بررسی دستاوردها و مشكلات حوزه اقتصاد شركت های دانش بنیان

پزشكیان: كارگروهی برای حل مشكلات شركت های دانش بنیان تشكیل گردد

پزشكیان: كارگروهی برای حل مشكلات شركت های دانش بنیان تشكیل گردد

به گزارش دانلود فایل نایب رییس مجلس شورای اسلامی خواهان تشكیل كارگروهی برای حل مشكلات شركت های دانش بنیان شد.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، مسعود پزشكیان در جلسه علنی بامداد امروز (سه شنبه) مجلس بعد از عرضه گزارش مسئولان مربوطه درباره وضعیت شركت های دانش بنیان اظهار داشت: نكته مهم این است كه نیروهای علمی و دانش بنیان باید مورد توجه قرار گیرند. در این نشست مسائلی در ارتباط با مشكلات این شركت ها عنوان شد همچون در حوزه تامین اجتماعی، فضای كسب و كار، مالیات، گمرك و مجوزها اما مگر غیر از دولت این مورد به جای دیگری ربط دارد؟ چرا باید كاری نماییم فضای كسب و كار مشكل پیدا كند؟ دولت می تواند لایحه فوریتی در اینباره به مجلس بیاورد و مشكلات را حل كند.
وی افزود: رئیس دولت و معاون وزیر می گویند وضعیت كسب و كار بد است و ما رتبه صد و چندمی در فضای كسب و كار داریم چه كسی باید این وضع را اصلاح كند؟
پزشكیان افزود: ما در دو مبحث هسته ای و موشك ها نگاه ویژه و تعهد سیاسی داشتیم و با قدرت حرفمان را در دنیا به كرسی نشاندیم و امروز می دانید قادریم كارمان را انجام دهیم. مسئولان ارشد ممكلت باید پذیرند با دانشمندان و جوانان می شود ممكلت را درست كرد اگر پیشنهادی برای حل مشكلات دارند می توانند آنرا به مجلس بیاورند ما هم با تمام قدرت آماده همكاری هستیم.
وی افزود: ما نیازمند عزم و اراده ملی و اعتماد به جوانان هستیم. در همین رابطه برای حل مشكلات شركت های دانش بنیان كارگروهی متشكل از وزارتخانه های اقتصاد، كار، علوم، بانك مركزی و سازمان ثبت تشكیل گردد و با كمیسیون های مربوط به مجلس هماهنگی شود و به این شركت ها اختیاراتی داده شود و با تعهد و عزم و اراده پشت سر آنها بایستم و از آنها دفاع نماییم.
پزشكیان تصریح كرد: اگر مقرر است مقابل آمریكا و تحریم ها بایستیم راهی جز این نیست كه به مغزها و استعدادها باور داشته باشیم. اگر آنها را باور نماییم و پشت سرشان بایستیم آمریكا، اروپا وهیچ قدرتی نمی تواند ما را زمین گیر كنند بلكه از بحران هم نجات پیدا می كنیم؛ چونكه راه نجات ممكلت علم و دانش است و نمایندگان هم با قدرت پشتیبان این امر هستند.1398/09/19
15:20:59
5.0 / 5
4285
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل