی هستیم كه در گام نخست فناوری سیستم جوش لیزری كه تابحال در انحصار چند كشور بود، از طرف پژوهشگران تولید و در اختیار مجتمع فولاد مباركه اصفهان قرار گیرد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، علی اصغر زارعان در حاشیه امضای قرارداد خرید سیستم جوش لیزر در جمع خبرنگاران با اشاره به كاربردی شدن فناوری لیزر در حوزه های پزشكی و صنعتی اضافه كرد: هم اكنون ما از كاربردی كردن لیزر در حوزه پزشكی عبور كرده ایم و به سمت بهره مندی از این فنآوری در بخش های صنعتی هستیم.
وی با تاكید بر این كه لیزر دنیای گسترده ای دارد اشاره كرد: یكی از این كاربردها حوزه صنعتی است ولی كاربردهای آن همچنان ناشناخته باقی مانده است. ولی ما از كاربردی كردن این فناوری در حوزه پزشكی عبور كرده ایم.
زارعان با اشاره به برگزاری نمایشگاه لیزر و فوتنیك اشاره كرد: این نمایشگاه كه شاهد برگزاری آن هستیم در حوزه كاربردهای انواع و اقسام لیزر صنعتی و پزشكی دستاوردهای را عرضه نموده است و این نمایشگاه توانسته است توانمندی های كشور را در این عرصه به نمایش بگذارد.
وی ابراز امیدواری كرد كه با عنایت به توانمندی ایران بتوانیم این صنعت را توسعه دهیم و اضافه كرد: برای نخستین بار پژوهشگران كشور به دانش فنی ساخت سیستم جوش 10 كیلووات لیزری رسیدند و این پژوهشگران با امضای قراردادی مقرر است این فناوری را در اختیار مجتمع فولاد مباركه اصفهان در حوزه نبرد سخت قرار دهند.
زارعان مدت این قرارداد را 14 ماه اعلام نمود و تصریح كرد: مجتمع فولاد اصفهان با استفاده از این فنآوری قادر می باشد علاوه بر جوش دادن ورق های تولیدی آنها را به یكدیگر متصل كند به شكلی كه از كشش و مقاومت بالا برخودار باشد.
او همینطور با اشاره به فعالیت های 15 ساله مركز علوم و فنون لیزر ایران در حوزه لیزر یادآورشد: این مركز باوجود همه محدودیت هایی كه به كشور اعمال شده است نیاز مجتمع فولاد مباركه اصفهان در حوزه جوش لیزری را پاسخ می دهد.
وی افزود: با خودباوری و انسجام و با تعاملی كه با مجموعه های صنعتی وجود دارد قادر هستیم نیاز كشور را در این عرصه برآورده نماییم و در 14 ماه آینده مجتمع فولاد مباركه اصفهان می تواند از فناوری جوش لیزری بهره مند شود.
منبع:

1398/08/19
21:22:47
5.0 / 5
4088
تگهای خبر: تولید , فناوری , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل