بررسی مشكلات حوزه اقتصاد شركت های دانش بنیان؛

ستاری: جوانان ما را در مقابله با تحریم مصون نگه می دارند

ستاری: جوانان ما را در مقابله با تحریم مصون نگه می دارند

به گزارش دانلود فایل معاون علمی ریاست جمهوری با درخواست پشتیبانی از مجلس برای توجه به بودجه شركت های دانش بنیان در سال آینده اظهار داشت كه باید به جوانان اعتماد نماییم چون آنها هستند كه ما را در مقابله با تحریم مصون می كنند.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، سورنا ستاری در جلسه علنی امروز (سه شنبه) و در جریان بررسی دستاوردها و مشكلات حوزه اقتصاد شركت های دانش بنیان و نوآورانه اظهار داشت: ما هر سال نفت را می فروشیم و جنس وارد می نماییم. كاری كه در اقتصاد به آن نفرین منابع گفته می شود. بررسی شود كه چرا كشورهای دارای منابع زیرزمینی پیشرفت نمی كنند. ما باید به نیروی انسانی بعنوان پایه اقتصاد نگاه نماییم كه اگر آنها فراموش شوند همین بساط می مانند.
معاون علمی ریاست جمهوری با اشاره به قانون پشتیبانی از شركت های دانش بنیان مصوب مجلس اضافه كرد: امروز ما ۴۷۰۰ شركت دانش بنیان و بیشتر از ۹۰ هزار میلیارد تومان فروش شركت ها آن هم برای سال قبل داشتیم كه امسال رشد بیشتری خواهیم داشت. بیشتر از ۳۰۰۰ شغل بوجود آمد.
وی با بیان این كه استارت آپ ها تامین كننده نیروی انسانی هستند اضافه كرد: باید بتوانیم در زمینه بیو تكنولوژی، آی سی تی، نانو و سلول های بنیادین هم اقداماتی انجام دهیم كه این ها همه در اكوسیستم جدید شدنی است. ما اكوسیستمی داریم كه بیشتر از صد سال بر پایه ی فروش نفت بوده است. ساختارهای ما وارداتی است. مردم ما به جوانی كه در جیبش پول است اهمیت می دهند. بانك ها هم همین هستند. باید به ساختارها و فرهنگ تغییر كند. ما ۵ سال جنگیدیم كه به اینجا رسیدیم. اگر می خواهید با تحریم ها مقابله كنید باید از شركت های دانش بنیان حمایت شود.
ستاری با بیان این كه ۹۸ درصد تولید داروها مربوط به داخل كشور است اظهار داشت: باید این مورد را به سایر بخش ها همچون آی سی تی نفت و انرژی وصل دهیم این منوط به حمایت مجلس و دولت می باشد. البته كه دولت موارد خوبی برای اقتصاد دانش بنیان دیده. ما از مجلس می خواهیم حمایت كند.
معاون علمی رئیس جمهور با بیان این كه در كشور ما نیروی انسانی توانمندی وجود دارد اظهار داشت: صد سال اقتصاد ما بر مبنای واردات شكل گرفت باید برای رشد اقتصاد دانش بنیان از بازار این شركت ها صیانت كرد. آنها خط مقدم سربازهای مبارزه هستند و احتیاج به حمایت دارد. حمایتی كه فقط مالی نیست. اگر می خواهیم بچه های ما مهاجرت نكنند باید از آنها حمایت نماییم. البته كه ما سالی حدود ۷۰۰ نفر از جوانانمان كه در صد دانشگاه برتر دنیا تحصیل می كردند را شاهدیم كه به كشور بر می گردد كه می توانیم از دانش آنها بویژه در شرایط فعلی برای مقابله با تحریم استفاده نماییم.
ستاری درباره صندوق نوآوری و شكوفایی اظهار داشت: این صندوق زیرمجموعه معاونت علمی نیست ما یك عضو این صندوق هستیم. البته كه حالا وضعیت آن نسبت به گذشته خوب شده است. تنها سال قبل شركت های دانش بنیان بیشتر از ۱۲ هزار میلیارد تومان وام بانكی گرفته اند.
وی با اشاره به عزم رئیس جمهور جهت راه اندازی كارخانجات نوآوری در استان ها جهت استفاده از جوانان خلاق اظهار داشت: اگر آموزش به اقتصاد متصل نشود فایده ای برای كشور ندارد. باید جهت گیری دانشگاهیان بر مبنای اقتصاد باشد. در حوزه دانش اتفاقات خوبی در كشور رخ داد. ما باید بدانیم كه نفت هیچ اهمیتی ندارد بلكه دانش بر نفت مهم می باشد. این باید تبدیل به یك فرهنگ شود. باید از نیروی انسانی فوق العاده در كشور به بهترین شكل استفاده نماییم.1398/09/19
22:02:31
5.0 / 5
3941
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل