22 دانشگاه ایرانی در بین سبزترین مؤسسه های جهان

22 دانشگاه ایرانی در بین سبزترین مؤسسه های جهان

دانلود فایل: 22 مؤسسه ایرانی در بین سبزترین مؤسسه های جهان جای گرفتند.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، بر پایه ویرایش ۲۰۱۹ رتبه بندی جهانی دانشگاهی «گرین متریك» درباره توسعه پایدار، ۲۲ مؤسسه ایرانی در سیاهه سبزترین های جهان جای گرفته اند. دانشگاه زنجان در این سیاهه در جایگاه نخست ملی و جایگاه ۴۸ جهانی جای دارد.
در ویرایش ۲۰۱۹ نظام رتبه بندی «گرین متریك» ۷۸۰ مؤسسه از سراسر جهان ارزیابی شده اند. «گرین متریك» با هدف ارائه چشم اندازی فراگیر از وضعیت و سیاست های زیست محیطی و توسعه پایدار مؤسسه های آموزش عالی جهان به راه افتاده است.
«گرین متریك» در گونه خود یگانه و ابزاری برای آگاه سازی مدیران و سیاست گذاران دانشگاهی به مسائل زیست محیطی و مصرف انرژی است. محیط و زیرساخت، انرژی و تغییر اقلیم، مدیریت پسماند، آب، حمل و نقل و آموزش و پژوهش سنجه هایی هستند كه در این نظام رتبه بندی برای مقایسه مؤسسه ها به كار می روند. منبع داده های «گرین متریك» برای ارزیابی مؤسسه ها، پرسشنامه ای است كه برای آنها می فرستند. در جدول یك، امتیاز كل و رتبه جهانی مؤسسه های ایرانیِ برتر و در جدول دو، امتیاز مؤسسه ها در سنجه های گوناگون آمده است.

جدول ۱. امتیاز كل و رتبه مؤسسه های ایرانی در نظام رتبه بندی «گرین متریك»


جدول ۲. امتیاز مؤسسه های ایرانی در سنجه های گوناگون نظام رتبه بندی «گرین متریك»


برمبنای اعلام پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداك)، بر پایه گزارش ۲۰۱۹ «گرین متریك» «Wageningen University & Research» با بیشترین امتیاز سبزترین مؤسسه جهان است و «University of Oxford»، «University of California - Davis»، «University of Nottingham»، «Nottingham Trent University»، «Umwelt-Campus Birkenfeld»، «Leiden University»، «University of Groningen - UG»، «University College Cork - UCC»، و «Bangor University»، در جایگاه دوم تا دهم جای گرفته اند.
منبع:

1398/09/16
23:54:39
5.0 / 5
4109
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل