در بیانیه بیستمین دوره جایزه ترویج علم اعلام شد

آگاهی بخشی عمومی، راه برون رفت موفق از بحران های اجتماعی است

آگاهی بخشی عمومی، راه برون رفت موفق از بحران های اجتماعی است

دانلود فایل: دبیر بیستمین دوره جایزه ترویج علم، مهمترین راه برون رفت موفق از بحران های مختلف اجتماعی، هویتی، اقتصادی و... را ارتقای دانش اجتماعی و آگاهی بخشی عمومی از داشته هایمان دانست و ابراز امیدواری كرد دریافت كنندگان جایزه ترویج علم، در راه توسعه علمی كشور گام بردارند.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، بیانیه بیستمین دوره جایزه ترویج علم و نكوداشت دكتر رضا منصوری
مهرناز خراسان چی در مراسم بیستمین دوره جایزه ترویج علم و نكوداشت دكتر رضا منصوری كه بعدازظهر امروز (پنجشنبه 23 آبان) در محل صندوق نوآوری و شكوفایی برگزار شد، درتشریح بیانیه بیستمین دوره جایزه ترویج علم، اظهار داشت: بیستمین دوره جایزه ترویج علم در ایران و هشتمین دوره هفته ترویج علم در حالی همزمان با روز جهانی علم در خدمت صلح و توسعه گرامی داشته می شود كه این روز به سبب اهمیت مشاركت در تولید علم، توسعه دانش علمی و افزایش ایده های نوآورانه علم برای همه نامگذاری شده است.
وی در این بیانیه با اشاره به اینكه همگانی كردن علم نقش كلیدی در آگاهی رسانی جمعی و شناخت محیط پیرامون دارد اظهار نمود: اگر علم به زبانی ساده و قابل فهم ارائه شود بی گمان وارد لایه های گوناگون جامعه شده و همزمان با رشد فردی سبب رشد اجتماعی خواهد شد.
دبیر بیستمین دوره جایزه ترویج علم اظهار داشت: دستیابی به اطلاعات مفید و ایجاد شناخت دقیق، درست و كارآمد از مرز و بوم، اقلیم و فرهنگ یكی از مهمترین ابعاد اصلی توسعه برای هر ملتی است.
خراسان چی افزود: بدیهی است برای تقویت هویت ملی، اسلامی و قوام بخشی وحدت اجتماعی، افزایش باورپذیری اصحاب علم به ارزش و اهمیت رویكرد ترویجی و مشاركت و هم افزایی برای شناساندن هر چه بهتر و گسترده تر ظرفیت های زیست بوم كشور پهناور و افتخارآفرین ایران، ضروری است؛ كشوری كه هم در حوزه گیاهی و جانوری، آب و خاك، معادن و مخازن و هم در حوزه های فرهنگی دارای چنان تنوعی است كه در كمتر كشوری می توان مشاهده كرد.
وی اشاره كرد: هیات مدیره انجمن ترویج علم ایران با تاكید بر داشته ها و ظرفیت های فراوان ملی رویكرد ترویجی در شناخت ایران زمین را به این علت محور اصلی فعالیت قرار داده و اطمینان دارد با عنایت به گسترش سریع تكنولوژی های جدید و دسترسی به اطلاعات شبه علمی در فضاهای مجازی مهمترین راه برون رفت موفق از بحران های مختلف اجتماعی، هویتی، اقتصادی و... ارتقای دانش اجتماعی و آگاهی بخشی عمومی از داشته هایمان است.
خراسان چی افزود: برگزاری این رویداد ملی كه تلاش شد امسال در شهرهای مختلف به اجرا درآید نشانه از عزم و علاقه خردورزان به ترویج شناخت علمی ایران زمین داشته و ثابت می كند كه اندیشمندان به آینده ای بهتر امیدوار هستند.
وی درانتها اظهار داشت: امیدوار هستیم برندگان و تقدیرشدگان این جایزه، زین پس به خانواده بزرگ انجمن ترویج علم ایران پیوسته و در معرفی این انجمن كوشا باشند تا با هم در راه توسعه علمی كشور و ایجاد زیست بوم ترویج علم گام برداریم.
منبع:

1398/08/25
01:52:33
5.0 / 5
3749
تگهای خبر: تكنولوژی , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل