رباتی كه با بیشتر از ۳ میلیارد تومان طراحی شد

رباتی كه با بیشتر از ۳ میلیارد تومان طراحی شد

به گزارش دانلود فایل معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: 3.2 میلیارد تومان بودجه ˮسورنا 4ˮ بوده كه بیشتر از 90 درصد آنرا معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری تامین كرده است.


به گزارش دانلود فایل به نقل از ایسنا، پیمان صالحی امروز همزمان با هفته پژوهش در مراسم رونمایی از "ربات سورنا ۴" كه در دانشكده فنی دانشگاه تهران صورت گرفت، یكی از اهداف معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را پشتیبانی از فناوری هایی دانست كه نیازهای حال و آینده كشور را تامین كنند و اضافه كرد: اساسا بخش رباتیك و هوش مصنوعی از موضوعاتی است كه خیلی به آن اهمیت می دهیم. نسل سوم ربات سورنا در سال ۹۴ رونمایی گردید و ما علاقمند بودیم نه تنها این ربات بتواند درجه آزادی بیشتری داشته باشد و عملكردش به یك انسان شبیه تر باشد، بلكه بتواند هوشمندتر عمل كند.
وی افزود: بدین جهت ربات "سورنا ۴" بیشتر از ۴۰ درجه آزادی دارد و سرعت "سورنا ۳" سه دهم كیلومتر بر ساعت بود كه الان به هفت دهم كیلومتر در ساعت رسیده است.
صالحی خاطرنشان كرد: به غیر از درجات آزادی كه به ربات كمك می نماید حالت های طبیعی داشته باشند و خدمات بیشتری را ارائه كند، این ربات هوشمند است و می تواند با انسان تعامل برقرار كند، چهره انسان ها و جهت ها و اشیا را می تواند تشخیص دهد.
معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی، تشخیص تعداد افراد و اشخاص را از دیگر قابلیت های این ربات نام برد و اظهار داشت: "سورنا ۴" حتی می تواند به سوالات افراد نیز پاسخ صحیح دهد.
صالحی افزود: در نمایشگاه سال قبل ایران ساخت "مینی ربات سورنا" رونمایی گردید كه جنبه آموزشی جنبه تبلیغاتی داشت و می توان این ربات را در حوزه گردشگری نیز بهره برد.
او همینطور به طرح های كلان ملی اشاره نمود و اضافه كرد: تعداد طرح های كلان جاری كشور بیشتر از ۱۲۰ طرح است و در حوزه های مختلف هدف گذاری شده است.
صالحی تصریح كرد: به غیر از طرح هایی كه برای توسعه فناوری انتخاب می نماییم، بیشتر طرح های كلان ما آنهایی هستند كه نیاز كشور بوده و برای نخستین بار در كشور اجرا می شوند و حتما یك بهره بردار ویژه دارند.
وی تجهیزات پزشكی و دارو، صنایع غذایی و محصولات كشاورزی را همچون طرح های كلان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دانست و اضافه كرد: بیشتر از ۱۲۰ طرح كلان ملی به صورت جاری در كشور توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام می شود.
وی افزود: بیشتر از ۹۵ درصد طرح های كلان ملی ما آنهایی است كه بهره بردار بالفعل دارد و در خیلی از این طرح ها قسمتی از منابع مالی توسط بهره بردار تامین می شود، اما قسمتی از طرح ها بهره بردار ندارد و یا اینكه ما نگرانیم اگر ورود نكنیم، بعدا كشور گرفتار عقب ماندگی شود.
صالحی، ربات "سورنا ۴" را از طرح های مرز فناوری دانست و اظهار داشت: امیدواریم این ربات در آینده نزدیك بتواند كاركرد خودرا داشته باشد.
معاون نوآوری و تجاری سازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خاطرنشان كرد: بودجه "سورنا ۴"، سه و دو دهم میلیارد تومان بوده كه بیشتر از ۹۰ درصد آنرا معاونت علمی ریاست جمهوری تامین كرده است.
اتتهای پیاممنبع:

1398/09/23
22:39:18
5.0 / 5
4118
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
IT File دانلود فایل
itfile.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانلود فایل محفوظ است

دانلود فایل

دانلود و اشتراک گذاری فایل