معاون علمی رئیس جمهور تاكید كرد

اتكا به نفت فرهنگ كارآفرینی را نابود كرده

اتكا به نفت فرهنگ كارآفرینی را نابود كرده

به گزارش دانلود فایل معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تاكید بر ضرورت توجه به شركت های دانش بنیان و استارتاپ ها اظهار داشت: اتكا به نفت فرهنگ كارآفرینی را در كشور نابود كرده است.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، سورنا ستاری در پاسخ به اظهارات اعضای شورای اسلامی شهر تهران در یكصد و هفتاد و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران اظهار نمود: اساسا شورای شهر اختیار فوق العاده ای در دست دارد؛ ولی شهرداری و شورای شهر نتوانسته از این اختیارات بهره زیادی ببرد، پس می توان گفت هم اكنون شهر در دست شما نیست. البته ایرادی ندارد اگر می خواهید سهام راه اندازی كنید و یا در این زمینه شریك شوید. ولی لازم است اقدامات مناسبی در حوزه فناورانه انجام دهید.
وی ادامه داد: ۶ هزار سال از تاریخ دانش، تجارت و فناوری در ایران می گذرد، ولی ۱۰۰ سال است كه تنها به نفت متكی شده ایم و این مساله سبب شده كه فرهنگ كارآفرینی ما نابود شود. تكیه به منابع زیر زمینی سبب شده منابع دیگر را به فراموشی بسپاریم و در چنین شرایطی فرهنگ كارآفرینی شكل نخواهد گرفت. بی شك ما نیازمند نوآوری هستیم.
ستاری افزود: حالا در كشور موفقیت های زیادی در فناوری و نوآوری كسب كرده ایم؛ همچون در حوزه هایی چون هوا و فضا، سلول های بنیادی و... كه موفقیت های بسیار سبب شده ۴۶۰۰ شركت و استارتاپ در زمینه های مختلف فعال شود. هم اكنون استارتاپی در كشور داریم كه ۷ هزار میلیارد تومان در بورس قیمت گذاری شده است و این مساله نشان از ضرورت توجه بیشتر به این حوزه دارد.
معاون علمی رئیس جمهور در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به این كه در چابهار پارك نوآوری بزرگی به راه افتاده است، اظهار داشت: در كشور نشان داده شده هر چه افراد محروم تر باشند، انگیزه بیشتری دارند و نوآوری های بیشتری از آنها خلق می شود و این مساله در مناطق محروم به خوبی مشاهده می شود. بی شك از پژوهشی محصول به دست می آید كه بخش خصوصی در آن سرمایه گذاری كند، پس سرمایه گذاری در بخش نوآوری از اهمیت بسزایی برخوردارست و شما نیز می توانید در این بخش سرمایه گذاری كنید.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور درانتها این جلسه و در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباب این اظهار نظر كه شهرداری صاحب شهر نیست، اظهار داشت: اقتدار شهر را با شهر هوشمند می توان بازگرداند كه البته سعی شده در چند منطقه از پایتخت به صورت پایلوت این مساله اجرایی شود، بی شك این مساله می تواند اختیارات را به شهر بازگرداند.
ستاری اضافه كرد: حمل و نقل بخش كوچكی است كه هوشمندی آن می تواند به شهروندان كمك بسیاری كند و هزاران ایده در این عرصه وجود دارد كه حالا تنها در زمینه پاركینگ، دوچرخه و بیمه به صورت هوشمند عمل كرده ایم.
وی درباب قطعی اینترنت و لطمه آن به حوزه استارتاپ ها نیز اظهار داشت: ان شاءالله این مشكل برطرف خواهد شد.
منبع:

1398/08/29
10:24:24
5.0 / 5
4055
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل